Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Karmienie piersią - lekki strach

Karmienie piersią - lekki strach

Temat rzeka. Tak mi się wydaje.
    Poszłam porozmawiać z położna na temat piersi. Pukam - wyznaczona godzina. Okazuje się że jest badanie ale mogę wejść. (Nie wiem jeszcze jak to się nazywa ale serduszka dziecka ). Mówię o bolacych piersiach i że na prawdę to jest straszne. Mówi że mogę je smarować olejkami (ale jakimi już nie mogłam się wypytać). Na koniec dodaje że tak może być do końca i dłużej. Dodała: " przy karmieniu Pani ból zobaczy". Wzdrygnelam się. Moje piersi zawsze były za wrażliwe a teraz to na prawdę nieprzyjemne. Zapytałam więc a jakbym nie chciała karmić.. i się zaczęło. Że jaką ja będę matka, chemia chce karmić od niemowlaka? I nawet Pani z badania się wtrąciła że ona z krwią i łzami a karmiła..
    To moja pierwsza ciąża i ostatnio ciągle ktoś mnie straszy. Powiedzcie mi jak to w końcu jest.. gdyby ból na prawdę przerośl moje oczekiwania to mogę prosić o nie karmienie piersią? Koleżanka znów mówiła że rodziła w Zgierzu i tam dosłownie przyszła pielęgniarka i dała maluszka do piersi i karm..
    Z góry przepraszam za lekka histerię ale na prawdę się boje myślałam nawet o szkole rodzenia ale to jeszcze z 15tygodni!

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Spokojnie. Karmienie piersią boli wówczas, kiedy dziecko jest źle przystawione - przez kilka pierwszych dni faktycznie można mieć z tym problem, ale później jest OK i karmienie zaczyna sprawiać autentyczną przyjemność Nie nastawiaj się negatywnie - nawet jeśli coś na początku będzie nie tak, to nie są to zwykle problemy, których nie da się pokonać. W szpitalu położna powinna pomóc ci prawidłowo przystawiać. Warto też jeszcze przed porodem poszukać doradczyni laktacyjnej, do której będziesz mogła pójść na konsultację, lub która przyjedzie do ciebie i wszystkiego cię nauczy. Karmienie mlekiem modyfikowanym to oczywiście jakieś rozwiązanie, ale lepsze dla dziecka jest karmienie piersią - no i to naprawdę ogromna oszczędność, bo puszka mleka, która kosztuje około 40-50 zł, zwykle starcza na max 3 dni ...

Senior Member
    limba

Skoro tyle kobiet od zarania dziejów dawało sobie z tym radę, to i ty sobie dasz.

Tak na prawdę ból i dyskomfort możesz odczuwać przez pierwszy miesiąc. Później wszystko się uspokoi, piersi nie będa bolały, produkcja mleka się unormuje i wszystko będzie ok. Początki są trudne, ale warto. Może poszukaj doradcy laktacyjnego?

Senior Member
    limba

Tylko ten miesiąc trzeba jakoś przeżyć

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów