Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Muzyka a rozwój dziecka

Muzyka a rozwój dziecka

Czytałam artykuł w prenalen o pozytywnym działaniu muzyki na rozwój u dziecka pamięci, koncentracji, wyobraźni, itp. Czy również zauważyłyście takie pozytywne zachowania, czy faktycznie warto "bombardować" malucha muzyką od pierwszych chwil życia? A może już w czasie ciąży powinnam rozpocząć tą przyjaźń ?

2. BabyApp
    Member Awatar Atepe
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2018-09-23 zobacz kalendarz
    Już starożytni filozofowie twierdzili, że muzyka ma pozytywny wpływ na ludzi, bo przecież muzyka łagodzi obyczaje.

Junior Member
    dorka.9

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2019-08-03 zobacz kalendarz
    Moja siostrzenica już od najmłodszych chwil swojego życia płodowego miała kontakt z muzyką (siostra jest muzykiem). Zaobserwowaliśmy, że dziewczynka ma bardzo dobrą pamięć, potrafi przyswoić wiersz 7 zwrotkowy w ciągu dnia. Nie ma problemu z nawiązywaniem nowych znajomości i jest ciekawa świata. W naszym domu również króluje muzyka. Bardzo lubimy muzykę klasyczną i ballady, a gdy nogi odmawiają posłuszeństwa to puszczamy muzykę z lat 60-70 i "ćwiczę" z brzuszkiem

Wszystko zależy od rodzaju muzyki, jeśli słuchamy "krzykliwej" muzyki (deadh metal, muzyka gothic,itp) to trudno jest nam się skupić, jesteśmy nakręcenie i rozchwiani, a u dzieci które mają mniej stabilny system nerwowy to się potęguje. Zauważcie ,że piosenki dla najmłodszych są spokojne, melodyjne i ciche. Nie krzyczą i nie wrzeszczą.

ja puszczam młodemu Mozarta, ale np. bardzo reagował na głośne dźwięki. Jak nam się pospuło radio w aucie i buchło z głośnika, to mały zaczął się rzucać w brzuchu jak szalony. Mam nadzieję, że jego siostra będzie również muzykalna. Znacie jakieś piosenki dobre na poród? Termin na jutro, może jakąś playlistę skonstruuję.

Senior Member Awatar Famii
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-30 zobacz kalendarz
    Mam w rodzinie kuzyna, który od dziecka był "bombardowany " muzyką i faktycznie coś musiało w tym być. Wszystkie testy, konkursy, zawody były jego. Nie miał i w dalszym ciągu nie ma problemów z logicznym myśleniem. Ma mnóstwo pomysłów i praktycznych rozwiązań. Szwagier mówi, że inteligencję odziedziczył po nim, ale wiadomo każdy ciągnie do siebie. My również chcielibyśmy mieć wspaniałe dziecko, dlatego zapisaliśmy starszą córkę na tańce a maluszek w brzuszku słucha "spokojną" muzykę

Mój synek od zawsze lubił tańczyć do muzyki

9. BabyApp
    Może coś w tym jest, bo gdy chcę odpocząć włączam spokojne kawałki i zauważyłam, że dziecko w tym samym czasie mniej mnie kopie . Może po porodzie muzykę tę będę traktować jako kołysanki

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów