Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

2,5 miesięczne niemowlę nie chce jeść

2,5 miesięczne niemowlę nie chce jeść

Witam. Jestem mamą 2,5 miesięcznej córeczki, która od jakiś dwóch tygodni krzyczy i płacze przy jedzeniu, bądź też wypycha językiem smoczek albo tak kręci głową, że karmienie jej staje się niemożliwe. Córka przed pierwszy miesiąc była karmiona piersią na zmianę z butelką z moim mlekiem. Kiedy zaczynała wypijać coraz więcej - w granicach 90 ml to mieszałam pokarm z mm Hipp Pre, później Aptamil Pre. Początkowo miała problemy ze wzdęciami i zaparciami, jednak to szybko minęło. Już od długiego czasu córka wypróżnia się regularnie, kupy są normalne. Mleka PRE zjadała nawet do 120 ml, jednak położna doradziła mi, że jeśli nie karmię już piersią to mogę zacząć podawać jej mleko nr 1. Początkowo nie zauważyłam, żeby było coś nie tak, wg mnie smak mleka PRE i jedynki niczym się nie różnił. Jako że urodziła się z wagą niecałe 3 kg to uslyszałam również, że takie maluszki nie jedzą na raz dużo i żeby karmić je częściej, więc mniej wiecej co 2, 2,5 godz albo nawet 3 w zależności od tego jak długie miała drzemki przygotowywałam jej 100 ml pokarmu, bo jak robiłam jej 120 to 30 zawsze musiałam wylewać.

Od jakiegoś czasu jednak zaczęły się totalne cyrki przy karmieniu. Czasami mała nie chce nawet żeby jej włożyć smoczek do buzi, bo już się drze. Czasami jak jest bardzo głodna wypije 70-80 ml a później wsadza rączki do buzi. Myślałam, że mleko przestało jej smakować więc zmieniliśmy na inne i przez 3 dni piła bardzo ładnie raz nawet wypiła 140 ml jednak po tych trzech dniach z powrotem zaczął się koszmar przy jedzeniu.

Dodam, że mleko przygotowuję tylko z wody przeznaczonej dla niemowląt. Zmieniałam już butelki, smoczki. Karmię w spokojnych warunkach, telewizor nie jest włączony itp.

Zastanawiałam się nad wzmożonym napięciem mięśniowym, ponieważ mała jest bardzo ruchliwa. Ciągle kopie nóżkami. Ogólnie w ciągu dnia jest bardzo wesoła, nawet budzi się z uśmiechem, tylko to jedzenie...

Dodam jeszcze, że przed tym cyrkiem przesypiała już ciągiem nawet i 7 h a teraz znowu budzi się po 3, 4 h a dzisiaj nawet o 5 rano nie chciała dalej spać.

Mam wrażenie, że zamiast być lepiej to z każdym tygodniem jest coraz gorzej. Nie potrafię wprowadzić żadnej regularności w jej posiłkach i planie dnia... najgorsze jest to,że mieszkam za granicą i jestem zdana tylko na siebie i męża.

Czy któraś z Was przerabiała coś podobnego ze swoim dzieckiem? Czy jest na to jakiś sposób?

PS. Oczywiście zgłaszałam problem pediatrze. Przy pierwszym badaniu, czyli po miesiącu stwierdził, że wszystko jest Ok, że to normalne, że może mieć problemy brzuszkowe, przepisał krople. Przy drugiej wizycie jak mała skończyła 2 mies. powiedział, że to niemożliwe, że nie chce w ogóle jeść, skoro przybiera na wadze.

Waga urodzeniowa- 2975
    Waga przy wyjściu ze szpitala- 2810
    Waga po 1 mies - 3810
    Waga po 2 mies - 4580
    Waga z wczoraj - 4920

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    No rzeczywiście - przybiera na wadze i to chyba prawidłowo Moze spróbuj jej nie zmuszać przez kilka dni do jedzenia, ograniczyć liczbę karmień - tzn, karm na żądanie, a nie co 2 godziny.

Byliśmy dzisiaj u lekarza. Wg jego wagi mała ważyla dzisiaj 4850 i powiedział, że za mało przybrała od ostatniego ważenia... Zalecił dawać jej przed każdym posiłkiem krople Lefax, ponieważ stwierdził, że to bóle brzucha i że 70 ml to za mało...

Junior Member
    szarlotkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-17 zobacz kalendarz
    Przy takich maluszkach ciezko dokladnie wyczuc ile i jak czesto jesc powinno. Kiedys mowiono o podziale godzinowym, teraz sie mowi o karmieniu na zadanie. Ja sie trzymam opcji drugiej. Jesli dziecko jest glodne po godzinie to robie a jesli po 3 to zje po 3. Tu fajny artykul https://www.smyk.com/porady/dziecko/...rmic-noworodka odnosnie zywienia dziecka ale pamietaj droga mamo ze twoja intuicja jest tu najwazniejsza

Senior Member
    Ela78

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    Data
    28-01-2019
    A jakim mlekiem karmisz ? Może to też ma znaczenie, może mało treściwe, ja sama mam podobny problem, ale próbuje i nie poddaje się nawet na żądanie nic nie daje. Znajoma mówiła mi bym spróbowała mleka modyfikowanego Humana . Owszem ta firma mi bardzo dobrze znana, i chyba spróbuje może to mleko jej podejdzie.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów