Ankieta: Najfajniejsze określenie kobiety w ciąży to:

Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Jak nazywać kobietę spodziewająca się dziecka?

Member
    Marta

Mieszka w
    Warszawa
    Słowo ciężarna kojarzy się z ciężarem, nie wszystkim to odpowiada. Na ostatnim castingu, kilka dziewczyn obruszyło się i poprosiło, aby tak do nich nie mówić. Też nas to zdziwiło.
    Najbardziej neutralnie brzmi po prostu " w ciąży".
    pozdrawiam

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Marta Zobacz posta
    Słowo ciężarna kojarzy się z ciężarem, nie wszystkim to odpowiada. Na ostatnim castingu, kilka dziewczyn obruszyło się i poprosiło, aby tak do nich nie mówić. Też nas to zdziwiło.
    Najbardziej neutralnie brzmi po prostu " w ciąży".
    pozdrawiam
    Dawno nie czytałam takiej głupoty. Serio.
    No to słowo ,,ciąża" i ,,w ciąży" też może kojarzyć się z ciężarem.
    Masakra - dla mnie przynajmniej.

Senior Member Awatar sowa
    Mieszka w
    pińczów/kielce
    Ja też nie chciałabym, aby mówiono na mnie ciężarna-
    po pierwsze nie trzeba przytyć 100 kilo, oczekiwania na dziecko to nie musi być czas odczuwania ciężaru

Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    Ja lubię określenie "dwupak" . Jakoś tak mi się podoba jak mąż tak do nas mówi

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Nie widzę nic pejoratywnego w określeniu "w ciąży" czy "ciężarna", najzwyklejsze, neutralne, wręcz medyczne określenie. Komuś się chyba coś w główce poprzestawiało, jeśli budzi to jakieś negatywne skojarzenia.
    Można oczywiście używać różnych eufemizmów. "Przy nadziei", "brzemienna" (zaraz się jakiejś marudzie i to nie spodoba :P ), "oczekująca", czy zabawne "w dwupaku" (a poród to "rozpakowanie" ) - też są ładne.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    Nie widzę nic pejoratywnego w określeniu "w ciąży" czy "ciężarna", najzwyklejsze, neutralne, wręcz medyczne określenie. Komuś się chyba coś w główce poprzestawiało, jeśli budzi to jakieś negatywne skojarzenia.
    Można oczywiście używać różnych eufemizmów. "Przy nadziei", "brzemienna" (zaraz się jakiejś marudzie i to nie spodoba :P ), "oczekująca", czy zabawne "w dwupaku" (a poród to "rozpakowanie" ) - też są ładne.
    No to będę marudą, ale słowo "brzemienna" jest dla mnie mocno passe. Kojarzy mi się wyłącznie z biblijnym określeniem Maryi. A Wam nie? Chciałybyście być tak nazywane?
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 07-04-15 o 14:22

No dwupak super;D

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Też mi się podoba "w dwupaku"

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    No to będę marudą, ale słowo "brzemienna" jest dla mnie mocno passe. Kojarzy mi się wyłącznie z biblijnym określeniem Maryi. A Wam nie? Chciałybyście być tak nazywane?
    Archaiczne, to prawda. Ale znaczy dokładnie to samo. "Brzemię" znaczy ciężar, a więc brzemienna to ciężarna Pewnie za kilkadziesiąt lat słowo "ciężarna" będzie tak samo archaiczne.

Przy nadziei To bardzo ładne choć stare okreslenie

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów