Ankieta: Czy jesteś ekomamą?

Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Ekologiczne macierzyństwo

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez suzzi Zobacz posta
    Ja segreguję i jak już pisałam wcześniej za ta przyjemność dodatkowo płacę. Ale napewno będę uczyła małego,że nie wrzuca się wszystkiego do jednego wora.
    Ja za bardzo nie mam możliwości segregowania.
    W blokach są specjalne śmietniki - a ja mam śmietnik tylko jeden, na dodatek swój.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar anuska
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama w ciąży z terminem 1.12.2013
    Ekologiczne macierzyństwo, podobnie jak bycie matką idealną kreowane jest przez ludzi patrzących na nas z boku i nie mających pojęcia o wychowywaniu dziecka. Musisz karmić piersią bo to ekologiczne i zdrowe. Podając mleko w butelce zabierasz dziecku wszytsko co najlepsze. Musisz używać eko pieluch bo pampersy niszczą świat .... Musisz gotować obiadki z eko plantacji bo swój obiad czy słoiki nie są już tak zdrowe.... Ja zapytam tych wszystkich EKO: SKąd brać czas i pieniądze na to? Dzisiejsza matka poddawana jest wielu presjom... Przede wszystkim by być idealną eko mamą. Tylko spełanijąc wszystkie te warunki cały swój czas poświęca dziecku, nie pamiętając już o sobie. A ja eko mamą nie jestem karmiłam i karmię dziecko mlekiem modyfikowanym, nie tracę czasu na pranie eko pieluch w eko proszku z łupinek orzecha. Podaję małej to co ja mam na talerzu bądz obiadek ze słoiczka i cieszę się że mam czas i dla siebie i dla dziecka. A jeśli ktoś poddaje się presji na bycie eko to już ich wolny wybór!!!

...założenie EKO MACIERZYŃSTWA bardzo mi się podoba i jak się słucha wszystkich relacji na ten temat wypowiadanych przez zwolenników czy gwiazdy które te zasady wprowadzają w życie to wygląda to pięknie i zachęcająco.
    Mamą pełną parą będę dopiero za około 2 miesiące... ale dziś już wiem, że nie będę mamą eko na pełen etat, bo zwyczajnie nie będę miała raczej na to czasu ani pieniędzy. I przyznam, że osobiście wolę być szczęśliwą mamą, która użyje jednorazowej pieluchy czy kiedyś poda obiadek ze słoiczka, ale za to będzie miała czas na zabawę z dzieckiem czy chwilę relaksu dla siebie. Szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko! i tego chcę się trzymać...
    Oczywiście każdy może wybrać sobie chociaż pewne elementy z tego stylu eko... u mnie na pewno będzie to karmienie piersią - bardzo bym chciała móc tak odżywiać moje dziecko jak najdłużej... Poza tym rozważam też kupno kilku pieluszek wielorazowych eko, bo zainteresował mnie ten temat... Jednak na pewno jeśli okaże się, że ich używanie zabiera mi zbyt wiele czasu to zrezygnuję... bez względu na ekologię.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    A ja ostatnio robiłam zapiekankę na ekologicznym makaronie

i muszę stwierdzić ,że smak zupełnie inny.
    Pycha.

Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą idwóch chłopców!!:-)
    A ja Wam powiem, że bycie eko wcale nie jest drogie!!Po pielwsze pranie w łupinach jest tanie jak barszcz - ponieważ są wielorazowe i nie zużywasz proszku.Po drugie produkty ekologiczne mozna kupic na lokalnym rynku od lokalnej "pani z działki" i nie musi to być eko-wytwórnia od eko-rolnika.
    Pieluszki wielorazowe - no tutaj mam zdanie jak większość z Was - po prostu bzdura:-).Ale mozna się postarac, bo przy odrobinie wysiłku bycie eko- jest łatwe, proste, tanie i przyjemne.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Spinny Zobacz posta
    A ja Wam powiem, że bycie eko wcale nie jest drogie!!Po pielwsze pranie w łupinach jest tanie jak barszcz - ponieważ są wielorazowe i nie zużywasz proszku.Po drugie produkty ekologiczne mozna kupic na lokalnym rynku od lokalnej "pani z działki" i nie musi to być eko-wytwórnia od eko-rolnika.
    Pieluszki wielorazowe - no tutaj mam zdanie jak większość z Was - po prostu bzdura:-).Ale mozna się postarac, bo przy odrobinie wysiłku bycie eko- jest łatwe, proste, tanie i przyjemne.
    Halo. Halo.
    Czy pisząc ,,piorę w łupinach" masz na myśli pranie w orzechach? Już któryś miesiąc zabieram się do kupna i wypróbowania ,ale ciągle się wstrzymuje. Są skuteczne? I na ile starczają?

Z tymi pampersami, to też uważam, że trochę przesadzają. Ja skusiłam się na eko pieluszki i pranie ich codziennie to spory wysiłek i sporo zużytego prądu. Ja wolę być eko mamą w inny sposób. Wprowadziłam segregację śmieci, oszczędzanie wody w domu oraz ekologiczną kuchnię. Moi domownicy na początku nie byli zachwyceni, ale w końcu dali się przekonać. Uważam, że w byciu eko trzeba jednak znać pewien umiar i stosować te zasady, które nam odpowiadają, a nie te, które utrudniają nam życie.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Halo. Halo.
    Czy pisząc ,,piorę w łupinach" masz na myśli pranie w orzechach? Już któryś miesiąc zabieram się do kupna i wypróbowania ,ale ciągle się wstrzymuje. Są skuteczne? I na ile starczają?
    Widziałam w jakimś programie test tych orzechów i nie wypadł zbyt pomyślnie. Moja kuzynka też w nich prała jakiś czas i mówiła, że dopierają tak na 80-90%. Myślę więc, że niektóre Szymona rzeczy (np. upaćkane pomidorową, albo sosem pomidorowym) po upraniu w orzechach mogłyby się już nie nadawać do ponownego założenia.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Chociaż w sumie tutaj http://www.bangla.pl/opinie/p3046/ro...rzechy-piorace przeważają opinie pozytywne.

Pandora, jakbyś też się skusiła na kupno, to daj znać, jaki jest efekt, bo trochę się napaliłam

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez koniczynka13 Zobacz posta

Pandora, jakbyś też się skusiła na kupno, to daj znać, jaki jest efekt, bo trochę się napaliłam
    Zamówię w najbliższym czasie i jak nie zapomnę to dam znać.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.