Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

bliskość dziecka po cc

Member
    kamis17

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-09 zobacz kalendarz
    Data
    27 marzec 2011 i 19marzec 2013
    jak sie czulyscie pierwsze dni po cesarce ?

2. BabyApp
    suzzi
    Guest
    suzzi
    Niestety po cesarce większość szpitali zabiera od razu dzieciątko na oddział noworodkowy. Ja widziałam mojego smyka tylko przez chwilkę, przywitałam się z nim,dałam buziaka i tyle Aha zdążyłam jeszcze zauważyć jego długie pazurki, wyglądał jakby miał tipsy hehe. Pamiętam, że się rozryczałam jak go zobaczyłam, oczywiście ze szczęścia Po cięciu bardzo szybko doszłam do siebie, na zali pooperacyjnej leżałam tylko 2 godzinki, potem przewieźli mnie na oddział i tam już mąż przywiózł synka. Zabrali go 2 razy na karmienie, bo nie mogłam nic z piersi wycisnąć, i pierwszą noc spędził na oddziale noworodkowym, choć kobietą po cesarce przysługują dwie noce, kiedy mogą maluszka dać na oddział noworodkowy. Tak jest w szpitalu w którym ja rodziłam. Nie skorzystałam z drugiej nocy i mały został już ze mną od 2 dnia od 5 rano aż do wypisu ze mną na sali Mój Filip ma 2 miesiące i może to za wcześnie oceniać ale nie zauważyłam, żeby ten "brak bliskości po porodzie" mu "zaszkodził". Świetnie się rozwija, aż sama się dziwie, jest uśmiechnięty od ucha do ucha, jest zdrowy.

Junior Member Awatar agula78
    Mieszka w
    Bytom
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-10 zobacz kalendarz
    Data
    10-06-2010
    Cześć
    Też jestem po cc,mojego synka przyniesiono mi dopiero dwie doby po porodzie,ponieważ musiał byc w inkubatorze,bo mial problemy z oddychaniem.Mogłam go zobaczyc tylko przez 20 min.Było mi zle,że nie mogłam go przytulić,ale z drugiej strony mogłam nabrać sił po porodzie.Lekarze zdecydowali się dopiero na cesarke po 14 godzinach porodu naturalnego,kiedy przestałam mieć skurcze i akcja porodowa ustawala.

Junior Member Awatar karo19linka
    Mieszka w
    gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.10.10
    Dziękuje za szczere odpowiedzi

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Każde dziecko potrzebuje bliskości, dotyku, czułości. A co do długości kontaktu z dzieckiem po cc, to od kwietnia wchodzi w życie nowy standard porodowy, czyli rozporządzenie ministra zdrowia regulujące kwestie dotyczące opieki nad kobietą w ciąży i podczas porodu i jest tam napisane czarno na białym, że każde dziecko urodzone w dobrej formie, bez powikłań, powinno być przy ciele mamy przez dwie godziny po porodzie - zarówno to urodzone w sposób naturalny, jak i po cesarce (jeśli tylko mama jest przytomna i oboje są w dobrym stanie). Polecam artykuł na ten temat w marcowym numerze "M jak mama".

Junior Member Awatar karo19linka
    Mieszka w
    gdynia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.10.10
    To świetnie , tak powinno być i popieram to rozporządzenie

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Bliskość dziecka po cc ... niestety u nas było jej brak. Synek urodził się z zamartwicą i od razu został zabrany. Nawet się z nim nie przywitałam. Zobaczyłam go dopiero na drugi dzień wieczorem. Bardzo mi go brakowało, a uczucie osamotnienia pogłębiło się, gdy znalazłam się na sali z matką, która miała dzidziusia przy sobie i cieszyła się z każdej chwili, jaką wspólnie spędzili. Było ciężko. Niestety z powodów zdrowotnych synek był zabierany także na noc, więc z "lenistwa" nie chwycił się piersi i zmuszona byłam podować mu butlę.

9. BabyApp
    Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Dla mnie było to najgrorsze, ż dostałam małe dopiero po dobie... Skradziono mi pierwsze, najważniejsze dla naszej więzi chwile.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar Ollie
    Mieszka w
    Piła
    O mnie
    Jestem mamą, Patryś urodził się 30 lipca 2011 roku :)
    Dziewczyny, wiem co czujecie. Mój Synek od razu po porodzie był zabrany na oddział neonatologiczny, gdyż miałam w ciąży małowodzie i miał problemy z oddychaniem Byliśmy w szpitalu 2 tygodnie, gdyż przyplątało się jeszcze zapalenie płuc I przez ten czas ani razu nie miałam Synka dłużej w ramionach, niż przez 2 godziny, kiedy przychodziłam na jego oddział go karmić. A później wracał z powrotem do inkubatora Na położniczym również leżałam na sali z mamą, która miała swojego synka przy sobie i bardzo musiałam się starać, aby nie płakać w nocy z tęsknoty za nim. Gdy tylko na drugi dzień po cc mogłam już chodzić to natychmiast poszłam do mojego Skarbka. Godzinami siedziałam przy jego inkubatorze. Gdy wróciliśmy do domu nie mogłam się nim nacieszyć Teraz Patryk ma już 4 miesiące i rozwija się wspaniale!

Senior Member Awatar pomarancza
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-18 zobacz kalendarz
    Suuzi Witaj, moglabys mi napisac w ktorym spzitalu mialas CC i czy zadowlona jestes z opieki ? Ja mam cc za 5 dni I tez jestem z Krakowa, stad moje zainteresowanie.

"Jedna rzecz to pokazać dziecku drogę.
    Drugie, trudniejsze to odsunąć się z tej drogi i zrobić mu przejście." R.Brault

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów