Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 141 do 146 z 146

wyprawka

Myslę, że bardzo by się przydał otulacz dla noworodka To taki swoisty kokon w którym dziecko czuje sie dużo bezpieczniej niż w ogromnym jak dla niego łózeczku. Można go wstawiać do łóżeczka, wózka, czy na tapczanie, gdzie pełni też rolę zabezpieczenia przed sturlaniem sie poprzez swoje ścianki boczne. Mozna go uzywac az do 6 miesiąca zycia, zatem z pewnościa nie są to pieniądze wyrzucone.

2. BabyApp
    Właśnie dzisiaj oglądałam gdzieś filmik jak położne radzą sobie z dziećmi, żeby się uspokoiły i właśnie owijały w te otulacze. Ja już sobie jeden zamówiłam na stronie sleepee. Zobaczymy czy się sprawdzi

Znalazłam na fb szkoły prenalen, może komuś się przyda taka "pigułka" i pomoże w kompletowaniu wyprawki
    ➡ Lista do szpitala – taką listę warto sprawdzić z listą dostępną w szpitalu, który wybrałyście do porodu. W niektórych szpitalach część rzeczy zapewnia placówka.
    ✅ Dla mamy :
    - dokumenty: dowód tożsamości, karta ciąży, dokument świadczący o ubezpieczeniu (jeśli jesteście ubezpieczone), plan porodu, aktualne wyniki badań (m.in. mocz, morfologia, USG, grupa krwi, WR, HIV, GBS) oraz istotne opisy konsultacji specjalistycznych jeśli w czasie ciąży takie wykonano (np. kardiolog, okulista);
    - 3 koszule w tym jedna do porodu,
    - klapki/kapcie w tym jedna para pod prysznic,
    - szlafrok,
    - bielizna osobista: biustonosz przystosowany do karmienia piersią, skarpetki, kilka par majtek jednorazowych,
    - środki do higieny osobistej: szczoteczka i pasta do zębów, przybory do włosów (szczotka, gumki, spinki), łagodny żel do mycia ciała oraz inne delikatne kosmetyki których używacie, duże podpaski – najlepiej poporodowe, papier toaletowy,
    - 2 ciemniejsze ręczniki: mniejszy i kąpielowy,
    - dodatkowo mogą przydać się: woda mineralna, sztućce, kubek, pomadka nawilżająca, ładowarka i telefon, podkłady higieniczne, jasiek, poduszka do karmienia, laktator, kółko poporodowe, 2-3 woreczki na brudne ubrania, ulubiona książka czy odtwarzacz mp3 oraz przekąski po porodzie (np. ciasteczka zbożowe);
    - ubrania przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba.
    ✅ Dla dziecka :
    - ubranka dla maluszka (rozmiar 50-62): śpioszki (3 sztuki), kaftaniki lub body (3 sztuki), pajacyki (3 sztuki), czapeczka, skarpetki, łapki-niedrapki lub rękawiczki;
    - paczkę pieluszek jednorazowych,
    - 2-3 pieluszki tetrowe,
    - chusteczki nawilżane,
    - kocyk i/lub rożek,
    - ręcznik,
    - kosmetyki: krem na pośladki, oliwka lub balsam,
    - rzeczy przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba: ubranka dla maluszka dostosowane do pory roku oraz fotelik samochodowy.
    Przed udaniem się do szpitala usuńcie lakier z paznokci a cenną biżuterię zostawcie w domu.
    ➡ Lista do domu:
    - wózek,
    - miejsce przeznaczone do spania Waszego maluszka wraz z akcesoriami: łóżeczko/kołyska;
    - ubranka dla maluszka (śpioszki, pajacyki – to co będzie dla Was najwygodniejsze, dodatkowo skarpetki, czapeczki, ubranka na spacer),
    - akcesoria do kąpieli: wanienka/wiaderko, delikatny płyn lub emolient, termometr, ręcznik,
    - kocyk, pieluszki tetrowe,
    - przewijak,
    - nożyczki lub cążki, miękka szczoteczka do włosów,
    - zapas pieluszek (jednorazowych lub wielorazowych) ,
    - mogą przydać się też sprzęty takie jak: laktator, butelka, smoczek, podgrzewacz, niania elektroniczna, monitor oddechu, termometr elektroniczny, karuzela do łóżeczka oraz delikatne źródło światła.

W rzeczy do szpitala zaopatrzyłam się dobre ceny i wszystko można kupić na spokojne, bez konieczności chodzenia po aptekach i drogeriach,wszystkie kosmetyki, wkładki tutaj kupiłam.

Senior Member
    Ela78

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    Data
    28-01-2019
    Cześć dziewczyny mam takie pytanie niedługo wybieram się do koleżanki, która urodziła dziecko. Zastanawiam się co kupić. takiemu małemu dziecku przecież nie kupię już zabawki. pomyślałam, że może Pieluchy dla dzieci bardziej jej się przydadzą. Założę się, że ciuszków ma bardzo dużo, bo z tego, co wiem przed porodem sporo dostała od rodziny i znajomych

witam

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.