Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

opryszczka w ciąży

Member
    serenity

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-25 zobacz kalendarz

opryszczka w ciąży

hej,

Czy opryszczka wargowa może być w ciąży niebezpieczna?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Slyszalam ze ta wargowa jest bezpieczna Gorzej gdyby sie zrobila w innym miejscu .

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Witaj,

Wklejam Ci fragment naszego artykulu na ten temat:

Opryszczkę wywołują dwa typy wirusa opryszczki: HSV I oraz HSV II. Pierwszy wywołuje przede wszystkim opryszczkę wargową, drugi - opryszczkowe zapalenie narządów płciowych. Wirusem HSV I zwykle zarażamy się drogą kropelkową, natomiast wirusem HSV II przez kontakty seksualne. Wirus opryszczki wargowej nie jest groźny dla płodu. Zdecydowanie niebezpieczne jest dla kobiety w ciąży zakażenie HSV II, szczególnie jeśli dochodzi do niego po raz pierwszy w okresie przedporodowym. W przypadku stwierdzenia podejrzanych pęcherzyków w okolicy narządów płciowych kobiety przygotowywanej do porodu lekarz na pewno zdecyduje o rozwiązaniu ciąży poprzez cięcie cesarskie. To zapobiegnie zakażeniu, które grozi poważnymi powikłaniami neurologicznymi, a nawet śmiercią dziecka.

Calosc tekstu znajdziesz tu:

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...owe_34557.html

Member
    serenity

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-25 zobacz kalendarz
    Dziękuję, to mnie uspokoiło.

Junior Member
    irongirl88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-07-26 zobacz kalendarz

opryszczka w 13tygodniu co dalej?

rano jak bralam prysznic wyczulam kolo narzadow rodnych takie cztery male krosteczki. w ciagu dnia nie znikly, pojechalam do szpitala popoludniu bo tyle sie mowi jakie to niebezpieczne, lekarka przepisala mi tylko masc zbeym smarowala zovirax i ze mam uwazac zeby nie rozniesc. powiedziala, ze nie ma zagrozenia skoro i tak bede miala cesarke, ale jakos nie daje mi to spokoju i boje sie o maluszka... moze powinnam isc do kogos innego? poradzcie mi cos

Junior Member
    pałka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-07 zobacz kalendarz
    Hej Irongirl88!
    Wydaje mi się, że powinnaś iść jeszcze do jednego ginekologa. Opryszczka narządów płciowych złapana po raz pierwszy w ciąży może być niebezpieczna. Dziwię się, że lekarka tak "lajtowo" potraktowała sprawę.

Junior Member
    Czarodziejka89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-08-30 zobacz kalendarz
    Data
    30 08 2013

Opryszczka!

Dziewczyny pomóżcie....

dostałam opryszczki na wardze, chyba w środę wczoraj z głupoty tak naprawdę zaczełam szukać czy moge stosowac jakaś maści i dopiero dowiedziałam sie jakie niebezpieczenstwo niesie opryszczka:\
    Jako że była sobota-dawaj w auto i pojechałam na porodówkę, zawsze jakiś gin będzie. Był, dał leki, opierniczył że przyjechałam tak późno,,,powiedział ze leczenie trzeba zaczać w pierwszej dobie,,,,
    Nie mogę spać od wczoraj, spotkaliście się z taka sytuacja? jaka szansa ze nie zaszkodziłam dziecku?? do swojego gina mam iść dopiero 28 ....
    Ten z porodówki powiedział że nie ma badań, które teraz potwierdza albo zaprzeczą... oszaleje przez 5 miesiecy....
    [/url]

[/url]

[/url]

[/url]

9. BabyApp
    Senior Member Awatar kuleczka80
    O mnie
    MIŁOSZEK 03.09.2011 :) BASIA 25.03.2013 :)
    czarodziejka89 ja też mam ten sam problem ......mam wirusa który się uaktywnia jak tylko jest taka pogoda jak w tej chwili no i co że leczyłam się jako nastolatka tysiące tabletek potem dostawałam zastrzyki i jak na rok dwa był spokój to potem tak mnie wysypywało że warga dotykała mi do nosa aż wstyd na ulicę było wyjść teraz jestem w drugiej ciąży i juz miałam 3 razy opryszczkę z racji tego że wszystkie dostępne maści są nie wskazane w okresie ciąży to powróciłam do starych sprawdzonych metod . MOJA RADA ..............JAK TYLKO POCZUJESZ ŻE COŚ ZACZYNA SIĘ DZIAĆ TO RÓB SOBIE OKŁADY Z WODY UTLENIONEJ GWARANTUJE ŻE NA DRUGI DZIEŃ BĘDZIESZ MIAŁA MALUTKI ŚLAD A NIE WIELKIEGO BABLA . W pierwszej ciąży też robiła mi się opryszczka synek urodził się zdrowy normalnie sie rozwija więc myślę że nie ma co się tak martwić na zapas

[/url]

Junior Member
    Czarodziejka89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-08-30 zobacz kalendarz
    Data
    30 08 2013
    Dzięki za słowa otuchy, nadal sie martwie , że zaczełam leczenie tak późno
    [/url]

[/url]

[/url]

[/url]

Senior Member Awatar KamaP-V
    Mieszka w
    Krakow
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-06-19 zobacz kalendarz
    Tez mialam opryszczke... Moj lekarz owiedzial,ze najwazniejsze jest,aby nie przeniesci Jej z twarzy w okolice drog rodnych... Kazal tez nakladac zovirax.
    Rowniez denerwowalam sie tym faktem, ale pocieszyla mnie kolezanka, ktora takze w ciazy miala opryszczke i urodzila zdrowiutka coreczke...wiec spokojnie, wszystko bedzie dobrze

Zapytaj naszych ekspertów