Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Badanie nasienia

Badanie nasienia

Witam Was,

Wklejam wyniki badań swojego męża, jak możecie to też wklejajcie wyniki swoich partnerów, tak by się poradzić, porównać...
    Ponad rok, bezowocnych starań, przeczuwałam, że coś jest nie tak Mąż dodatkowo choruje na toczeń rumieniowaty układowy i bierze leki imunosupresyjne (w konsultacji z nefrologiem na "czas starań" odstawił te leki mogące mieć wpływ na płód; ale i tak boję się, że te leki mogły uszkodzić jego nasienie )
    Czy przy podobnych parametrach zaszłyście w ciążę w sposób naturalny? Wasi partnerzy biorą jakieś suplementy? Mój na razie nie, ale jestem w trakcie szukania. Mąż był u androloga, który zalecił drugie badanie nasienie, na wynik którego na razie czekamy. Najbardziej mnie martwi ta mała ilość plemników (1,6 ml jak norma jest od 15..). Liczę na Wasz odzew.

wiek - 32 lata
    abstynencja seksualna - 4 dni

Wstępna ocena makroskopowa:
    upłynnienie - prawidłowe, po 30 minutach
    objętość (ml) - 2,9
    pH - 7,9
    lepkość - prawidłowa
    aglutynacja - (-)
    leukocyty, komórki okrągłe - 1-2 wpw
    erytrocyty - (-)
    bakterie - (-)
    Uwagi: z powodu bardzo obniżonej koncentracji plemników w nasieniu badania morfologii plemników nie wykonywano; ciężka postać oligozoospermii nie wyklucza obecności prawidłowych form plemników

Ruchliwość i liczba plemników:

Ruchliwość plemników w %:
    ruch postępowy szybki (typ a) - 0,0
    ruch postępowy wolny (typ b) - 48,6
    ruch niepostępowy (typ c) - 2,9
    nieruchome (typ d) - 48,6
    Typ a+b - 48,6
    liczba plemników - 100,0

Liczba plemników (miliony) w ml:
    ruch postępowy wolny (typ b) - 0,8
    ruch niepostępowy (typ c) - 0,0
    nieruchome (typ d) - 0,8
    typ a+b - 0,8
    liczba plemników - 1,6

Liczba plemników (miliony) w ejakulacie:
    ruch postępowy wolny (typ b) - 2,2
    ruch niepostępowy (typ c) - 0,1
    nieruchome (typ d) - 2,2
    typ a+b - 2,2
    liczba plemników - 4,5

2. BabyApp
    Senior Member
    sylwia4012

Data
    2004
    Teraz w Polmedis jest akcja badania nasienia https://www.polmedis.pl/ile-to-koszt...anie-nasienia/ - możesz poszukać, albo skonsultować te wyniki ze specjalistami z tej kliniki.

Junior Member
    Malaaga

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-08-02 zobacz kalendarz
    Data
    02.08.2015
    To już przestarzała informacja. Szukałam ostatnio informacji, bo wyniki mojego męża wskazują na małą ruchliwość plemników. Znalazłam firmę Establo Pharma Sp. z o.o., która jest producentem suplementu Supramen , który przeznaczony jest właśnie na wzmocnienie żywotności plemników. Ta firma prwadzi aktualnie darmowe badania nasienia w celu badania skuteczności suplementu.

Wiesz dobrze, by było jakby specjalista na to spojrzał, wierze że się Wam uda, mój mąż brał Androferti, a taże stosowaliśmy PreFert żel wspomagający poczęcie z naturalnaplodnosc.pl może i Wam, by się to przydało. Napisz później jak tam Wasze starania trzymam kciuki

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów