Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Problem niepłodności

Junior Member
    Paula9196

Mieszka w
    okolice Tarnowa
    praktycznie co miesiac kupuję gazetkę m jak mama która jest bardzo ciekawa i wiem ze moge sie czegos wiecej dowiedziec. mysle ze sie w koncu doczekamy. pozdrawiam rowniez

2. BabyApp
    Junior Member
    broneczka

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.06.2011r.
    My o ciążę walczyliśmy 2 lata. Problem tkwił początkowo we mnie, mam zespół PCO. Po roku nieudanych prób i leczeniu farmakologicznym, miałam wykonaną laparoskopię. Lekarz powiedział, że w ciągu pół roku od zabiegu powinnam zajść w ciążę. Każdy miesiąc oczekiwania był okropny, z każdym miesiącem coraz większy stres, bo zostawało coraz mniej czasu. Minęło pół roku i ciąży nadal nie było. Lekarz mówił, że efekty zabiegu jeszcze się utrzymują i mamy się dalej starać. Stres był coraz większy, obsesyjne myślenie, seks na żądanie itp... Któregoś dnia po dlugiej i szczerej rozmowie z mężem doszliśmy do wniosku, że trzeba wyluzować, bo tak dalej być nie może. Po dwóch miesiącach luzu, udało się Teraz jestem w 14 tygodniu ciąży! Nie warto tracić nadziei, ale nie można też za bardzo się nakręcać. Powodzenia dla wszystkich starających się!

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Ja już opisywałam swoją historie w innym wątku, Placzek i Paula9196, ja w czerwcu usłyszałam od lekarza, że nie będę mogła mieć dzieci (a staraliśmy się z mężem, w sumie ja się starałam, bo chciałam mieć dziecko - od dwóch lat)! Badania były ok. więc problem był w mojej psychice, która tak pragnęła ciąży, że niekiedy przez 3 m-ce nie miałam okresu, a po zakupie testu ciążowego, w ciągu godziny od jego zrobienia dostawałam miesiączkę. Tak było ok. 1 roku. Jak wyżej wspomniałam, w czerwcu lekarz stwierdził "...leczenie w klinice..." a w lipcu zaszłam w ciąże, bo straciłam jakiekolwiek nadzieje na ciąże i przestała moja psychika żyć tylko tym. Także niekiedy bolesny cios prosto w serce potrafi zdziałać cuda, tak jak w moim przypadku. Teraz tylko modlę się, żeby moja kruszynka urodziła się zdrowa, bo niestety przed ciążą nie dbałam o siebie za specjalnie, a gdy już byłam w ciąży, przez pierwsze 3 m-ce paliłam, dźwigałam ciężary i nie odżywiałam się regularnie. Obecnie jestem na L4, bo mam problem z łożyskiem, ale po USG połówkowym jestem dobrej myśli, bo wynika, że Wiktorek jest zdrowy i tylko tym żyję Także głowa go góry. Trzeba wierzyć. Powodzenia Wam życzę.

Member Awatar blada
    Mieszka w
    Konin
    Hej, Paula, proponuję Ci zajrzeć na temat "Męski problemy z płodnością" właśnie a propos tematu ze styczniowego M jak mama.
    Opisałam tam również moją historię.

Z asia zgadzam się tylko częściowo. Owszem, po 1,5 roku nie ma powodu, by panikować, ale ja (po swoich przejściach) mimo wszystko proponuję konsultację z lekarzem. Najpierw musiałby się zbadać facet, a jeśli chodzi o kobietę, to i tak każde badanie wymaga cierpliwości... cyklu nie przeskoczysz

Życzę POWODZENIA!

Junior Member Awatar tusia
    Mieszka w
    uk
    Az milo poczytac dziewczyny....
    My staramy sie od 2 lat i nic :(
    Mialam problemy z PCO podobna historia co broneczka
    Wlasnie czekam na okres licze, ze moze sie udalo bo tez troche odpuscilam. W swieta mielismy oboje wolne , okres otatni 16 grudz, przez 2 dni mialam plamienie okolo 30 i 31 i narazaie cisza.....luteina i czekam
    pozdrawiam przyszle i obecne mamy...

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Trzymam kciuki tusia

Senior Member Awatar karolina23
    Mieszka w
    lublin
    Data
    08.07.11
    ja też mam pco i zaszłam w ciążę też starałam się ponad 2 lata o dziecko a leczyłam ogólnie 4. wiem że cuda się zdarzają jestem w ciąży bliźniaki tobie tusia też na pewno się uda. mi szczerze dużo pomogła laparoskopia nie wiem czy miałaś... a i lek na cukrzycę siofor, po za tym brałam clostybergyt estrofem i zastrzyki fostimon a wcześniej menopur(dostałam po menopur torbiela). napewno będziesz kiedyś miała 2 kreseczki

9. BabyApp
    Mieszka w
    uk
    Dziekuje za dodanie otuchy...
    Ja dotalam tylko clostybergyt i dupchaston...
    narazie nie mam okresu wiec jest dobrze tylko to czekanie...

Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    dziewczyny nie łamcie sie ja mialam podobnie mialam PCO miesiaczki bez owulacji cysty na jajnikach plus wysoka prolaktyne mowili mi ze marne szanse sa na ciaze bralam clostibegyt dupgaston i bromocorn na zbicie prolaktyny trwalo to przeszlo 2 lata i tak jak u kolezanek wyżej wszystko krecilo sie wokol ciazy do czasu kiedy z mezem kupilismy mieszkanie zaczal sie remont nie bylo czasu myslec kochalismy sie z doskoku nie bylo na to sily nie mialam czasu nawet jechac do lekarza zkontrolowac owulacji i nie zapisalam wtedy miesiaczki i co jestem teraz w 18 tyg ciazy . Wyluzujcie dziewczyny wszystko siedzi w glowie ja wiem ze nie jest to proste nie myslec o tym ale postarajcie sie a napewno to cos da trzymam za Was kciuki

Mieszka w
    uk
    Ja tez jakos ostatnio nie myslalam tak o tym wszystkim ,bo powoli chyba zaczelam swirowac i to byla moja obsesja. Jednak kiedy dostalam plamien w polowie cyklu zapalila mi sie jakas lampeczka,bo nigdy wczesniej tak nie mialm......

Zapytaj naszych ekspertów