Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Cieszyć się póżnym macierzyństwem

Ważne, by ciąża przebiegała normalnie, a jeśli chodzi o wiek kobiety to ważne chyba by zdążyć tak do 40-stki.
    aktywna staraczka

2. BabyApp
    Member Awatar monala
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Zostałam mamą po raz piąty
    Cytat Zamieszczone przez Elżbieta Cieśla Zobacz posta
    Ostatnie moje dziecko urodziłam jak miałam 48 lat. Dziś moja córka ma trzy lata, a ja już nie mogę mieć dzieci, ale jakby mi natura pozwoliła rodziłabym dalej. Dzięki małym dzieciom mój zegar biologiczny się zatrzymał i czuję się nadal młoda i muszę być młoda, bo przede mną trud wychowania. A wy jak się zapatrujecie na ciążę w okresie menopauzy? Czy waszym zdaniem to głupota spowodowana brakiem zabezpieczania się? Czy ciąża w tym okresie szkodzi kobiecie, a kobieta zostająca tak póżno matką nie potrafi już wychować dziecka i... nie ma na to czasu? A może ciąża w tym wieku to dar Boży, a starsi rodzice są lepszymi rodzicami, bardziej cierpliwymi i doświadczonymi? Nie da się ukryć, że ciążę w wieku menopauzy nie są planowane. To najczęściej wpadki, bo miesiączki czasami nie ma nawet pół roku i myślimy, że ciąża nam już nie grozi. A tu niespodzianka...
    Ja urodziłam moje piąte dziecko w wieku 42 lat. Lekarze już mi gratulowali poprzedniej czwórki, bo uważali, że ze względu na moje choroby to cud. Cóż ostatnia ciąża była dla mnie trudna, ze względu na to, że jej nie planowałam i nie wiedziałam, że w ogóle mogę jeszcze się o nią starać. Urodziłam zdrowego synka i cała rodzina bardzo Go kocha

Pewnie ciesz się i odmładzaj. Mam nadzieję, że możesz liczyć na pomoc rodziny.

Senior Member
    limba

Jasne, i po 40-tce można.

Czasem późna ciąża to nie kwestia wyboru czy wpadki. Znam wiele par, które nieskutecznie starają się o dziecko. Czy trzeba im wyznaczać granicę? Słyszałam, że jeśli kobieta w późnym wieku (tzn.o wiele później niż jej rówieśniczki) jest w stanie urodzić dziecko, to znaczy, że ma na tyle młody i silny organizm, że da sobie radę z wychowaniem. Z drugiej strony trzeba też pomyśleć o dziecku, które wchodząc w dorosłość być może będzie się musiało opiekować starszymi rodzicami. Jednak i to nie musi być regułą, bo jeśli rodzice będą dbać o siebie, długo mogą zachować witalność. Tak więc wniosek jest jeden: to sprawa indywidualna każdej pary.

Ja swoje pierwsze dziecko urodziłam w wieku 34 lat, i wówczas słyszałam że to jest późne macierzyństwo niestety starania nie były takie kolorowe, bo mój cykl nie był idealny i regularny. Całe szczęście pomógł mi komputer cyklu myway, który precyzyjnie wyznaczał moje dni płodne, a ja mogłam zająć się poczęciem. Dziś mam dwójkę dzieci, wciąż miesiączkuje, a komputer służy mi jako naturalna antykoncepcja plus prezerwatywa. Do hormonów nie wróciłam. Swój komputer kupiłam na stronie naturalna płodność.

Muszę się przyznać, że ja cieszyłam się bardzo późnym macierzyństwem. Menopauza dopadła mnie w wieku 30 lat i lekarze mi powiedzieli, że nie da się nic zrobić. Dowiedziałam się jednak, żenaturalne leczenie menopauzy jest możliwe i przy specjalnych środkach udało mi się jeszcze zajść w ciąże. Oczywiście na jednym dziecku skończyły się moje możliwości. Ale ciesze się, że dało się cokolwiek zrobić. Teraz naturalnymi specyfikami łagodzę swoje objawy menopauzy dzięki czemu czuje się lepiej

9. BabyApp
    a kiedy to jest późne macierzyństwo?a wiek ojca?mało kto wie, że również ma wpływ negatywny na np. wystąpienie zespołu Downa. Nie czepiajcie się matek! Moim zdaniem wązny jest rozsądek i możliwości wychowywania dzieci, a nie wiek.

Hmm ja bym się bała tak późno ze względu na ryzyko chorób, ponadto i moje zdrowie nie jest idealne z czasem nie będzie lepiej... Bardzo się niecierpliwiłam w staraniach pomógł mi Cyclotest MyWay- komputer cyklu. Dla mnie rozwiązanie okazało się idealne, planuje jeszcze jedno dziecko, a później wykorzystam do antykoncepcji.Podziwiam kobiety, które mają siłę i odwagę na ciąże w tym wieku, ale osobiście uważam,że lepiej starać się w czasie biologicznie sprzyjającym dokładając wszelkich starań.

Podobało się Wam Bridget Jones Baby? tam jest o późnym macierzyństwie. Teraz medycyna jest do przodu, i można wiele rzeczy sprawdzić, a wielu chorób uniknąc. Młodzi nie myślą o dzieciach, teraz jest inna kolejność i nastawienie na konsumpcję.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Szpotawość kolanek

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów