Strona 53 z 53
Pokaż wyniki od 521 do 528 z 528

Luty 2019 r.

Senior Member
    Białakawa

Mieszka w
    Wieś
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-06-22 zobacz kalendarz
    Caitlyn; to nasi chłopcy idą tak samo. Mój Maciuś na szczepininiu na początku miesiąca miał 6750 g i 69 cm. I już ładnie obraca się z pleców na brzuszek i z brzuszka na plecy. Na razie cały czas karmimy się piersią. A teraz dopadł nas mały katarek złapany od starszej siostry.
    Byliśmy z nim u chirurga dziecięcego prywatnie bo na NFZ to dramat. Lekarz powiedział że nic tutaj nie widzi i nawet nie zalecił kontroli.

Odpieluchowanie to męczący temat. Najlepiej pozwijac dywany i uzbroić się w cierpliwość. Może nie będzie tak źle. Ja starsza odpieluchowalam w 2 tyg jak miała 1,5 roku.
    Ostatnio edytowane przez Białakawa ; 25-06-19 o 14:49

Aniołek 14.08.2015 9tc

2. BabyApp
    Hej. Moja mała od 3-go tygodnia ma problemu z ulewanie i dalej z tym walczymy. Odwiedziliśmy już chyba wszystkich specjalistów i nikt do końca nie potrafił pomóc. Miała podcinane wezidelko pod językiem to trochę pomogło bo efektywniej ssie. Ma 4miesiace i 3 tygodnie i waży 5100g ogólnie od początku słabo przybiera ale jest dość dluga bo wyrasta już z rozmiaru 74. Od 2 tygodni dokarmiam butla. Szczepienia znosi bardzo dobrze. Ze spaniem też nie ma większego problemu tylko wieczorami ciężko usnąć ale jak już usnie to śpi i to nawet potrafi przespać 6 godzin. Chodzimy na rehabilitację bo ma problemy z napięciemi przez to właśnie ulewanie. Ale już od 3 tygodni obraca się pięknie z pleców na brzuszek w druga stronę jest dużo ciężej ale coś tam kombinuje. Ogólnie bardzo pocieszam i wesolutka

Bardzo lubi leżeć na brzuchu. I odpukac jeszcze w ogóle nie chorował, zimnolubna po tacie. Pozdrawiamy mamusie, naszych kolegów i koleżanki z forum.

Senior Member Awatar Caitlyn
    O mnie
    Mama Mikołaja (05.10.16) I przyszła mama: 02.19
    To mamy tutaj duże dzieciaczki
    My na dniach chcemy zacząć rozszerzać dietę. Kacper 5.08 skończy pół roku, a więc już czas, ale tak nam dobrze na piersi, że gdyby się dało to jak najpóźniej wprowadzalabym inne pokarmy.
    Hmm, Kacperek też do tej pory całkiem dużo ulewa, ale że przybiera na wadze, nie ma problemów z brzuszkiem, więc nic z tym nie robimy. Do chyba 9 miesiąca może być niedojrzały układ trawienny i na pewno już po takim czasie skończą nam ulewać dzieciaczki.
    W przyszłym tygodniu będziemy mieć szczepienie na meningokoki, pierwsza dawka.
    Aha i też byliśmy u fizjoterapeuty u kontroli miesiąc temu, ale wszystko dobrze wyszło (nie obracał się jeszcze wtedy na brzuszek, ale z lenistwa, tydzień później już zaczął)

Senior Member
    Białakawa

Mieszka w
    Wieś
    O mnie
    Bla; moja starsza też strasznie ulewala i przez to mało przybierala ale gdy skończyła pół roku przeszło jej jak ręka odjął . A jak Mała znosi rehabilitację?

Caitlyn, my juz zaczelismy rozszerzac pomału dietę. Maćko wisiał mi non stop na piersi aż w końcu stwierdziłam że dam mu coś to choć chwilę go przytrzyma bo domagał się co pół godziny i strasznie mnie już to męczyło. A tak dostaje już raz dziennie zupkę i można wyjść na dłuższy spacer bez karmienia się na ławce na placu zabaw. A że mam ogrodek warzywny na podwórku to korzystamy z dobrodziejstw lata
    Ile u was kosztuja meningokoki i jaki jest schemat szczepień? A starszy jest zaszczepiony na to? Pytam bo u nas jeszcze nikt na to nie szczepi i ciężko znaleźć jakieś info na ten temat.

Aniołek 14.08.2015 9tc

Senior Member
    Białakawa

Mieszka w
    Wieś
    O mnie
    U nas chyba zaczyna się ząbkowanie. Od kilku dni noce to horror a i w dzień Maćko nie chcę zejść z rąk. Do tego już gryzie co tylko się da.

Aniołek 14.08.2015 9tc

Senior Member Awatar Caitlyn
    O mnie
    Mama Mikołaja (05.10.16) I przyszła mama: 02.19
    To z ząbkowaniem podobnie u nas się zaczęło, też na początku sierpnia zaczynały mu się przebijać dwie dolne jedynki, nie od razu, bo druga z odstępem powiedzmy tygodnia. Także dwa ząbki już są

Starszego nie szczepiłam na menigokoki. U nas to wygląda tak: dwie dawki z odstępem minimum 8 tygodniowym od siebie, ale po 4 tygodniach od pierwszej dawki można szczepić tymi obowiązkowymi. Czyli wygląda to tak, przynajmniej u nas: na początku sierpnia zaszczepiliśmy się na 1 dawkę meningo, za niedługo we wrześniu będą te obowiązkowe szczepienia, a w październiku znowu 2 dawka meningo. I za rok w październiku (czyli rok od 2 dawki) będzie dawka przypominająca.
    Meningokoki kosztują u nas 350 zł/dawkę

9. BabyApp
    Senior Member
    Białakawa

Mieszka w
    Wieś
    O mnie
    Caitlyn: a jak wygląda schemat u starszych dzieci? Ja się zastanawiam czy nie zacząć szczepic na to starszej bo młody to nawet nie ma jeszcze pneumokokow zaczetych bo kiepsko znosi obowiązkowe. Teraz mieliśmy szczepienie i znów dziecko 3 dni z gorączką i non stop spiace. Na szczęście nie wywaliło rumieni bo jak powiedziałam lekarce i pokazałam zdjęcie to coś o nopie wspomniała.
    A Młody waży 8 kg, 73 cm długi i już stoi na czworakach więc myślę że lada dzień ruszy z raczkowaniem

Aniołek 14.08.2015 9tc

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów