Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

sposoby na przespanie nocy

Senior Member Awatar natalia_sk
    Mieszka w
    Gostyń
    O mnie
    Jestem mamą dwójki cudownych dzieci :)
    Data
    22.10.2010

sposoby na przespanie nocy

Witam,
    moja mała ma ponad 9 miesięcy i bardzo często budzi się w nocy na karmienie nawet co 2 godziny!! Powoli nie daję rady!! Ma ktoś może jakieś rady?
    Próbowałam podawać jej wodę, ale nie chce w nocy jej pić choć w dzień pije!
    Karmię ja z cyca i codziennie wieczorem wypija ok 200ml kaszki dość.
    Już nie daję czasem rady.
    Jedno co zauważyłam to jeśli śpi z nami w łóżku to potrafi w nocy tylko 2 razy się obudzić ale nie mam zamiaru jej tego uczyć!!

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Ja w mądrej książce przeczytałam, żeby od razu nie podawać jedzenia po tym, jak dziecko się w nocy obudzi, odczekać 10 minut i dopiero podać. Każdej następnej nocy wydłużać ten czas o 5 minut. I albo ona w końcu zrezygnuje z budzenia się, jak musi czekać, albo w ten sposób zlikwidujesz choć jedno karmienie po jakimś czasie. Nie wiem, czy to działa, bo ja tego nie stosowałam. Mój maluch ma siedem miesięcy i je ostatni raz o 22, a potem o 8 rano. Jeśli nawet obudzi się o 6 lub o 7, to nie daję mu nic do jedzenia, tylko wodę do picia. Ale wcześniej, żeby przespać się 8 godzin w nocy, to specjalnie go budziłam o 24 i dawałam mleko, a jak zauważyłam, że o tej godzinie je coraz mniej, to zlikwidowałam to karmienie.
    A może jej się nie chce jeść, tylko jak się przebudza w nocy, to nie potrafi sama zasnąć i potrzebuje Twojej bliskości. Dlatego może właśnie rzadziej się budzi, jak śpi z Tobą. Ja na to znalazłam sposób w postaci miśka do przytulania, który służy tylko do spania, mały nie bawi się nim w ciągu dnia, chyba że jest pora na drzemkę.

Mieszka w
    Gostyń
    O mnie
    Data
    22.10.2010
    próbowałam przytulania ale to nic nie daje, tylko jak zje to się uspokaja ;/ a nie mogę sobie pozwolić na to żeby w środku nocy przez dłuższy czas płakała bo za wiele osób by obudziła a oni do pracy tez muszą wcześnie wstać ;/

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Hmm... a może ona w ciągu dnia je mało i dlatego domaga się w nocy? Mojej znajomej córka ma już rok i ciągle budzi się w nocy na jedzenie, ale właśnie dlatego, że ona mało je w ciągu dnia, bo ciągle jest coś dla niej ważniejsze niż jedzenie i nie chce tracić czasu

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    natalia_sk moja córeczka ma 7,5 miesiąca i nadal budzi się w nocy 2 razy na karmienie (karmię ją piersią). Czasem jak ma zły dzień, a raczej noc to robi pobudkę co 2 godziny. Znalazłam w necie mnóstwo wypowiedzi mam dzieci, które zachowują się podobnie. Przeczytałam kilka porad, jak zniechęcić malucha do nocnego wstawania, ale każde dziecko jest inne i jest na nie inny sposób (na Olę nie działa żaden) . Ja na przykład nie reaguję na pierwsze oznaki nocnej pobódki, często zdarza się tak, że córeczka zasypia i budzi się po kilku godzinach, no ale wtedy nie ma wyjścia - trzeba wstać i nakarmić, bo jest bardzo poirytowana. Czasem bywam bardzo zmęczona, ale w dzień razem odsypiamy i jest ok (w nocy oczywiście Ola śpi w swoim łóżeczku). Z czasem na pewno zmieni swoje zachowanie, teraz jest maleńka i nie mam do niej pretensji. Musi być w nocy cycuś i tyle

Mieszka w
    Gostyń
    O mnie
    Data
    22.10.2010
    no to chyba niestety muszę przeczekać... może samo się wszystko rozwiąże
    ale czasem już nie daję rady i wtedy spróbowałabym każdej metody :P
    w dzień je moim zdaniem wystarczająco, może trochę mało "normalnych" posiłków, ale mleka z piersi napewno ma wystarczająco

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    natalia_sk, widzę, że nasze dzieciaczki niemalże w identycznym wieku i mamy ten sam problem. Też już próbowałam różnych sposobów, żeby mi się Szymon na nocnego cyca nie budził i nadal to robi. Czasami próbuję odczekać, najpierw "instaluję" smoczek, ale może ze dwa razy się zdarzyło, że spał wtedy dalej. Za tydzień jedziemy nad morze i mam nadzieję, że może jak zmieni klimat, to mu się będzie lepiej spało A jak próbowałam ostatnio znowu (bo kiedyś już próbowałam, ale bezskutecznie) sposobu z wodą, to w ogóle smoczka butelkowego nie chciał do ust wziąć, tylko zaraz łapkami odpychał i zaczynał marudzić...

9. BabyApp
    Senior Member Awatar mordka
    Mieszka w
    O krok od Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą.Mateuszek 13.08.2006 i Oliwierek 12.02.2011.
    A probowalas podac kleik ryzowy na swoim mleku.najlepiej tak miedzy 23 a 24godz.sprobuj.moze to poskutkuje.

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mordka Zobacz posta
    A probowalas podac kleik ryzowy na swoim mleku.najlepiej tak miedzy 23 a 24godz.sprobuj.moze to poskutkuje.
    Ja właśnie tak robię, bo mam wrażenie, że w ciągu dnia Ola nie zjada tyle ile powinna. Karmię ją piersią tuż przed snem, a potem daję tak jak napisałaś mleko z kleikiem ryżowym z butelki Niestety i tak budzi się o 1-2 w nocy. Chyba chce się po prostu przytulić do cycusia...

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Szymon je kaszkę ryżową na śniadanie i kleik kukurydziany na kolację, więc trzecia porcja tego typu dania nie wchodzi w grę. Muszę dzisiaj dokładnie prześledzić, o których godzinach się będzie budził w nocy, bo czasami to mi się nawet nie chce światła zapalać, żeby sprawdzić, która jest godzina, tylko go przysuwam do cyca i jak się naje, to przesuwam z powrotem do jego łóżeczka (stoi obok naszego bez bocznej ścianki).

Zapytaj naszych ekspertów