Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Brak laktacji

Member Awatar bobo
    Mieszka w
    Łomża
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-28 zobacz kalendarz

Brak laktacji

Cześć dziewczyny!
    Zastanawiam się, czy zdarzyło się którejś z was, że nie udało się wywołać pokarmu mimo wszelkich starań i dobrych chęci? Mówią przecież, że każda kobieta jest w stanie karmić piersią. Mnie po cc. pokarm nie pojawił się w wystarczającej ilości. Te parę kropel, które pociekło nie wystarczało Maluszkowi. Mimo częstego przystawiania do piersi, herbatek i innych dziwów nie udało mi się go karmić. Jest na butelce, a wszyscy lekarze patrzą na mnie wilkiem, bo przecież każdy może karmić piersią! Płakać mi się chce, ale co mam zrobić. Mały potrzebuje sporo pokarmu, a ja nie mogę nic mu dać poza butlą. Jak to jest? Czy rzeczywiście któraś z Was miała podobny problem?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    Witam niestety u mnie było na odwrót miałam pokarmu dużo zarówno przy pierwszym synku jak i teraz ale sama na własne życzenie zrezygnowałam z piersi i przeszłam na butelke po ok.3 tyg.myślę że powinnaś dużo przykladac maluszka,i odciagac pokarm jak najcześciej i wtedy laktacja powinna się wywołać,ale to tylko moja teoria i nie wiem czy napewno by pomogła oczywiście jesli ty sama byś chciała karmic piersią i nie wiem ile czasu mineło od karmienia butlą(czy już nie jest za puzno na wywołanie laktacjii)dodam tylko że tez byłam po dwuch cc i przy obydwu synach dostałam ich do karmienia dopiero na 3 dobę i własnie dzięki laktatorowi udało mi się dojść do laktacji i produkcji pokarmu

Member Awatar bobo
    Mieszka w
    Łomża
    O mnie
    niestety to już 4 tydzień za mną i mimo odciągania pokarmu i innych działań, nie było go wystarczająco Pozostała butelka. Lekarz powiedział mi, że to prawdopodobnie sprawa hormonów, bo miałam komplikacje i musiałam wrócić do szpitala. wdało się zakażenie i niestety być może ono jest przyczyną problemów z laktacją. Ja już zrezygnowałam i staram się pogodzić z butelką

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    A korzystałaś z pomocy poradni laktacyjnej? Doradcy (a właściwie powinno być "doradczynie") znają różne sposoby, które potrafią pomóc nawet, jeśli kobieta chce wrócić do karmienia po długiej przerwie. Wklejam Ci link do jednego z tekstów na temat pobudzania laktacji, jaki ukazał się w M jak Mama:

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...cje_37161.html

Member
    ewelka251

Mieszka w
    ŚWIDWIN
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-28 zobacz kalendarz
    Wydaje mi się,że za szybko zrezygnowałaś,czytałam wielokrotnie,że matki odciągały,przystawiały jak najczęściej i laktacja powróciła,ale trzeba cierpliwości.Mamznajomą,która urodziła wcześniaka w 24 tyg.ciąży.Dziecko zostało w inkubatorze a matka wyszła do domu(szpital był oddalony od miejsca zamieszkania 300 km)dostała tabletkę na zatrzymanie laktacji,jednak ją wyrzuciła.Po przyjeździe do domu odciągała pokarm,co kilka godzin,prawie go nie było,ale nie rezygnowała,z czasem pojawiło się go więcej.Jej synek leżał w szpitalu około 3 mies.a ona w tym czasie odciągała mleko.Gdy wpisali małego ze szpitala zaczęła go karmić,karmiła prze 1,5 roku.Jestem pełna podziwu.

Member Awatar bobo
    Mieszka w
    Łomża
    O mnie
    Próbowałam, przystawiałam... Potem wróciłam do szpitala w związku z komplikacjami w połogu. Pojawiło się zapalenie błony śluzowej macicy i ogólne zakażenie. Dostałam mnóstwo antybiotyków i ta reszta pokarmu co jeszcze była, zniknęła całkiem. ;( Źle się z tym czuję i wielu traktuje mnie jak wyrodną matkę, co nie karmi piersią. Wcale to nie jest takie łatwe pogodzić się z butelką, ale sama ledwie się pozbierałam i trzeba było jakoś maluszka karmić!

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    bobo, ja mam nieco inną sytuację bo nie do końca mam brak laktacji, ale problemy z ilością pokarmu. Majka jest na żywieniu mieszanym. Ile dam radę tyle ściągam do butelki (bo z samej piersi się nie najadała i darła) a jak nie mam ściągniętej odpowiedniej ilości to daję jej Bebilon. Mam tak od jakiegoś tygodnia. Wcześniej było ok, później się przeziębiłam, dostałam efferalgan na przeziębienie, zaczęły się problemy z ilością pokarmu a nawet jego brakiem i musiałam zacząć dokarmiać Bebilonem. No i w zeszłym tygodniu Majka zaczęła się po prostu niemiłosiernie drzeć po karmieniu, wkładać do buzi ręce i mlaskać bo była głodna. Jak zaczęłam ściągać i dawać odpowiednią ilość to jest najedzona.
    Tylko, że ja za jednym razem,co 3h odciągam z obu piersi tyle, ile ona potrzebuje na jedno karmienie co 2h, dlatego się nie najadała. Zaczyna pomagać trochę odciąganie elektrycznym laktatorem bo ręcznym to prawie straciłam pokarm

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

9. BabyApp
    Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Ja również miarałam tylko pare kropli. Nie pomagały herbatki na laktację, dziewczyny były już w szpitalu dokarmiane, jednak położna( bardzo fajna kobieta) przyniosła mi jakieś tabletki. Zażyłam jedną rano, a wieczorem już pokarmu było więcej. Potem mleczka były nawet za dużo na dwie gwiazdki.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    No właśnie ja mam ten problem
    Urodziłam 28.03.2012 przez CC - dzieciaczka dostałam dopiero na 3 dobę (drugiego do tej pory nie). Piję herbatki, przystawiam małego, stymuluję piersi laktatorem i nic Z jednej może dziennie wypompuje do 50ml (i to max), z drugiej piersi nawet kropelki nie ma. Piersi od samego początku sa jakby puste - takie worki. Mam nadzieję, ze jeszcze coś się ruszy, choć z dnia na dzień ta nadzieja jest coraz mniejsza.
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar monia1982
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Jestem mama Marysi[*], Angeliki 27.05.11 i Alexa 18.11.14
    Data
    27 maj 2011
    Dziewczynki pamiętajcie ze zatrzymać laktacja mogą leki, stres,itp. Więc trzeba unikać tego jak ognia.ja do tej pory karmie piersią od urodzenia miałam tyle mleka ze aż z nich wiecznie leciało, odciagalam zeby mogło to obrzekniecie ich zniknąć.przez dwa tygodnie sie meczylam z nimi bo aż z sutkow zaczęła lecieć krew.karmilam dziecko i plakalam. Gdzieś około 5-6 miesiąca laktacja sie zmniejszyła( problemy osobiste straszne nerwy), pilam herbatki i wszystko wróciło do normy.
    Jak dla mnie to najważniejsze jest częste przystawionie albo ściąganie,herbatki nie szkodzą, więc czemu nie i nie stresowac sie. To ze matka nie karmi piersią a butelka nie jest oznaka wyrodnosci. Każda kobieta jest inna jedna ma mleko inna moze go nie mieć, my wiemy jaka jest prawda a reszta sie nie przejmujcie.
    Aaaa i starajcie sie odpoczywać przy każdej możliwej okazji
    Powodzenia życzę wszystkim mamom

Zapytaj naszych ekspertów