Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Do supermarketu z dzieckiem

Junior Member
    Agaja

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-01 zobacz kalendarz

Do supermarketu z dzieckiem

Witam,
    mam pytanko - jak sobie radzicie z dzieckiem/dziećmi jeśli musicie je zabrać ze sobą na zakupy do marketu? Dla mnie czasami taka wyprawa jest super a czasami okropna udręka, gdy córka się nudzi i dziwaczy w sklepie. Jakie Wy macie sposoby, aby taka wyprawa była pozytywną przygodą dla dziecka i rodzica? Czy w ogóle jest to szeroki problem czy odosobnione przypadki?

dzięki z góry
    Aga

2. BabyApp
    Junior Member
    ElixXa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-10-13 zobacz kalendarz
    To zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Jeśli chodzi o kilkumiesięczne dziecko to zawsze wybierałam się na zakupy jak dziecko było nakarmione. Dobrym sposobem na zajęcia dziecka jest zrobienie listy zakupów w postaci obrazków. Dziecko może odnajdować dany towar na półkach sklepowych. Moja siostra wprowadziła ten patent dla swojego 3 latka i się świetnie sprawdził.

Junior Member
    Agaja

O mnie
    dzięki za te rady. Ja jestem mamą dzieci w wieku 5 i 8 lat zatem dla mnie raczej rozwiązania angażujące dzieci w sam proces zakupowy są jak najbardziej odpowiednie. Pomysł z listą zakupów dla mnie osobiście jest super i też trochę takie rozwiązanie stosuje.
    Z mężem nawet wpadliśmy na pomysł stworzenia aplikacji na telefon z taką funkcjonalnością. Aplikacji z listami zakupów jest mnóstwo, ale takie dostosowane właśnie dla rodziców z dziećmi.
    I próbujemy się dowiedzieć na ile problem jest powszechny i czy takie rozwiązanie byłoby skuteczne i praktyczne.

Junior Member
    WerkkaM

Mieszka w
    Lubiąż
    Ja sobie jakoś radzę z jednym dzieckiem. Ale i tak są to przynajmniej dwa razy dłuższe zakupy, wszystko chce, wszystko się podoba. A jak mam już dwójke brać to jest to koszmar!

Junior Member
    Gemma28

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-05 zobacz kalendarz
    Ja póki co mam maluszka, jak tylko wejdziemy z dworu do sklepu budzi się, staram się zajmować synka zabawkami-doczepkami do wózka

Junior Member Awatar MrsMama
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-11-04 zobacz kalendarz
    Myślę, że lista zakupów w postaci obrazków to dobry pomysł na zajęcie czymś dziecka. Chodzi o to, żeby je zaangażować w szukanie z nami produktów. Teraz w wielu sklepach są te miniaturowe wózki zakupowe dla dzieci. Niech ma swój własny wózek, do którego będzie mogła wkładać produkty z listy.
    Innym wyjściem jest zostawienie dziecka pod czyjąś opieką i załatwienie sprawy zakupów samej
    Ostatnio edytowane przez MrsMama ; 18-10-17 o 13:51
    "Happiness is a journey not destination"

Senior Member Awatar Borowa
    Mieszka w
    Radom
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-11-20 zobacz kalendarz
    Zasadniczo nie mam nic do dodania bo chyba faktycznie lepszego sposobu niż lista zakupów nie ma Ale generalnie staram się tego unikać, bo jednak bez dzieci jest szybciej. Wolę iść sama i szybko wszystko załatwić a dzieciaki wtedy z tatą siedzą.
    Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.
    - Peale Norman Vincent

9. BabyApp
    Junior Member
    Agaja

O mnie
    Dzięki wielkie za udział w dyskusji. Widzę, że popularnym rozwiązaniem w przypadku starszych dzieciaczków są listy zakupów. Z resztą u mnie też tak to wygląda.
    Czy używacie do tego celu aplikacji w telefonie? Jakie funkcjonalności musiała by mieć taka aplikacja, aby była dla Was pomocą w trakcie zakupów z dzieckiem/dziećmi w markecie? Padła informacja, że produkty w postaci obrazków są dobrym rozwiązaniem. A co jeśli chodzi o zmotywowanie dziecka do tego aby szukało produktów?
    Czy np. przydzielanie punktów za każdy znaleziony produkt byłoby wg Was atrakcyjne? I za te punkty dziecko mogłoby odbierać nagrody definiowane w aplikacji przez rodziców.
    Może jakieś inne pomysły?
    dzięki z góry za każdą opinię i pomysł.

Według mnie to nic takiego, żeby chodzić do marketów z bobasami

Ja miałam taki sposób (nadmienię, iż obecnie moje córki to nastolatki) i nadaje się tak od ok. 4-5 życia dziecka. Przed wejściem do sklepu mówiłam, że dziecko może sobie wybrać jedną, dowolną rzecz ze sklepu, wedle uznania Oczywiście dziecko rzucało się na pierwszą lepszą rzecz, niekoniecznie zgodną z moim budżetem. Ja zawsze na to, pamiętaj, że mamy jeszcze cały sklep do zobaczenia, na razie odłóż, zastanowisz się, może coś innego bardziej ci się spodoba, a w razie co zawsze możemy po to wrócić Zawsze kończyło się na tym, że córka wybierała coś przy kasie -jakiegoś lizaka, albo gumę, coś co nie zrujnowało mojego budżetu, a i ona była już zmęczona podejmowaniem decyzji, ale i szczęśliwa, że własnie o to dokonała wyboru - bo oczywiście o wcześniejszych wyborach to już dawno zapomniała

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów