Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Sposoby na dobry sen

Sposoby na dobry sen

Moja córka ma już 28 miesięcy.Aby umilić jej zasypianie,pozwolić by sen ,,dawał" jej prawdziwą przyjemność oraz możliwość wypoczynku i regeneracji sił...
    Po pierwsze:Pamiętam o rytuałach-dziecko czuje się bezpiecznie i szybciej zasypia,gdy kąpiel jest codziennie o tej samej godzinie, kolacja ma taki sam przebieg, a usypianiu towarzyszy ta sama kołysanka czy bajeczka.
    Po drugie: dokładnie wietrzę pokój-chłodne, świeże powietrze wpływa na lepszy sen nie tylko dzieci,ale i dorosłych.Dlatego codziennie dokładnie wietrzę sypialnię Poli, a w lecie staram się ,by spała przy otwartym oknie. Pamiętam też, aby temperatura w pokoju liczyła 18-20 stopni.
    Po trzecie:Wyciszam-ciepła kąpiel,delikatny masaż lub czytanie bajek czy nucenie kołysanek spojonym,jednostajnym głosem sprawia,że Pola staje się spokojna;wyciszona.Choć wiem,że głośne,wesołe zabawy sprawiają jej dużą frajdę,to świadomie z nich rezygnuję.Zdaję sobie sprawę,że na pewno nie powinny mieć miejsca tuż przed snem.
    Po czwarte:Nie denerwuję się-gdy Pola nie chce usnąć,marudzi,a ja czuję,że narasta we mnie zniecierpliwienie,proszę mojego męża,by mnie na chwilę zastąpił.Wiem bowiem,że dzieci wyczuwają emocje. Jeśli dziecko czuje, że jesteśmy zdenerwowani, samo również staje się niespokojny i pobudzony. A to z pewnością nie ułatwi mu zasypiania.
    Po piąte:wyprałam odpowiedni materac do łóżeczka-Małe dziecko powinno spać na płaskim, w miarę twardym materacyku, bez poduszki pod głową.Dlatego taki właśnie wybraliśmy dla Poli.
    Po szóste:Odpowiednio ubieram-zakładam Poli bawełnianą, przewiewną piżamkę. Staram się też jej nie przegrzewać – spocone dziecko z łatwością złapie infekcję.
    Po siódme: picia podaję wodę-chociaż Pola skończyła już rok,to nadal budziła się w nocy i domagała karmienia.Kilka razy podałam jej więc zamiast mleka wodę.Po pewnym czasie chyba doszła do wniosku,że nie warto wstawać,skoro i tak nie dostanie,tego co chce.
    Po ósme: Nie pozwalam na nocne zabawy-gdy Pola miała kilka miesięcy,zdarzało się,że budziła się w środku nocy gotowa na harce.Wówczas,stanowczym głosem mówiłam,że noc jest porą na sen.Czasami tylko śpiewałam jej kołysankę.Pomogło!
    Po dziewiąte: robię odpowiednią ,,atmosferę-przygaszam światła, zasłaniam okna w pomieszczeniu, w którym sypia Pola.Wiem,że to pomogło jej w odróżnianiu dnia od nocy oraz ułatwiło wyrobienie nawyku samodzielnego usypiania.Pozwalam Poli zasypiać z ulubioną przytulanką. Jej bliskość ułatwia czasowe "rozstanie się" z atrakcyjną rzeczywistością.
    Po dziesiąte : poważnie traktuję jej lęki-gdy zauważyłam,ze Pola zaczęła bać się ciemności uchlam drzwi do sypialni i zapalam nocną lampę.Wiem,że dzięki temu nawet po przebudzeniu czuję się bezpiecznie.

2. BabyApp
    suzzi
    Guest
    suzzi
    Odkąd urodził się mój synek nie wiem co to przespana noc.Choć ma 8 miesięcy nadal się budzi i to nawet kilka razy. Jestem szczerze już wyczerpana. I tak naprawdę nie wiem dlaczego się budzi. Nie ważne co mu wtedy podam to wypija maksymalnie 60 ml ale to już taki max. I tak potrafi nawet z 5 razy wciągu nocy. Do 3 może 4 miesiąca budził się rzadziej niż teraz. I nic nie pomaga. Mam zamiar wracać do pracy ale w takiej sytuacji nie wiem jak to będzie wyglądało. Jeśli któraś mama ma jakieś pomysły proszę o ratunek.

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    NO u mnie z czasem wygląda to coraz lepiej,Równiez stosuje wiekszosc z wyzej wymienionych metod,działaja.
    Na poczatku przyzwyczailismy mała do kołysania i pozniej nei chciala za nic w swiecie usnac bez kołysania.Na dzien dzisiejszy wystarczy chwila na rekach przy jedzeniu kolacji a pozniej kłade mała do lozeczka na boczek głaskajac po czółku zasypia. Głaskanie dziala na nia uspokajajaco

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    suzzi, a może to ząbki mu wychodzą i dlatego się budzi tak często?

suzzi
    Guest
    suzzi
    koniczynka13 masz rację, wczoraj zauważyłam tzn. poczułam na ręce kolejnego ząbka jakoś wogóle o tym nie pomyślałam już noce są spokojniejszeBudzi się nadal ale tylko dwa razy. a tak poza tym między naszymi pociechami jest równiutki miesiąc różnicy. Mój Filip jest z 17.11.2010

Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Hehe, no to grunt, że już wylazł. U nas z dolnymi jedynkami i górnymi dwójkami nie było większych sensacji. Za to zdziwiłam się, kiedy te górne dwójki jeszcze nawet w połowie nie wylazły, a tu już górne jedynki się rzuciły! I przez te jedynki to 3 noce nieprzespane, z koniecznością noszenia na rękach i pogryzionymi cyckami włącznie. Ale już się przebiły i teraz jest dobrze
    A dzisiaj to nam zrobił taki numer, że myślałam, że padnę ze śmiechu. Podczas kąpieli zaczął zasypiać, w ręczniczku to już miał zupełny odlot i ani wycieranie, ani zakładanie pieluchy, ani piżamki (przez głowę!) nie zakłóciło błogiego snu Odłożyłam do łóżeczka i tak śpi już prawie pół godziny

suzzi
    Guest
    suzzi
    To co ty dodałaś do wody,że zasnął hehe U nas po kąpieli jeszcze z godzinę bryka nie ma mowy o zaśnięciu a już w trakcie chlapania to chyba byłby cud

9. BabyApp
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    U nas też to się nie zdarza, ale tego dnia w ogóle nie spał po południu i pewnie był maksymalnie zmęczony

Warto zainwestować w dobry materac, który zapewnia komfortowy i zdrowy sen. Bardzo dobrym produktem są materace Viscotherapy od firmy ART-MEDIC. Opracowano je w oparciu o piankę termoelastyczną, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, redukuje napięcie mięśni oraz poprawia krążenie krwi. Dzięki temu każdego dnia budzisz się wypoczęta i bez bólu pleców.

Junior Member
    ojczysko

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    16.012.2015
    Według mnie najważniejsze są punkty 1, 4 i 8 - reszta to tylko kosmetyka

Zapytaj naszych ekspertów