Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Nacięcie krocza

Junior Member Awatar Nova2
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-13 zobacz kalendarz
    Data
    28.08.2014 26.09.2015/ 13.03.2017

Nacięcie krocza

Witam,
    Czy jeśli miałam już nacinane krocze dwa razy to czy przy trzecim porodzie również będzie nacinane?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Mówi się, że przy kolejnych porodach tkanki krocza są już bardziej elastyczne i rozciągliwe, wiec potrzeba nacięcia jest mniejsza. Zwłaszca, ze w tej chwili jest zalecenie , by unikać tego zabiegu i nie wykonywac go rutynowo, a tylko wtedy, gdy jest konieczny.

naciecie kroku

pewnie tak gorzej jak samo peknie ja tak miałam przy drugim porodzie
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 22-11-16 o 12:01

Member Awatar mamaagniesia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-01 zobacz kalendarz
    Raczej nie ma reguły. Spróbuj może jakichś specjalnych ćwiczeń rozciągających, może coś to pomoże

Junior Member
    merynis

O mnie
    interesuję się tematem porodów
    Odnośnie nacinania krocza to jest to zazwyczaj konsekwencja rodzenia na plecach.
    Jeśli kobieta nie chce mieć nacinanego lub pękniętego krocza, to po pierwsze musi rodzić w pozycji wertykalnej.
    Nawet jak kobieta rodzi pierwsze dziecko, to nie będzie raczej nacięta rodząc w pełni naturalnie.
    Często kobieta jest nacinana jak nie może urodzić dziecka, ale nie może go urodzić właśnie z powodu ingerencji w naturalny przebieg porodu (oksytocyna, przebijanie pęcherza płodowego, rodzenie na plecach).

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez kartrab Zobacz posta
    xxxxxxxxxxx
    ?????

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez merynis Zobacz posta
    Odnośnie nacinania krocza to jest to zazwyczaj konsekwencja rodzenia na plecach.
    Jeśli kobieta nie chce mieć nacinanego lub pękniętego krocza, to po pierwsze musi rodzić w pozycji wertykalnej.
    Nawet jak kobieta rodzi pierwsze dziecko, to nie będzie raczej nacięta rodząc w pełni naturalnie.
    Często kobieta jest nacinana jak nie może urodzić dziecka, ale nie może go urodzić właśnie z powodu ingerencji w naturalny przebieg porodu (oksytocyna, przebijanie pęcherza płodowego, rodzenie na plecach).
    to prawda, pozycja leżąca jest niewskazana z wielu wzgledów, także ze względu na ochronę krocza

9. BabyApp
    Junior Member Awatar MonaLisa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-12-21 zobacz kalendarz
    Data
    21.12.2018
    z tego co się orientuję to nacinanie jest tylko w przypadkach gdy jest już na prawde to konieczność. koleżanka jest po 3 porodach i tylko raz była nacinana przy pierwszej córce

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Dokładnie - na szczęście coraz więcej placówek decyduje się na to tylko w razie absolutnej konieczności.

Mi nie nacinali przy trzecim i bardzo żałuję. Nie popękałam, ale już nie jestem taka sama. młody nie chciał wyjść, faza parcia się wydłużała, główka mu się zaklinowała, szkoda gadać. Niby położna chciała dobrze, ale jej nie wyszło. A po poprzednich dwóch z nacięciem nie było różnicy w wyglądzie, doznaniach..... Jeżeli możesz to natnij. Zrośnie się a ginekologia estetyczna to kupa kasy....
    O moim porodzie numer trzy możesz poczytać tutaj TRZECI PORÓD

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów