Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Pomocy problem z synem

Pomocy problem z synem

Cześć, zauważam, że mój syn jest chyba uzależniony od internetu - chodzi z telefonem ciągle, używa komputera non stop i zastanawiam się jak mu pomóc? Chłopak ma 14 lat - koleżanka radzi mi abym udała się do jakiegoś specjalisty i poleca mi ośrodek OAZA bo podobno mają doświadczenie w tego typu sprawach i będą mogli coś poradzić - co sądzicie o tym ?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    To, że siedzi non stop przed telefonem i kompeme, to jeszcze nie dowód na uzależnienie. Uzależnienie objawia sietym, ze staje sie agresywny, gdy traci dostęp do sieci, że przestają go obchodzićinne rzeczy, takie, jak szkoła, koledzy itd. Najpierw to sprawdź, bo nie ma sensu posyłać dzieciaka na terapie bez powodu. Ale oczywiscie musisz ograniczyc mu dostęp do komputera , jesteś rodzicem, wiec to ty decydujesz o tym, ile godzin moze grać, a ile musi sie uczyć.

Senior Member Awatar Pasiasta
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-07-16 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2018
    mnie też się wydaje, że nie ma powodu do obaw. Teraz wszystkie dzieciaki a tak pochłonięte internetem, ze jest on obecny w każdym aspekcie ich życia. Ale mimo wszystko obserwuj jego zachowania.

Junior Member
    Daga255

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    Jeżeli szkoła na tym nie cierpi i jeżeli bez problemu może nie korzystać z komputera jak mu tego zakażesz to - problemu nie ma. Ale jeżeli oceny w szkole spadają a jak mu nie pozwolisz na dostęp do komputera to są wybuchy agresji to jest już problem, miałam tak ...

W dzisiejszych czasach większość nastolatków siedzi z nosami w telefonie. Mają tam wszystko - i film i książkę i towarzystwo. Grunt to monitorować treści, które przegląda.

Senior Member
    Ela78

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    Data
    28-01-2019
    Witam nie tak dawno dowiedziałam się, że mój brat, który niby wyjechał do pracy ukrywał się przed rodziną, bo jest uzależniony od alkoholu. wrócił do domu Mama próbowała z nim rozmawiać i nakłonić go do leczenia, ale niestety nie chce się zgodzić. Ja będę próbowała z nim porozmawiać, Uświadomić mu, że ma problem, z którym sobie sam nie Poradzi, Ale zastanawiam się nad dobrym ośrodkiem leczenie uzależnień A słyszałam, że ośrodek Wiosenna jest skutecznym ośrodkiem dla uzależnionych.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów