Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wakacje bez dzieci - co myślicie?

Junior Member
    agatka_mama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-12-11 zobacz kalendarz

Wakacje bez dzieci - co myślicie?

Jestem mężatką od 6 lat. Mamy dwie córeczki 5-letnią i półtora roczną. Zawsze na wakacje jeździliśmy z dziewczynkami. Ja nie pracuję, a mąż za to bardzo dużo. Rzadko ma wolne. Wczoraj wróciliśmy z tygodniowych wakacji nad morzem. Mąż zrobił mi niespodziankę i wykupił dla nas dziesięciodniowe wakacje w Chorwacji. Tylko my we dwoje z jego przyjacielem z żoną. Mój mąż już załatwił z moimi rodzicami, że zajmą się dziewczynkami. Ale ja mam wątpliwości... Wakacje bez dzieci... Co prawda dziewczynki mają dobry kontakt z dziadkami, czasami u nich są na kilka dni. Ale tak 10 dni?! Co radzicie wyjechać? Zrezygnować z wyjazdu? Czy zabrać dzieci pomimo, że przyjaciele jadą bez swoich dzieci? Dziękuję za radę. Agata

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Myślę, że to może być fajny pomysł pod warunkiem, że wytrzymasz tak długo bez dzieci, a dzieci bez ciebie. Ja pewnie przez większość pobytu zastanawiałabym się, co u dzieci, czy nie tęsknią, i to by mi zmarnowało wyjazd.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    a ja sobie nie wyobrazam, szczegolnie, jesli chodzi o maluszka. W tym roku Wiktor jedzie na kolonie i tez byla propozycja, zeby w tym czasie pojechac gdzies. Nie, ze bez dzieci, tylko z Nadia sama. Ale chcialabym,zeby on tez z nami pojechal, tez zobaczyl, to co my no i spedzil z nami fajny czas poza domem. Pewnie matka kwoka jestem, bo nie mam problemu,zeby dzieci same pojechaly gdzies, natomiast sama bez nich nie wypoczne. Co innego jakis jednodniowy wypad z kolezankami. No to myslenie, zamartwianie sie-dla mnie to nie jest wypoczynek. Ale to ja, a kazda mama jest inna, kazde dziecko jest inne i kazdy ma prawo robic po swojemu.

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Czasem można zostawić dzieci na parę godzin i się zamartwiać. Każdej mamie nie jest to obce. Ale nie popadajmy w paranoję. Jeśli dzieci są w bezpiecznych zaufanych rękach nie ma co się zastanawiać tylko korzystać z okazji. Trzeba patrzeć też na potrzeby swoje i partnera. Jeśli mąż wykupił te wakacje bez dzieci tzn. że chciał też Twojego zainteresowania i zapewne Twojego wypoczynku. Wspólny rodzinny wyjazd macie już za sobą, bardzo prawdopodobne że córeczki z wielką przyjemnością posiedzą teraz z dziadkami. Półtoraroczniak nie będzie zbyt świadomy, ważny jest jednak stały kontakt, który nie zakłóca wolnego czasu a uspakaja każdą ze stron.
    Mam za sobą kilkudniowe wyjazdy bez dziecka (gdy było tylko jedno) i naprawdę nie żałuję, wręcz polecam taki wypoczynek, tym bardziej że jesteś mamą 24h
    Ostatnio edytowane przez Majka596 ; 11-07-16 o 23:00

Senior Member
    Milla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-27 zobacz kalendarz
    Jak dla mnie super pomysł. Od czasu do czasu takie oderwanie się do dzieci i obowiązków rodzicielskich z pewnością się przyda.

Tez uważam, że to super pomysł

Zdecydowanie trzeba czasem pojechać gdzieś bez dzieci, na jak długo to juz zalezy od tego jakie duże są dzieci. jeżeli tylko ma się je zkim zostawić i nie ma z tym problemu to jestem bardzo za! to dobrze robi małzeństwu

9. BabyApp
    Senior Member
    Kitti

Ja nie wyobrażam sobie jechać na wakacje bez dzieci. Owszem każdy potrzebuje chwilę odpoczynku jednak uważam, że z dziecmi też jest to możliwe.
    Jeżeli szukasz jakiegos fajnego miejsca to zajrzyj sobie do Terma Bania. Wiele osób poleca to miejsce bo jest tam sporo atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Pomysł marzenie

Moi Chłopcy zaraz maja 5 lat - wyjazdy, wakacje, całe dnie - tylko z nimi cały czas (bo maż pracuje od rana do nocy, tak samo na wakacjach / wyjazdach)

Jak by mi ktoś powiedział, ze zajmie sie nimi na kilka dni a ja z meżem mozemy sobie gdzieś sami jechać - leciałąbym w podskokach ;P
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Nic bym z takich wakacji nie miała bo bym kilka razy dziennie dzwoniła sprawdzić co z dziećmi, wiem że to nie jest normalne ale już tak mam, ale jeżeli ktoś tak nie ma to jak najbardziej popieram

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów