Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

pytanie

  1. #1
    Junior Member
    Sandy

    Dołączył
    May 2011
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-07-17 zobacz kalendarz
    Posty
    1

    Question pytanie

    jestem w 8 msc ciązy.jestem jeszcze niepełnoletnia.. z moim chlopakiem stwierdzilismy ze wezmiemy slub dopiero gdy ukoncze szkole. on chce uznać dziecko.. i co wtedy.? jakie dziecko bedzie mialo nazwisko.? czy bede wogole miala do niego prawo czy mój chlopak badz tez moi rodzice.. powiem jeszcze ze moj chlopeak jest juz pelnoletni.. i czy dostaniemy jakies pieniadze na dziecko.? Prosze o pomoc, nie znam sie na tym.

  2. BabyApp
  3. #2
    Zgodnie z art. 94§ 1 kodeksu rodzinnego jeżeli jedno z rodziców nie żyje albo nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, władza rodzicielska przysługuje drugiemu z rodziców. Pani nie jest pełnoletnia czyli nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych i tym samym nie będzie Pani przysługiwać władza rodzicielska nad dzieckiem. Aby Pani partner (ojciec dziecka), który jest pełnoletni mógł sprawować władzę rodzicielską musi nastąpić uznanie dziecka. Wg art.73 § 1 kodeksu uznanie ojcostwa następuje, gdy mężczyzna, od którego dziecko pochodzi, oświadczy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że jest ojcem dziecka, a matka dziecka potwierdzi jednocześnie albo w ciągu trzech miesięcy od dnia oświadczenia mężczyzny, że ojcem dziecka jest ten mężczyzna. Natomiast zgodnie z art. 77§ 1 kodeksu oświadczenie konieczne do uznania ojcostwa może złożyć osoba, która ukończyła szesnaście lat i nie istnieją podstawy do jej całkowitego ubezwłasnowolnienia. Wynika z tego, że Pani, mimo braku pełnoletności (ale jeśli ma Pani ukończone 16 lat), może złożyć oświadczenie potwierdzające ojcostwo partnera. Wówczas uznanie będzie skuteczne, ojciec dziecka będzie miał władzę rodzicielską nad dzieckiem a Pani ją nabędzie z chwilą uzyskania pełnoletności (automatycznie, nic nie musi Pani robić).
    Natomiast odnośnie nazwiska to zgodnie z art. 89 § 1 kodeksu jeżeli ojcostwo zostało ustalone przez uznanie, dziecko nosi nazwisko wskazane w zgodnych oświadczeniach rodziców, składanych jednocześnie z oświadczeniami koniecznymi do uznania ojcostwa. Rodzice mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka. Jeżeli rodzice nie złożą zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko składające się z nazwiska matki i dołączonego do niego nazwiska ojca.
    Jeśli chodzi o jakiekolwiek świadczenia pieniężne, które można otrzymać to proszę zgłosić się do najbliższego ośrodka pomocy społecznej (zasiłek rodzinny i dodatki do niego).

  4. #3
    Ciekawa sprawa

  5. #4
    czesc

  6. #5
    Po co odpowiadać w starym wątku?
    To dziecko już ma chyba z 8 lat.....

  7. #6
    hejka

Zapytaj naszych ekspertów

Podobne wątki

  1. Jaki mocz do testu ciążowego
    By fiastt in forum 1. trymestr ciąży
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-11, 14:20
  2. Pytanie!!
    By agamika1 in forum BECIKOWE, urlopy, zasiłki, pieniądze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-11, 14:09
  3. pytanie
    By pytanie in forum Ginekolog położnik, specjalista medycyny rozrodu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-11, 21:06
  4. pytanie
    By agatka in forum Zdrowie, odchudzanie, antykoncepcja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-06-11, 08:50
  5. Pytanie
    By AT1978 in forum Ginekolog położnik, specjalista medycyny rozrodu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-11, 17:50

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest Aktywny(e)
  • EmotikonyAktywny(e)
  • [IMG] kod jest Aktywny(e)
  • [VIDEO] code is Aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.