Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Pościel - jak o nią dbać?

Pościel - jak o nią dbać?

Jakie dbacie o swoje pościele, żeby były zbyt szybko się nie niszczyły? Jak najlepiej je przechowywać?

2. BabyApp
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    chodzi Ci o wklady czy powloki? bo ja jak jest pogoda (mroz tez) wietrze, latem czesciej, zima tak ze 2 razy w sezonie, mam wklady, ktore mozna prac w pralce, wiec raz na pol roku (chyba, ze czuje potrzebe, zeby wiecej) piore. Latem pozbywamy sie kolder, wkladam je po wywetrzeniu do worka, takiego, z ktorego odkurzaczem wysysam powietrze i trzymam w pojemniku pod lozkiem. A powoloki-piore (nie prasuje ), susze na powietrzu, trzymam w szufladzie komody, zwykle, gdy sprzatam sypialnie, otwieram te szuflady i okno, wiec maja przewiew, tak w miare. Nic wiecej nie robie. Dzieci koldry i poduszki czesciej piore, bo oni czasem w ubraniach wejda do lozka, albo skacza po tym, poza tym jakies wojny na poduszki czy cos.

Ja piorę swoją pościel w 60 stopniach, mam taką z bawełny, chociaż wiadomo, że jedna drugiej nie będzie równa, także warto wybierać materiały dobrej jakości. Ja trzymam ją normalnie w komodzie, w sumie nic złego się z nią nie dzieje, póki co. Jeżeli jesteś zainteresowana tematem, rzuć okiem na slodkiesny, znajdziesz tam porady dotyczące zarówno wyboru odpowiedniej pościeli, jak i sposobu jej przechowywania.

Pościel dla dzieci szczególnie bawełniana ma na pewno niższą temperaturę prania, warto ją też wymieniać regularnie i nie dopuszczać do przepocenia. Zobaczcie sobie też na skład i kupujecie tam gdzie oferują dobrą jakość tutaj przykład takiej pościeli z nadrukami ale nie tylko - https://zaira.pl/pl/c/Posciel-dla-dzieci/9 i uważajcie na pościele 3D tam gdzie ten nadruk jest wyrazisty aż nadto oznacza, że materiał musi być bardziej sztuczny, a to pogarsza chociażby przepuszczalność powietrza więc się bardziej pocimy.

Trzeba czesto wietrzyc.

Junior Member
    Zajaczek55

O mnie
    Będę tatą 2018-04-24 zobacz kalendarz
    A to są jakieś sposoby na to żeby o nią dbać?

Warto też również wybrać porządną pościel, która posłuży na dłużej, dlatego ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić sklep mumla jeżeli jeszcze nie wybraliście tej odpowiedniej dla siebie jak i swoich dzieciaków. Ja postawiłam na piękną pościel bawełnianą Peonie w której śpi mi się genialnie, aż ciężko rano wstać do pracy

9. BabyApp
    To jeszcze zależy o jaką pościel. Od siebie polecam jedną konkretną i link do oferty jest tutaj także zerknijcie sobie. Z doświadczenia wiem, ze lepiej wydac wiecej pieniedzy za dobra jakosciowo posciel niz poleciec po taniosci i kupic kilka kompletow poscieli ale wykonanej ze srednich materiałów.

Senior Member
    fiołkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-06-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Zajaczek55 Zobacz posta
    A to są jakieś sposoby na to żeby o nią dbać?
    No też się właśnie dziwię. Piorę, suszę, prasuję i to wszystko. Do prania używam proszku surf, pieknie pachnie, nawet jesli nie zakładam jej od razu na łóżko to jak otwieram szafę to już w całej sypialni czuć.

Senior Member
    Mama_Oliwki

Mieszka w
    Warszawa
    A którego używasz do pościeli?

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów