Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

500 zł na dziecko co miesiąc - co o tym sądzicie?

Junior Member
    Elka.G

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-10 zobacz kalendarz
    Mi to się nie podoba, mogli coś innego wymyślić. Jestem zdania, że lepiej dać wędkę niż rybę.

2. BabyApp
    Jestem zwolenniczką tej pomocy, bo dodatkowe 500 złotych w budżecie bardzo pomaga. To nie tylko moja i moich znajomych opinia, sporo mam tak mówi. Ja dzięki tej gotówce jestem w stanie na przykład raz na jakiś czas kupić coś dziecku chociażby w Smyku, gdzie dodatkowo można wykorzystać bony rabatowe ] i zapłacić mniej. Powiem szczerze, przed 500 plus omijałam takie sklepy, bo zwyczajnie nie było mnie stać na to, żeby w nich cokolwiek kupować.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 24-01-17 o 10:11

Member
    KamilaN83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Program 500 + ma swoje plusy i minusy, jednym z większych minusów jaki zauważam to brak kontroli nad wykorzystaniem środków. Pomoc jest skierowana do dzieci ale często tak bywa że dzieci nie mają z tego nic lub jedynie niewielki odsetek.
    BeautyExpert - medycyna estetyczna w pigułce

Program ma służyć pomocy rodzinom, ale niestety jest to tak bardzo polityczna sprawa, ze zawsze będzie miała zwolenników i przeciwników, chociażby z racji faktu: nie lubię pisiorów to uważam ze ich program jest do de... i wspiera patologie. lubie pis wiec ich program jest cudowny i podnosi poslkie rodziny z kolan. Takich opinii w necie jest multum. No ludzie. Ciężko niektórym przejsc ponad tym podziałem politycznym i pomyśleć o tym, nie kto wymyślił, kto realizuje, tylko jakie są tego skutki, czy jest to dobry kierunek. Osobiscie uwazam ze jest to dobry kierunek, w innych krajach wsparcie dla rodzin jest od dawna, i to na znacznie wyzszym poziomie. Dobrze ze i u nas coś się zaczęło dziać. Nie jest to doskonałe - fakt, ale może będzie wstępem do dalszych dyskusji i ulepszania wsparcia dla rodzin.

Ale w naszej mentalnosci to chyba gdzies siedzi głeboko. Nic nie dają - źle, bo mają gdzieś problemy biednych ludzi, dają - drugie źle, bo rozrzutność pieniędzy którym Państwo nie ma, bo wsparcie dla patologii itd, itp.

Senior Member
    limba

Ja też uważam, że kierunek jest dobry, tylko wiadomo, wszystko co się zrobi, ma zarówno plusy jak i pewne minusy. Nie da się zrobić tak, żeby zadowolić wszystkich.

No tak, więc trzeba się nad tym zastanowić.

Member
    KamilaN83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Pomysł wspierania rodzin wielodzietnych to świetna inicjatywa, jednak mam kilka zastrzeżeń, np. cześć z tych środków jest pożytkowana w niewłaściwy spośb, czyli np. rodzice przepijają a dziecko na które te pieniadeze były nic nie dostaje. Lepszym rozwiązaniem było by gdyby państwo finansowało obiady, wyprawki itd. W ten sposób korzystało by dziecko. Kolejna spraw jak to już było poruszane w którymś watku, cześć rodzin dostajac za darmo 1500zł przykładowo bo jest 3 dzieci, nawet nie próbuje szukac pracy, tylko zadowala sie datkiem od państwa, lepiej stworzyć tym osobą możliwość podjęcia pracy, niż płacić za nic, lepiej dać wętke aby można było samemu zdobyć rybę. Patrząc ile miesięcznie kosztuje program 500+ to z pewnościa takie możliwości dało by radę zorganizować. Fajnie, że powstał jakikolwiek program pomocy, bo przynajmniej państwo robi cokolwiek.
    BeautyExpert - medycyna estetyczna w pigułce

9. BabyApp
    z tym to akurat jest tak że z kosmosu te pieniądze się nie pojawiają, napewno sobie zrekompensują wszystko

Moim zdaniem projekt ten nie jest do końca dopracowany.

Dobry pomysł

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów