Ankieta: Mieszkacie sami czy z teściami?

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Sami czy z teściami?

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa

Sami czy z teściami?

Mieszkacie sami, czy z teściami? Wiem, że to nie zawsze zależy od Was, ale może wybór był świadomy. Co jest dla Was ważniejsze: wolność czy pomoc dziadków?

2. BabyApp
    Junior Member
    Sasanka75

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-21 zobacz kalendarz
    Na szczęście zawsze mieszkaliśmy sami, to raczej był świadomy wybór. Wolność była ważniejsza, choć nie ukrywam czasami pomocy dziadków brakowało

Junior Member Awatar Cephied
    Mieszka w
    łódź
    O mnie
    Jestem mamą dwójki dzieci
    My akurat z wyboru mieszkamy z moją mamą. Tak wyszło, że niedawno owdowiała i źle znosiła samotność, a że ja spodziewałam się drugiego dziecka, więc stwierdziliśmy, że weźmiemy ją do siebie, co dawało podwójną korzyść. Zresztą ta inicjatywa wyszła od mojego męża (żeby nie było, że ja mamusię sobie sprowadziłam do domu ;p). Oczywiście nie każdy się do tego nadaje, akurat moja mama jest osobą bardzo ugodową i za wszelką cenę stara się nie wchodzić nam w drogę, więc póki co ten układ sprawdza się znakomicie.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Czasami, gdy korzyść jest obopólna - my mamy opiekę nad dzieckiem, a rodzice mają opiekę i pomoc z naszej strony, to dlaczego nie?

My mieszkamy sami, bo nie było innego wyboru. Rodzice zostali w innym mieście, a my za pracą musieliśmy wyjechać. Niby tak jest dobrze, bo póki co dopiero planujemy powiększenie rodziny, ale wiem, że zapewne bardzo będzie nam brakować pomocy. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, to zapewne jedni i drudzy rodzice staną na głowie, żeby tylko zrobić coś dla nas i nas odciążyć. Chociaż, jeśli przyszłaby taka konieczność, myślę, że mieszkanie z teściami też można by wytrzymać, tylko od samego początku trzeba wyrobić i opracować pewne nawyki i reguły. To pozwala uniknąć kłótni i jakiś nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Sami i z daleka od tesciow i rodzicow...
    Na poczatku bylo smutno, teraz czlowiek sie przyzwyczail. Przyznam, ze czasem byloby fajnie podrzucic maluchy do dziadkow i poprostu polozyc sie i pojsc spac !

Member
    Derek

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2006-08-17 zobacz kalendarz
    Ja na szczęście mieszkam z moją żoną z dala od moich rodziców i teściów... nie wyobrażam sobie mieszkania z moją teściową... to bardzo konfliktowa osoba...

9. BabyApp
    Myśmy od zawsze byli zdecydowani na mieszkanie z dala od rodziców i teściów. Mieszkanie wielopokoleniowo rodzi konflikty. Wiadomo, każdy chce jak najlepiej, tylko niestety to najlepiej dla każdego oznacza co innego Taki układ jak wybraliśmy jest znacznie lepszy, bo gdy się zatęskni to miło się spotkać, a na codzień każdy ma spokój i swobodę

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów