Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Pieluszki wielorazowe

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Pieluszki wielorazowe

Jakie macie z nimi doświadczenia? Słyszałam, że niektóre modele po wielu praniach mogą zacząć przeciekać ...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Szczerze mówiąc, nie przyszło mi do głowy uzywanie takich pieluch. Odkąd pojawiły sie jednorazówki mamy mają taką wygodę. Wiem, ze to nieekologiczne, ale pod tym wzgledem - przyznaję - jestem egoistką

Senior Member Awatar hipcia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2008-11-07 zobacz kalendarz
    ja jednak wolę jednorazowe, to jest zdecydowanie większa wygoda. na Twoim miejscu nie bawiłabym się wielorazowymi pieluchami. jakbyś szukała to pampersy są we Frisco
    https://www.frisco.pl/c,909/filters,...,searchResults , wybór wszelkiech rozmiarów z dostawą

Member
    szabrówka

Mieszka w
    Solec Kujawski, Poland
    ha, widać mało wiedziecie o nowych, wielorazowych pieluszkach, jak mówicie, że jednorazowe wygodniejsze. Tak, goniu7777, jestes egoistką i to głównie dla własnego dziecka, narażając jego skórę na kontakt z całą tą chemią, jaką zawierają pampersy no, ale to Twój wybór i Twoja wygoda. Zastanów się tylko, czy faktycznie te super chłonne żele i inne chemikalia na pewno są w 100% neutralne? Nie dostają się do krwioobiegu itp?
    Pieluszki wielorazowe nowej generacji wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	370x370_product_media_1-1000_6637_img1_e9ab409d82f5ebaf26be4d7b617b0aae.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	93566
    są więc nie tylko ekologiczne, ale także praktyczne, ładne i naprawdę chłonne. Ja mam zestaw używany przez 2 dzieci i nie przeciekają specjalnie, ale piorę w proszku do pieluch. Ważne, by je dobrze rozwiesić w czasie suszenia, by się nie rozciągały specjalnie.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja jestem zwolenniczką pieluch wielorazowych, ale jednorazówek bym nie demonizowała - na pewno są bardzo szkodliwe dla środowiska, ale w jaki sposób surowce, z jakich zostały wykonane, mają przedostać się do krwioobiegu? To są za duże cząsteczki, by skóra je przepuściła - nawet tak niedojrzała, jak skóra noworodka . Inną sprawą jest to, że wiele jednorazówek nie przepuszcza powietrza, przez co pupa może się odparzać.

Fajne te pieluchy wielorazowe, pierwszy raz takie widzę.

Member Awatar Anduina
    Mieszka w
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    . Inną sprawą jest to, że wiele jednorazówek nie przepuszcza powietrza, przez co pupa może się odparzać.
    Odparzenia, przegrzanie (szczególnie niewskazane u chłopaków), uczulenia i różne inne problemy. Oczywiście nie mówię, że wszyscy mają używać wielorazówek, ale pewnie dobrze by było, żeby wybierali pieluchy świadomie, wiedząc jakie są plusy i minusy jednych i drugich. I też wiedząc, że pieluchy wielorazowe, to obecnie nie tylko tetra
    Jeśli kogoś interesuje temat, to tutaj jest zestawienie różnych pieluch wielorazowych - http://www.naszekluski.pl/2015/08/ja...razowe-wybrac/

9. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szabrówka Zobacz posta
    ha, widać mało wiedziecie o nowych, wielorazowych pieluszkach, jak mówicie, że jednorazowe wygodniejsze. Tak, goniu7777, jestes egoistką i to głównie dla własnego dziecka, narażając jego skórę na kontakt z całą tą chemią, jaką zawierają pampersy no, ale to Twój wybór i Twoja wygoda. Zastanów się tylko, czy faktycznie te super chłonne żele i inne chemikalia na pewno są w 100% neutralne? Nie dostają się do krwioobiegu itp?
    Pieluszki wielorazowe nowej generacji wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	370x370_product_media_1-1000_6637_img1_e9ab409d82f5ebaf26be4d7b617b0aae.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	93566
    są więc nie tylko ekologiczne, ale także praktyczne, ładne i naprawdę chłonne. Ja mam zestaw używany przez 2 dzieci i nie przeciekają specjalnie, ale piorę w proszku do pieluch. Ważne, by je dobrze rozwiesić w czasie suszenia, by się nie rozciągały specjalnie.
    No cóz na swoją obronę powiem, ze jak moje dzieci były małe to nie bylo takich bajerów. Ale pewnie i tak bym ich nie używała. Nigdy nie miałam zadnych problemów z odparzeniami ani innych (a jak mówie - mówimy o latach 1998-2006, wiec i pieluchy jkednorazowe były pewnie wtedy gorsze) , podczas gdy w tetrze zdarzały się takie sytuacje. Ale absolutnie nie zamierzam na was najeźdźać/ Każdy ma prawo używać tego, na co ma ochotę i ja to szanuje. Boję sie tylko, ze nie uda nam sie uchronić dzieci przed chemią i innymi substancjami.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Przy synu kilka razy uzylam tetry-podziekowalam. Co sie dzialo-wiadomo. Corce kupilam wlasnie takie super wielorazowki jak poleca Szabrówka-kupilam ich kilka plus kilka wkladow. Jak nowe-odsprzedalam. Moze nie przeciekaly, ale kompres z moczu podobny jak przy tetrze, non stop odparzenia i zaczerwienienia. Gdyby kazdy choc troche bardziej dbal o srodowisko ( gasil swiatlo, nie puszczal wiecej wody niz potrzeba, nie uzywal chemii, gdy mozna sobie bez niej poradzic, uzywal wielorazowych toreb itp itd), to Ziemia udzignelaby jakos łatwiej te pieluchy jednorazowe. I ja nigdy nikomu nie polece wielorazowek, dla mnie to wlasnie bylo igraniem ze zdrowiem i samopoczuciem dziecka.

Ja mam również niezbyt ciekawe doświadczenie z pieluszkami wielorazowymi. Niestety po narodzinach mojego syna nie mogłam kupić pełnego zestawu porządnych polskich pieluszek wielorazowych więc kupiłam wielorazówki polskiej firmy ale produkowane w Chinach - czyli te tańsze. Mój syn ma 19 miesięcy i nadal ich używam zamiennie z jednorazówkami. Być może przez to że to nie pieluszki z wyższej półki, a być może przez to , że nie prałam ich w proszku do tego przeznaczonym: pieluszki przeciekają, używam ich tylko w domu, i w sumie za każdym razem gdy się zagapię i za długo pieluszka jest na pupie malucha, to muszę go przebierać razem z body i spodenkami - dużo prania się przez to robi. Wielorazówki zaskoczyły mnie milo tym, że szybko wysychają po wypraniu, i lubiłam je używać latem, gdy mój syn chodził tylko w takiej pieluszce (ładniej to wyglądało niż zwykła pieluszka). Pomimo, że nie mam za dobrego doświadczenia z wielorazówkami, nie namawiała bym wszystkie mamy do wypróbowywania takich pieluszek. Nasze mamy i babcie jakoś radziły sobie bez jednorazówek, myślę więc że i my możemy coś zrobić dla środowiska i chociaż częściowo ograniczyć zużycie jednorazówek.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów