Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

depresja poporodowa

Junior Member
    aniaorwat92

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-11-21 zobacz kalendarz

depresja poporodowa

Witajcie drogie świezo upieczone mamy piszę do was ze swoim osobistym problemem jakim jest duzy smutek kilka dni po tym jak zostalam mama.
    Czy macie tez cos takiego ze zamiast cieszyc sie i byc szczesliwym z tej pieknej chwili czujecie wielka tesknote za tym jak beztrosko zylyscie ze swoim partnerem( teraz ojcem) w czasie gdy byliscie w wolynm zwiazku? Chcialybyscie wrocic do tego, cofnac czas ? naprawic wszystkie bledy jakie popelnialyscie bedac z nim?
    Ja mam teraz niestety takie chwile.. tesknie bardzo za nim, chcialabym sie do niego wtulic w nocy ktore teraz spedzamy osobno bo musze byc przy swoim dziecku ktore sie czesto budzi w nocy boje sie zostawiac synka samego w drugim pokoju boje sie ze go nie uslysze jak bedzie plakac kiedy ja bede mogla wkoncu isc spac do jednego lozka ze swoim mezem.
    Pierwszy raz pisze na forum w dosc osobistym temacie poniewaz bardzo mi brakuje rozmowy z kims kto moze czuje teraz to samo co ja.
    Pozdrawiam wszystkie mamy

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Hej, Ania. Pierwsze chwile są zawsze trudne. Zastanawiasz sie, co ty tutaj robisz, prawda? (jak w piosence), bo powinnaś byc zupełnie gdzie indziej. Też tego nie nawidziłam. ale po pierwsze - to normalne. Jesteś w nowej sytuacji, a to, co nieznane, zawsze budzi lęk. Po drugie, jak piszesz, masz jakies niezałatwione sprawy ze swoim ukochanym, i chciałabyś je jak najszybciej uregulowac, wiec sie nieceirpliwisz. Nie martw sie, ze nie zdążysz albo że dziecko popsuje wasze relacje. Oczywiscie , czasem tak sie zdarza, ale zazwyczaj jest odwrotnie. O ile masz normalnego męża, który cie kocha i generalnie chciał sobie z tobą układać życie, to dziecko nie rozbije , a tylko scementuje wasz związek. Kazdy etap zwiazku ma swoje zalety. I kazdy zwiazek jakos sie rozwija, wiec te etapy i zmiany są nieuniknione i nie są złe. Po co cofać czas, skoro moze być jeszcze piękniej i wspanialej? A obawy o synka, że nie usłyszysz, że czegoś nie dopilnujesz - tez są normalne. Ale powiem ci coś - nigdy w życiu nie miałam tak czujnego snu, jak po porodzie To chyba na prawdę instynkt, jakiś atawistyczny odruch, ale budziłam sie nawet jak zaszeleściła jego kołderka! Powodzenia, napisz, czy czujesz sie lepiej. Jeśli to, co masz to baby blues, to niedługo minie!!
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 04-12-15 o 08:27

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Obniżenie nastroju kilka dni po porodzie występuje dość powszechnie - to tzw. baby blues. Też czułam przez krótki czas tęsknotę za dawnym życiem. Ale to zwykle szybko mija - i mam nadzieję że tak będzie także u Ciebie. Myślę, że sama sobie odpowiedziałaś, co mogłoby Ci pomóc - bliskość z mężem. Absolutnie tak - powinnaś mieć w nim wsparcie i pomoc. Jeśli tak bardzo tęsknisz do jego bliskości, chcesz się w niego wtulić, to dlaczego nie śpicie razem? Dla mnie naturalne było wspólne spanie - a dziecko spało w łóżeczku obok. Radzę Ci zrobić to samo.

Junior Member
    aniaorwat92

O mnie
    Macie rację moja depresja to zwykła tęsknota, wszystko potoczyło się w moim życiu bardzo szybko ze sama nie nadazalam za tym jak zmieniały się poszczególne etapy mojego związku.. A z tym spaniem to jest tak że w pokoiku gdzie jest łóżeczko nie mamy na czym spać razem.. dlatego też nie chcę zostawiać synka samego

Mieszka w
    Warszawa
    To moze niania elektroniczna? Będziesz słyszeć, co sie dzieje w pokoju dziecka

Mieszka w
    Warszawa
    Wiesz co, teraz dopiero zobaczyłam, że twój synek urodził sie21 listopada - w tym samym dniu co mój, tylko mój już ma 17 lat To fajna data!!, Zobaczysz wyrośnie na super gościa!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    A dziecięce łóżeczko nie zmieści się obok Waszego łóżka? Dopóki dziecko jest maleńkie, to tak byłoby chyba najlepiej. Chyba że mężowi to nie pasuje...
    Masz jeszcze kogoś bliskiego na co dzień? Czy jesteś sama z dzieckiem? Dobrze by było mieć kogoś - przyjaciółkę, siostrę, mamę - z kim można porozmawiać czy nawet się wyżalić. Poczucie osamotnienia w takiej sytuacji jest najgorsze. Coś czuję, że niestety masz słabe oparcie w mężu... Ale może się mylę?

9. BabyApp
    Junior Member
    aniaorwat92

O mnie
    Oczywiście mam jeszcze mamę która mi naprawdę pomaga mąż teraz jest na tacierzynskim więc narzekać też nie mogę, po prostu tęsknię, jest mi smutno i trochę tego nie rozumiem bo mam cudowne zdrowe śliczne dziecko z którego jestem dumna

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aniaorwat92 Zobacz posta
    po prostu tęsknię, jest mi smutno i trochę tego nie rozumiem bo mam cudowne zdrowe śliczne dziecko
    Wiem, że to trudno pojąć, ale taki nastrój jest spowodowany przez hormony. Korzystaj z pomocy mamy i męża. I przytulaj się do niego - jeśli nie w nocy, to w dzień . Powoli powinno by coraz lepiej. Jeśli kochasz dziecko i troszczysz się o nie (a widać, że tak), to nie jest źle - nie grozi Ci depresja, mam nadzieję. Niektóre kobiety nawet nie chcą się zajmować dzieckiem i marzą o tym, by ktoś je zabrał...
    Życzę Ci coraz lepszego nastroju i żebyś za jakiś czas poczuła, że bycie mamą ma też zalety.

Junior Member
    aniaorwat92

O mnie
    Dziękuję dużo dała mi ta rozmowa( do myślenia ) a smutek pewnie minie jak się do tego przyzwyczaje i faktycznie zauwaze że wcale nie jest tak źle ze minely tamte czasy.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów