Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

depresja poporodowa

Junior Member Awatar Little sheep!
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-11-12 zobacz kalendarz
    Ja byłam sama z tym problemem...Partner zamiast wspierać, ciągle się wykłócał, co robie źle, a co jeszcze gorzej...Mama nie traktowała poważnie moich obaw, siostra nawet nie chce słuchać o macierzyństwie. Na szczęście szybko sama doszłam do siebie. Wsparcie jest napewno najważniejsze, ale też dobrze samemu dotrzeć do tego, co tak naprawdę nas męczy i...skonsultować to ze samym sobą Jeśli sam rozwiejesz wszelkie wątpliwości, dodasz sobie siły i uwierzysz w siebie, to brak wsparcia - owszem - boli, ale nie aż tak bardzo, bo mimo że nie możesz liczyć na nikogo - zawsze możesz liczyć na siebie
    "Przez niego Twój dom stanie się głośniejszy, dzień krótszy, noc męcząca, portfel cieńszy. Ale za to jego obecność doda Ci siły, a twojemu życiu sens!

Tymek - 12.11.16 r.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Little sheep! Zobacz posta
    Ja byłam sama z tym problemem...Partner zamiast wspierać, ciągle się wykłócał, co robie źle, a co jeszcze gorzej...Mama nie traktowała poważnie moich obaw, siostra nawet nie chce słuchać o macierzyństwie. Na szczęście szybko sama doszłam do siebie. Wsparcie jest napewno najważniejsze, ale też dobrze samemu dotrzeć do tego, co tak naprawdę nas męczy i...skonsultować to ze samym sobą Jeśli sam rozwiejesz wszelkie wątpliwości, dodasz sobie siły i uwierzysz w siebie, to brak wsparcia - owszem - boli, ale nie aż tak bardzo, bo mimo że nie możesz liczyć na nikogo - zawsze możesz liczyć na siebie
    Smutne to co piszesz, ale prawdziwe. W wielu sytuacjach musimy poradzic sobie najpierw same ze soba, bo nawet życzliwe osoby nie siedza w naszej skórze i nie wiedza, co nam dokucza. Ale z drugiej strony partner zawsze powinien wspierac, a nie krytykowac. Co to w ogóle za pomysł, żeby wypominac matce, ze robi cos zle? niech sam robi, jak taki mądry...

Wiele kobiet po porodzie przechodzi przez piekło, ale nie warto się poddawać, w końcu jest dla kogo żyć jeszcze bardziej.
    aktywna staraczka

Member
    helenaa91

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-04-01 zobacz kalendarz
    W przypadku takiej depresji ważne jest wsparcie rodziny, ale czasami nawet ze wsparciem nie łatwo poradzić sobie z depresją. Można jeszcze porozmawiać z psychologiem. Nie trzeba zapisywać się na terapię w gabinecie, można też poradzić się przez internet, na psychomedic.online jest taka możliwość, dla wielu to z pewnością bardzo wygodne.

Porozmawiaj ze swoim partnerem, być może też czuje się samotny i pomoże Ci przez to przejść?

helenaa91 - Ja mam podobny problem jak autorka wątku. Niestety u mnie dochodzi jeszcze brak pomocy z zewnątrz. Czuję, że terapia bardzo by mi pomogła, ale nie ma opcji, żebym wyrwała się do miasta w ciągu dnia. Wiesz coś więcej o tej formie terapii w Psychomedic? Jak to się odbywa? Na stronie znalazłam info, że w godzinach wieczornych też są konsultacje online. I w soboty...
    Ostatnio edytowane przez anastazja4390 ; 18-02-19 o 09:45

Senior Member
    sylwia4012

Data
    2004
    Jest tak jak piszesz. Możesz umówić się na wieczór, możesz na sobotę. Rezerwacji terminu dokonujesz przez internet. Tak samo jak zapłaty za takie spotkanie. Komputer i internet wystarczą. A skuteczność takiej terapii jest taka sama, jak tej tradycyjnej.

9. BabyApp
    Musisz zadziałać jak ja. Zebrać się z rodziną, albo chociaż jedną osobą, której najbardziej ufasz (np. mama). Wytłumaczyć jej przez co przechodzisz, że jest Ci ciężko i powiedzieć, żeby dyskretnie przekazała innym. A wtedy inni zrozumieją i dadzą Ci wsparcie. Ja posłużyłam się tym artykułem https://forum.mjakmama24.pl/threads/...a-i-baby-blues . Pokazałam go mamie, a ona już wszystkim się zajęła. Dostałam mnóstwo wsparcia i pomocy. Uważam, że to był dobry krok.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów