Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Jak zareagować, jeśli podczas porodu zdarzy się niemiła niespodzianka?

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Jak zareagować, jeśli podczas porodu zdarzy się niemiła niespodzianka?

Mam na myśli mimowolne wypróżnienie albo oddanie moczu ... co wtedy zrobić? Przepraszać, czy udawać, że nic się nie stało?

2. BabyApp
    Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Grzecznie przeprosiłam - bo zarówno jedna jak i druga sytuacja mi się przydarzyła. Personel był bardzo w porządku i nie robił z tego afery ani problemu. Położna nawet stwierdziła, że dla nich to nic nowego ani nadzwyczajnego i mam się nie przejmować. Bo tak jak Kasiu piszesz - to czynności mimowolne i specjalnie żadna rodząca tego nie robi.
    Mimo to jednak lepiej się czułam przeprosiwszy - bo dla personelu to może jest norma ale dla mnie nie.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Wydaje mi sie, ze samo przepraszam wystarczy. To przecież normalne Lekarz nei takie rzeczy widział

Ja sobie nawet nie chcę wyobrażać, że może mi się to przydarzyć. Wiem, że to się zdarza i to wręcz normalne, ale... Ja nie lubię się wypróżniać nawet w pracy, czy w jakimś publicznej toalecie, gdzie jestem...anonimowa, a co dopiero zrobić to przy całej obstawie medycznej.

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez Margonem Zobacz posta
    Ja sobie nawet nie chcę wyobrażać, że może mi się to przydarzyć. Wiem, że to się zdarza i to wręcz normalne, ale... Ja nie lubię się wypróżniać nawet w pracy, czy w jakimś publicznej toalecie, gdzie jestem...anonimowa, a co dopiero zrobić to przy całej obstawie medycznej.
    Też tego nie chciałam (no bo która z nas by chciała!?) ale na to nie ma się wpływu. To mimowolne wypróżnienie, trzeba się liczyć z tym, że może wystąpić i jakoś się przygotować, wiedzieć, jak się zachować i co powiedzieć.
    Lepiej być przygotowaną na najgorsze i miło się rozczarować

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Wydaje mi sie, ze samo przepraszam wystarczy. To przecież normalne
    No pewnie, że tak. Bo co jeszcze można zrobić? Czasem kobiety chyba nawet nie zdają sobie sprawy, że coś tam przy okazji wyszło i w ogóle nic nie mówią.

Mieszka w
    Warszawa
    No właśnie, ja zupełnie nic nie czułam oprócz skurczów. Tzn,. nie wiem, czy miałam taki problem czy nie, ale rodziłam kilkanaście godzin, więc chyba miałam pełny pęcherz?

9. BabyApp
    Junior Member Awatar Cephied
    Mieszka w
    łódź
    O mnie
    Jestem mamą dwójki dzieci
    Nie wiem czy jest to standard, ale mnie na początku porodu proponowano lewatywę (ja akurat nie potrzebowałam, miałam to szczęście, że w obu przypadkach wypróżniałam się niedługo przed porodem) właśnie po to by zapobiec takiej nieprzyjemniej sytuacji. Wydaje mi się jednak, że nie ma co się tym nadmiernie stresować, w końcu lekarze już wszystko widzieli i ich to raczej w ogóle nie obejdzie.

Mieszka w
    Warszawa
    No włąśnie nie wiem, jak to jest? Na pewno nie można teraz robic lewatywy bez zgody pacjentki, ale czy nadal ją się proponuje? Coraz rzadziej o tym słysze....

Senior Member Awatar m_rena_86
    O mnie
    :-))szczęśliwa mama
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    No włąśnie nie wiem, jak to jest? Na pewno nie można teraz robic lewatywy bez zgody pacjentki, ale czy nadal ją się proponuje? Coraz rzadziej o tym słysze....
    położna przed porodem zapytała się czy wyrażam zgodę na wykonanie lewatywy,wcześniej zaznaczyłam w planie porodu że jeśli mi zaproponują to się zgodzę a jak nie to sama o to poproszę

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów