Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Co podawać na śniadanie zamiast gotowych kaszek (7 miesięcy)?

Member
    mika-m

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-17 zobacz kalendarz

Co podawać na śniadanie zamiast gotowych kaszek (7 miesięcy)?

Jak myślicie co można podawać na śniadanie takiemu maluchowi? Lekarka zaleciła mi zwiększyć ilość dań w ciągu dnia o kaszkę na śniadanie. Oczywiście wg niej najlepiej jakbym kupowała gotowe kaszki. Czy jest jakaś alternatywa dla gotowych kaszek? Coś co mogłabym sama przyrządzić w domu? Synek i tak dostaje pierś, ale mu to nie wystarcza, więc muszę go czymś dokarmiać.

2. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    A co masz przeciwko gotowym kaszkom? Możesz podawać owoce. A o tym, jak je podawać, przeczytasz w najnowszym wydaniu "M jak mama".

Member
    mika-m

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-17 zobacz kalendarz
    Co mam do gotowych kaszek? Najbardziej nie odpowiada mi ich skład, a po drugie niestety i cena.

Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    O zdrowym żywieniu można poczytać tutaj

Junior Member Awatar Chichotki Trzpiotki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-20 zobacz kalendarz
    Data
    20-09-2014
    Możesz podać dziecku np. ugotowany ryż ze zblendowanym bananem. Ja podawałam córeczce coś takiego i bardzo lubiła. Oczywiście ryż też blendowałam, żeby kawałeczki były mniejsze. To też bezpieczne danie bo i bezmleczne i bezglutenowe. Dziecku będzie jeszcze lepiej smakowało jak dodasz do tego odrobinkę masła.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem, czy skład takich kaszek jest zły, przecież to produkty specjalnego przeznaczenia, czyli robione pod kontrolą itd, bez cukru, sztucznych świństw. Ale jeśli nie chcesz, to płatki owsiane błyskawiczne, kasza manna z owocami nadają się dla 7-miesiecznego dziecka. Najnowsze badania mówią, ze gluten można podawać bez obaw, choć zapis ten nie znalazł sie jeszcze w schematach żywienia, wiec możesz je podawać bez obaw.

Member Awatar Anduina
    Mieszka w
    Siedlce
    A dziecko już siad? Chce samo łapać jedzenie? Jeśli tak, to może spodoba Ci się podejście do rozszerzania diety metodą BLW (Podstawy bLW)
    gonia7777 - niestety to, że coś jest specjalnego przeznaczenia jeszcze nie znaczy, że jest zdrowe. A poczytaj dokłdnie skład kaszek i zobaczysz, że poza tymi bez niczego (kleik ryżowy czy kukurydziany), we wszystkich znajduje się cukier w jakiejś formie. To że jest on trzcinowy, czy zamieniony na syrop glukozowo fruktozowy, wcale nie poprawia sytuacji( syrop jest chyba jeszcze gorszy od cukru). Teraz Bobovita wporwadziła nową linię, w której jest mniej słodzików, ale w dalszym ciągu jest dosładzana. Nawet soczki dla dzieci od czwartego miesiąca mają w składzie cukier. Niestety nie wszystko to co mówią reklamy jest prawdą

9. BabyApp
    Z tego co wiem, zarówno kaszki jak i kleiki o naprawdę fajnym składzie można znaleźć w ofercie sklepu https://www.bdsklep.pl/dziecko/produ...zki-i-kleiki-2 . Generalnie oferta w tym przypadku zawiera bardzo szeroki wybór różnych artykułów pierwszej potrzeby. Można je odebrać osobiście, bądź też zamówić z dostawą do domu i szczególnie jeżeli planujemy jakieś większe zakupy, opcja ta może okazać się bardzo ciekawa.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów