Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Rozczarowanie cesarką

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Rozczarowanie cesarką

Niedawno przeczytałam, że aż 80% kobiet, które miały cesarkę, doznawały potem negatywnych emocji, takich jak smutek, rozczarowanie lub rozpacz. Rozczarowanie, że poród nie nastąpił siłami natury, czuła blisko połowa badanych, a co trzecia kobieta miała poczucie, że ktoś za nią urodził dziecko. Wspomniane emocje u ponad połowy młodych mam utrzymywały się ponad rok! Czy Wy też tak miałyście?

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja raczej czułam ulgę, że wszystko mam za sobą.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Niedawno przeczytałam, że aż 80% kobiet, które miały cesarkę, doznawały potem negatywnych emocji, takich jak smutek, rozczarowanie lub rozpacz. Rozczarowanie, że poród nie nastąpił siłami natury, czuła blisko połowa badanych, a co trzecia kobieta miała poczucie, że ktoś za nią urodził dziecko. Wspomniane emocje u ponad połowy młodych mam utrzymywały się ponad rok! Czy Wy też tak miałyście?
    To dziwne dane w obliczu innych informacji o tym, ze tyle kobiet prosi o cesarkę na życzenie. Pewnie dotyczy to tych mam, które musiały mieć operację z musu.
    Ja miałam dwie, ale z powodów medycznych,wiec wiedziałam o nich jeszcze przed zajściem w ciąże, Moze dlatego miałam czas przygotować się do nich psychicznie i nie czułam rozczarowania.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    To dziwne dane w obliczu innych informacji o tym, ze tyle kobiet prosi o cesarkę na życzenie.
    Ale to mogą być te same kobiety, moim zdaniem. Najpierw proszą o cesarkę, bo nie znają wszystkich konsekwencji, a potem psychika robi swoje.

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Jestem po 2 cc i absolutnie nie czuje się przez to gorsza mama. Mam dwoje wspaniałych dzieci,między nami jest niesamowita więź. Moim zdaniem nie jest ważne ,w jaki sposób dziecko przyszło na świat. Najważniejsze,aby urodziło się całe i zdrowe.
    Rozczarowanie cesarska??!!- jeśli lekarz podejmuje decyzję o cc to ma ku temu konkretne powody . Rozczarowanym można być obejrzanym filmem lub innymi blahostkami. Jeśli chodzi o cud narodzin,nie ma mowy o żadnym rozczarowaniu!!!!

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Myślę, ze zdania moga byc tu podzielone. Wynika to glownie z podejscia do porodu i mozliwosci jakie mamy. O pierwszej mojej cesarce dowiedzialam sie wiele tygodni przed rozwiazaniem, mialam czas aby sie z tym oswoic i to zaakceptowac, drugi poród byl dla mnie zagadką, dopiero przez niewspolmiernosc porodowa lekarze zadecydowali o cc, w tym przypadku przyjelam ten fakt z ulga, poniewaz przeczuwalam ze porod naturalny moze okazac dla mnie niemozliwy, o trzecim cieciu dowiedzialam sie juz na pierwszej wizycie u lekarza. Twierdze, ze to glownie nastawienie ma najwiekszy wplyw na to czy pojawi sie jakas trauma.
    Jesli kobieta ma parcie na porod sn i nie wyobraza sobie ze moze stac sie inaczej, w razie innego rozwiazania moze pojawic sie rozczarowanie. Zaskoczona nie potrafi przyjac do siebie ze tak bylo bezpieczniej. Osobiscie staram sie podchodzic do takich spraw racjonalnie czyli jesli sie nie uda to koniec swiata sie nie stanie. Nie mialam parcia i nie bylo rozczarowania.
    Nie zawsze mozna urodzic naturalnie ale czesto mozna naturalnie karmic i to jest wspaniale
    Ostatnio edytowane przez Majka596 ; 29-10-15 o 00:43

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Tego rodzaju odczucia najpewniej dotyczą kobiet, które nastawiły się na poród naturalny. Moim zdaniem bardzo ważna jest tu rozmowa z lekarzem, który na gorąco podejmuje decyzję o cesarskim cięciu oraz życzliwość i wsparcie położnych, które opiekują się kobietą po operacji. Skoro odsetek kobiet, które odczuwają negatywne emocje po cesarskim cięciu jest tak duży, może to oznaczać, że wsparcie które otrzymują podczas pobytu na oddziale nie jest wystarczające? Wystarczyłaby rozmowa...
    Moja druga ciąża zakończyła się cesarskim cięciem po 37 tyg. Przyczyną były bardzo słabe próby wątrobowe. Wiedziałam, że operacja była koniecznością. Mimo większego niż podczas porodu naturalnego bólu jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko dobrze się skończyło

9. BabyApp
    Myślę, że to wszystko zależy od tego, jakie nastawienie ma kobieta, i jak do porodu przygotują je inne kobiety z otoczenia. Jeżeli pojawi się "uprzejma ciocia" czy "doświadczona kuzynka" i zaczną mówić dziewczynie, że tylko poród SN jest najlepszy, że pod żadnym pozorem nie powinna się godzić na CC, to później mogą rodzić się w matce nieprzyjemne uczucia... Niestety cesarka wiążę się też z nieprzyjemnymi aspektami fizycznymi, jak na przykład blizna. Ważne jest, by młoda mama od początku zaczęła odpowiednią pielęgnację blizny. A jak to zrobić można przeczytać na stronie . Moim zdaniem natomiast najważniejsze jest, by i mama i dziecko wyszli cało z porodu

Junior Member
    sabinkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-05-26 zobacz kalendarz
    Nie nie czułam rozczarowania, cieszyłam się że moje dziecko przyszło wreszcie na świat po 12 godzinach potwornego bólu i próbowania urodzić naturalnie. Ja poczułam ulgę i radość że dzięki cesarce dziecko urodziło się zdrowe i bez komplikacji przy naturalnym porodzie. Gdyby nie cesarka to kto wie jakby się to skończyło :-/. Nie rozumiem negowania cesarki, to bardzo często zabieg który ratuje życie dziecka i matki. Czesem lepiej jest zrobić cesarkę i mieć pewność że dziecku nic się nie stanie lub matce. Chyba lepiej zrobić czasami cesarkę niż na siłę upierać się przy naturalnym, a później mieć pretensje do całego świata że coś poszło nie tak.
    Nie ważne jak matka urodzi, czy naturalnie czy przez cesarkę, czy karmi piersią czy nie, najważniejsze że kocha swoje dziecko i dba o nie.

Member Awatar ghost
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-12-01 zobacz kalendarz
    Ja byłam rozczarowana bo liczyłam na poród naturalny ale po 17h brak postępu i zielone wody płodowe wykluczyły dalsze oczekiwanie, mój syn przez to musiał brać przez 6 dni jakiś antybiotyk, potem jeszcze długo podawałam mu ffbaby żeby układ pokarmowy uzupełnić o niezbędne pożyteczne bakterie bo wiadomo jak antybiotyk wyjaławia jelita, to najgorsze co może być nie tylko dla dziecka, dorosłego potrafi zwalić z nóg

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów