Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

zajęcia nadobowiązkowe? dla kogo i kiedy?

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012

zajęcia nadobowiązkowe? dla kogo i kiedy?

Zajęcia nadobowiązkowe-taniec trzylatki?tak ale jeszcze nie teraz.
    Moja córcia jak chodziła do żłobka to pani mówiła, że ma talent i szkoda go zaprzepaścić, może ją w przyszłości zapisać na zajęcia. No właśnie w jakiej przyszłości.
    Po namowie Babci poszłyśmy na dni otwarte pewnego domu kultury miał być hip-hop dla przedszkolaków i był tylko z przedszkolakami były też i dzieci 8-letnie.Pan instruktor zamknął drzwi i powiedział, że się rozezna, rodzice podglądali przez szparę w drzwiach
    Na początku moja malutka radziła sobie świetnie, nie wiem co zdarzyło się później, bo wyprowadził ją z płaczem powiedziała, że chce do mamy. Myślę, że nałożyło się na to wiele czynników po pierwsze zmęczenie. Dziecko poszło na zajęcia po 8 godzinach przedszkola bez leżakowania ( większości przedszkoli nie ma) a w żłobku miało. Ja do tych zajęć też nie byłam przekonana ale pomyślałam przecież zobaczyć można. No i na pewno inaczej jest jak prowadzi się tylko zajęcia dla przedszkolaka a inaczej dla dziecka szkolnego mam nadzieję, że mała nie będzie miała urazu do tańca na stałe. Postanowiłam, że odpuścimy sobie ten rok
    Odpuścimy sobie ten rok ze wszystkimi zajęciami nadobowiązkowymi. Uważam, że przedszkole jej wystarczy niech się przyzwyczai do nowego trybu bez spania, zresztą po zajęciach w przedszkolu będzie dość zmęczona. Z tańcem nie kończymy ale będziemy tańczyć w domu jak do tej pory, spontanicznie kiedy mała będzie chciała i trochę z mamą tak lubimy . Myślę, że z tymi zajęciami nadobowiązkowymi a mamy ich do wyboru sporo(języki, sporty, tańce,…itd. . to też dużo zależy w jakim wieku jest dziecko i ile godzin w przedszkolu, bo przecież jak jest godzin 5 to jak odpocznie i się wyśpi w domku to może sobie jeszcze „gdzieś iść” i będzie miało radość a jak jest po 8 czy nawet 9 to zwyczajnie chce do domku i powinnam dać mu odpocząć, może nie trzeba słuchać żadnych doradców jak chociażby moja chrześnica-pewnie nie chce źle też uważa, że powinnam z dzieckiem gdzieś chodzić tylko jednak słuchać swojej intuicji i zwyczajnie dać się dziecku ponudzić, pobawić w domu jak chce i poprzytulać do mamy a na dodatkowe zajęcia mamy czas jak dziecko będzie chciało, kiedyś. A Wy co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Jolandyna ; 08-09-15 o 08:23 Powód: nadobowiązkowe

2. BabyApp
    Junior Member
    apindaln

O mnie
    Będę tatą 2017-01-13 zobacz kalendarz
    Na dodatkowe zajęcia zawsze jest czas tylko wiadomo im dziecko mlodsze tym szybciej się uczy. Więc to indywidualnie zależy od dziecka, moja Zuzia chodzi do przedszkola i zapisalam ją na zajęcia plastyczne w Studiu Tańca i Ruchu FirstSteps, bardzo lubi te zajęcia i bardzo chętnie na nie uczęszcza, zawsze wraca z nich wesoła. Polecam !!
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 12-04-16 o 13:18
    www.nazajecia.pl
    Najlepsza wyszukiwarka zajęć dla dzieci. Polecam!!

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Ważne tylko, by nie przeciążać dziecka. Maluch potrzebuje troche czasu na zabawe - bieganie z przedszkola na zajecia jest meczace - dla malucha 8-godzinny pobyt w przedszkolu to cięzki wysiłek fizyczny i umysłowy. Musi mieć czas, by sie zresetowac

Myślę, że najlepszym czasem na rozpoczęcie zajęć dodatkowych jest czas gdy dziecko idzie do szkoły. Wtedy to zaczyna się u dzieci kształtować zdanie co do tego co lubi a czego nie. Moja córa zaczęła w raz z pierwszą klasą chodzić na zajęcia baletowe, na razie 2 razy w tygodniu.

Z mężem długie się zastanawialiśmy na jakie zajęcia wysłać młodego. Kacper ma dopiero 8 lat więc mąż nie chciał żebyśmy przesadzili i go do czegoś zniechęcili. Przeglądając zajęcia dla dzieci w Olsztynie zdecydowaliśmy się na zajęcia edukacyjne. Na początku młody trochę się opierał ale teraz chętnie się tam wybieram plus zrobił niesamowity postęp jeżeli chodzi o czytanie. Polecam wybór zajęć rozwojowych.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 27-06-16 o 12:08

Zgodzę sie z wami, okres szkolny to dobry czas na start zajęc dodatkowych. Syn chodzi na siatkówke, od zawsze to było moja pasją. Teraz kiedy wróciłam do pracy pomyslałam ze warto byłoby kontynuowac tą pasję. No i zapisałam sie, jakie było moje zaskoczenie, kiedy na pierwszych zajęcia dostałam dostęp do aplikacji https://sportbm.pl/ dzieki której jestem w stałym kontakcie z trenerem, wiem od razu o zmiane godzin zajęc lub odwołaniu. Super to organizuje tydzień, a przez 30dni apka jest za darmo.

Moim zdaniem fajnym pomysłem na rozwijanie pasji dziecka jest Akademia młodych talentów . Warto od samego początku szukać talentu u dziecka w aktorstwie, muzyce czy tańcu Także uważam że takie dodatkowe zajęcia, są bardzo dobrym pomysłem, na pewno ma to pozytywny wpływ na kształtowanie dzieci.

9. BabyApp
    Jeśli chodzi o zajęcia nadprogramowe dla małego dziecka to ja wychodzę z założenia , że jeśli dziecko wykazuje jakieś zainteresowania to warto je wspierać i pomagać mu je rozwijać. Moja córka jak zaczęła uczęszczać do pierwszej klasy SP sama poprosiła nas, abyśmy zapisali ją na zajęcia z języka angielskiego, ponieważ bardzo ten język spodobał się jej już w przedszkolu. Pani, która wtedy prowadziła zajęcia z nasza Karolinką zasugerowała nam , że ma ona szybka zdolność zapamiętywania słów, piosenek, wierszyków w tym języka. Z tego tez względu postanowiliśmy poszukać fajnych zajęć w mieście dla niej w owego języka, byliśmy na wielu lekcjach pokazowych, w różnych szkołach. Jednakże dopiero Baby English Center http://babyenglishcenter.pl spełniło nasze wymagania. Uczęszczamy tam już rok i jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni

A ja myślę, że wspomniana nauka tańca dla dzieci to świetna opcja. Takie zajęcia nie obciążają głowy dziecka po wielu godzinach w szkole. Wręcz odwrotnie - pomagają rozładować stres i napięcie. Ale ty nie tylko. Taniec uczy sumienności, konsekwentnego działania. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. No i socjalizuje maluchy. W Warszawie jest szkoła Cool Kids Dance Studio, gdzie dzieci mogą trenować pod okiem doświadczonych instruktorów i korzystać z obozów tanecznych.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów