Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Przyszywani wujkowie i ciocie

Senior Member Awatar Jamaja
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-08 zobacz kalendarz
    Data
    8.04 2013
    przyszywanych wujków i cioci Kuba ma wiele. Z jednymi widzimy się częściej z innymi rzadziej, ale wszyscy interesują się małym. Kuba szczególnie ukochał sobie jednego z takich przyszywanych wujków. I choć nie widujemy się zbyt często bo dzieli nas duża odległość to przy okazji każdej wizyty mały jest w niebo wzięty:-) Nie wiem jak to się dzieje, że 9-cio miesięczne dziecko pamięta osobę, którą widuje dosyć rzadko, ale widać, że jego poznaje za każdym razem. Jednego razu musiałam zostawić synka z owym wujkiem i zrobiłam to bez jakichkolwiek oporów bo wiedziałam, ze będzie go pilnował bardziej niż oka w głowie. Ostatnio jak wujek wyjeżdżał to Mały zrobił mu papa i się rozbeczał, a ja razem z nim;p

2. BabyApp
    To raczej naturalne jest. Co prawda są dalsi i bliższsi ciocio-wujkowie nie z rodziny, ale sama w dzieciństwie miałam ich kilka.

Ostatnio edytowane przez roger74 ; 03-12-14 o 14:03

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Annikki Zobacz posta
    Przyjaciele to rodzina,którą sami sobie wybieramy
    W pełni się z tym zgadzam. Czasem przyjaźń wiąże ludzi ze sobą mocniej niż więzy krwi. Dlatego nasi przyjaciele mogą być także dla naszych dzieci bliskimi ludźmi.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    oczywiscie ze tak wiezy krwi nie zawsze o tym swiadcza obcy biologicznie ludzie sa lepsi dla nas niz wlasna rodzina

Senior Member
    Paulinka84

O mnie
    Mój Aniolek ;*
    Mam brata, moj Tomek ma siostre, ale chrzestymi naszego dziecka beda moja przyjaciolka i Tomka kuzyn.

Generalnie wiem z doświadczenia, że przyszywani wujkowie i ciocie są lepsi niż niejedni z rodziny. Niestety tak jest, że nie ma takich więzów..

Junior Member
    M_kasia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-07-09 zobacz kalendarz
    Z racji tego, że mieszkamy daleko od rodziny, nasze dzieci mają tutaj tylko przyszywanych wujków i ciocie. Często było tak, że nie mieliśmy z kim zostawić naszej starszej córki, więc zabieraliśmy ją ze sobą na różne spotkania ze znajomymi. Nasze dziecko zostawiało nas w spokoju, a w ruch szli wujkowie i ciocie. Nowe zabawy, wygłupy. A ile przy tym śmiechu i radości. Teraz mamy niemowlaczka, który również będzie zdany na takie właśnie towarzystwo, ale sądzę, że szybko się przyzwyczai i rodzice znów odetchną, kosztem oczywiście znajomych. Ale oni z kolei mają dzięki temu przygotowanie do tego, jak obchodzić się z istotą zwaną DZIECKO!

9. BabyApp
    Moja córeczka ma mnóstwo przyszywanych cioć i wujków. I nie widzę w tym nic złego. Są moimi przyjaciółmi/dobrymi znajomymi, często się widujemy, częściej niż z dużą częścią rodziny, a małą ich naprawdę uwielbia, więc wszyscy są zadowoleni.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Zarowno, kiedy mieszkalismy w Polsce jak i w UK blizej nam bylo do znajomych niz do rodziny. Moja rodzina zawsze mieszkala daleko, natomiast rodzina męża utrzymywala z nami kontakt, gdy trzeba sie bylo pokazac. Takze moj synek ( a teraz i coreczka) ma bardzo duzo przyszywanych ciotek i wujkow, z ktorymi jest bardziej zwiazany niz z rodzonymi. Oczywiscie nie mowia "ciociu" do kazdej mojej koleżanki. Wiktor wie, kto jest biologiczna rodzina, a kto przyszywana. I na tym koniec różnic.
    Rowniez moi rodzice mieli troche bliskich znajomych, do ktorych wujkowalam. Mam tez sporo starsze kuzynki (roznica 20 pare lat), ktorym mowilam ciocia. Pamietam, ze kiedys rodzice mi wyjasnili, ze ktos tam nie jest nasza rodzina, wiec zrobilam selekcje. I byl czas, ze probowalam tym ciociom i wujkom mowic per pan/pani. Ale to bylo bez sensu, pan i pani to sa obcy, znajomi z widzenia, ktos z kim nic mnie nie laczy. I mimo,ze jestem juz dorosla i sama mam dzieci, nadal to sa moje ciocie.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    To naprawdę piękna sprawa - że nasi bliscy przyjaciele są "wujkami" i "ciociami" naszych dzieci. W dzisiejszych czasach często mieszkamy daleko od rodziny i nasi prawdziwi krewni rzadko miewają kontakt z siostrzęńcami - wtedy "wujkowanie" im przez przyjaciół jest zupełnie naturalne.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów