Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

depresja;) z powodu narodzin brata

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa

depresja;) z powodu narodzin brata

Pamiętam, jak córeczka mojej koleżanki chciała oddać nowo narodzonego brata do szpitala, bo jej przeszkadzał. Wtedy bardzo nas to śmieszyło. Natomiast dziś ten właśnie cudem ocalały brat (bo jednak rodzice go nie oddali ) sam doczekał sie młodszego rodzeństwa i - jak twierdzi moja znajoma - był z tego powodu strasznie smutny. Wyglądał podobno, jakby miał depresję. Okazało sie jednak, ze jego smutek wynikał nie z powodu urodzin brata, tylko z powodu nieobecności mamy (były jakieś problemy i mama spędziła cały tydzień w szpitalu po porodzie). Jak tylko wróciła z małym do domu, chłopiec odzyskał humor. Nie odkryję Ameryki, ale moim zdaniem to dowód na to, ze problemy w z akceptacją rodzeństwa mają źródło w braku mamy, która dotąd była na każde zawołanie. A jak Wy sobie z tym radziłyście? Miałyście jakiś sposób, żeby starszak nie odczuł tego, że macie teraz dla niego mniej czasu?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Kiedy pojawia sie nowy czlonek rodziny,swiat staje na glowie. Ta malenka istotka ma swoje ,wbrew pozorom, duze wymagania. Nowa sytuacja dla rodzicow jest wyzwaniem by jej sprostac,al najwieksze zmiany czekaja starszego brata lub siostre. Bo oto w domu pojawia sie cos malego,rozowego,wrzeszczacego i co najwazniejsze zabierajacego czas ukochanej mamy. Niestety doba ma tylko 24 h i ten czas trzeba podzielic miedzy dzieci,ze nie wspomne juz o ogarnieciu domu vzy zrobieniu obiadu.
    W naszym przypadku synek dosc fajnie zareagowal na siostre, nie ukrywam ze byly dni buntu ,zalu, zlosci i smutku,bo musialam wiecej czasu poswiecic corce. Z kazdym dniem jest lepiej. Czasu dla synka mam mniej niz przed porodem ale staram sie aby ten czas,ktory razem spedzamy byl wyjatkowy. Mysle,ze synek doceni moc duzej rodziny i zanim sie obejrze , bedzie psocil razem z siostra,bo czas pedzi przy dzieciach o wiele szybciej.

Dzieci różnie reagują na rodzeństwo. Jeśli nadal cię to niepokoi i nie wiesz jak zaradzić może pomyśl o wizycie u psychologa. Tu mają bardzo dobrego dla dzieci spam. Myślę że taka wizyta powinna pomóc.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 22-11-16 o 15:09

myślę, że jeśli chodzi o reakcję na rodzeństwo to jest ona uzależniona od różnicy wieku jaka między dziećmi występuje. Tak 2-3 lata to najlepsza różnica, nie ma większych problemów z zaakceptowaniem rodzeństwa

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie akurat było jeszcze mniej - rok i 8 miesięcy. Mój synek był za mały, by zrozumieć "zagrozenie" jakim była jego młodsza siostrzyczka.

Member
    hiniz

o depresji i radzeniu sobie z nią wiele czytałam na forum i według mnie są na nim skuteczne informacje

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Przy depresji żadne forum nie pomoże - konieczna jest profesjonalna terapia. Inaczej można sobie bardzo zaszkodzić.

9. BabyApp
Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów