Ankieta: Czy całujesz dzieci w usta?

Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Całowanie dziecka w usta - co wy na to?

nie jest to ani higieniczne ani ładne, jednak czasem jak chce się dać buziaka to sie nie uda na tyle odwrócić i cmok trafia na usta. Z dziećmi tak bywa i nic na to nie da się poradzić.

2. BabyApp
    Member Awatar mamiś89
    Mieszka w
    wlkp
    rodzice - jak najbardziej, chyba , że ktores jest przeziebione dalsza rodzina czy znajomi - nie bardzo :/

oj nie, usta, szyja, piersi - zarezerwowane są tylko dla partnera

Cytat Zamieszczone przez Dorot_ka Zobacz posta
    Nie pozwalam całować mojego dziecka w usta oraz karmić go łyżeczką/widelcem, którym się jadło. Toczyłam o to boje z rodziną, bo nikt nie rozumiał, że tak przenoszą się bakterie i wirusy, a czasem nawet możemy nie wiedzieć, że jesteśmy chorzy. Notorycznie obrażali się na to nasi rodzice, ale nie przejmowałam się tym.
    zgadzam się w 100% ! ja też nie pozwalam, i również tocze o to boje z rodziną - kompletnie nie rozumiem czemu! to moje dziecko i ja decyduje.

Ja w ogóle jestem przeciwnikiem obcałowywania dzieci, szarpania ich za policzki, głaskania po głowach (oprócz własnych oczywiście). Obce osoby, wszystkie ciocie, babcie, wujkowie - wara! Dziecko to mały człowiek i tak samo jak duży człowiek może nie mieć ochoty. Bakteriami bym się nie przejmował, dziecięca dezorientacja to chyba objaw lekkiej paranoi. Niemniej jednak nie podoba mi się zwyczaj całowania dzieci w usta.

Junior Member
    dalia88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-21 zobacz kalendarz
    w usta niemowlaka nie całuję, swojego ani cudzego. Za duże ryzyko zainfekowania, nawet chore zęby są niebezpieczne dla małego dziecka. Koleżanka z bloku straciła dziecko właśnie zarażając go opryszczką. tak zainfekowała jego organizm że w wieku kilku lat zmarło.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 25-11-15 o 14:05

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dalia88 Zobacz posta
    Koleżanka z bloku straciła dziecko właśnie zarażając go opryszczką, tak zainfekowała jego organizm że w wieku kilku lat zmarło.
    Naprawdę? Kilkuletnie dziecko? Aż trudno uwierzyć! Ale jeśli to prawda, to historia jest szokująca. Biedna kobieta, jak ona strasznie musi się z tym czuć.

9. BabyApp
    Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Ja obcałowuje moje dzieciaki. Starszego już tylko w policzek lub główkę,a młodszego to i w usteczka i w szyjkę i w brzuszek i po stópkach (tylko w sumie po dupce nie całuje :P ). Za pewne jak podrośnie to przestanę tak jak i starszego. Ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś obcy całował moje dzieci w usta, lub całować tak swoje, ale starsze dziecko. A co do podtekstów i tego co się powinno, to zapewniam, że inaczej całuję i przytulam mojego męża, a inaczej dzieci. Moje dzieci są dla mnie kompletnie aseksualne i nawet by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może znaleźć podtekst w pocałowaniu niemowlaka w usta, czy szyje.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maskotka Zobacz posta
    nawet by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może znaleźć podtekst w pocałowaniu niemowlaka w usta czy szyję.
    No pewnie - normalnemu człowiekowi całowanie dziecka nie kojarzy się erotycznie.

Nie przesadzajmy z tymi bakteriami. Wiadomo, że obcy nie powinni całować naszego dziecka ale matka czy ojciec? Kiedy oczywiście nie są chorzy. Nie można trzymać dziecka w sterylnych warunkach.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów