Ankieta: Czy całujesz dzieci w usta?

Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Całowanie dziecka w usta - co wy na to?

Całowanie dziecka w usta - co wy na to?

Kwestia całowania dziecka nie od dziś budzi kontrowersje. Jej zwolennicy zauważają, że taki buziak to przecież okazanie dziecku czułości i nie ma w tym nic złego. Przeciwnicy dodają jednak, że nasze usta są pełne zarazków, a i całowanie w usta powinno być zarezerwowane wyłącznie dla zakochanych. Takiego zdania jest też dr Charlotte Reznick z Wielkiej Brytanii, która ostatnio poruszyła ten temat. Jej zdaniem, całując dziecko w usta, możemy wprowadzić je w dezorientację, bo "jak to działa, skoro mama całuje się z tatą, a teraz w podobny sposób całuje i mnie?".

Drogie mamy, jakie jest wasze zdanie na ten temat? Całujecie swoje dzieci w usta, czy uważacie, że to niestosowne i niehigieniczne?

Zapraszamy do dyskusji i do przeczytania naszego artykułu!

Całowanie dzieci w usta: za i przeciw!

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Może nie tyle niestosowne - bo przecież to zupełnie inny rodzaj pocałunku, ale niehigieniczne. To najlepszy sposób na darowanie dziecku próchnicy i kilku innych podobnych przyjemności.

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Jestem przeciwna przede wszystkim w przypadku niemowlat. Przemycenenie bakterii jest przy nich bardzo prawdopodobne. Czulosci mozna okazac troche inaczej ale bezpieczniej

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja córek nie całowałam w usta, ale oboje z mężem mieliśmy zwyczaj jak u Eskimosów - pocierania nosem o nosek. Dużo bezpieczniejszy

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    odkąd urodziłam dzieci, zaczęłam zwracać uwagę, by nie całować obcych maluchów - nie tylko w usta, bo tego nigdy nie robiłam, ale w ogóle. Sama też nie chciałam, by ktoś obcy, kto może mieć katar czy inną infekcję, przekazywał ją nawet niechcący mojemu dziecku.

Też się zgadzam, ze nie powinno się całować dziecka w usta. Pomijając wątpliwą przyjemność zostania oślinionym to np. moja pasierbica ma permanentną opryszczkę (od małego), bo całuje się z zaopryszczoną matką i siostrą, które nie biorą w ogóle do bani, że się zarażają.
    Poza tym z każdym na hasło daj całusa nastawia usta. Ma 9 lat.

Senior Member Awatar Dorot_ka
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-09 zobacz kalendarz
    Nie pozwalam całować mojego dziecka w usta oraz karmić go łyżeczką/widelcem, którym się jadło. Toczyłam o to boje z rodziną, bo nikt nie rozumiał, że tak przenoszą się bakterie i wirusy, a czasem nawet możemy nie wiedzieć, że jesteśmy chorzy. Notorycznie obrażali się na to nasi rodzice, ale nie przejmowałam się tym.

9. BabyApp
    Uścisk ręki jest bardziej niehigieniczny niż całuski w usta.
    Nie dajmy się zwariować, poród naturalny też niedługo zostanie okrzyknięty niestosownym?
    Jestem mamą,całuję dziecko w usta. Pocałunki oznaczają, że się kogoś po prostu kocha.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cudzych dzieci nie całuję, ale swoje - jak najbardziej (gdy było małe). Wszędzie Ale nie wtedy, gdy mam opryszczkę lub jestem chora.

Senior Member
    meeb

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-08-07 zobacz kalendarz
    próchnicę czy bakterie przenosi się też przez lizanie smoczka jak upadnie. Już wolę podać dziecku smoczek który upadł na podłogę niż taki polizany. Ja też jestem przeciwko całowaniu w usta dziecka, pomijam że to jest niehigieniczne to jeszcze dziwne, po co całować w usta jak można w policzki czy gdziekolwiek.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów