Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Sposoby na smutek

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Ja tam nie lubie sie komus wyzalac Wolę juz tutaj napisac co mnie gryzie niz opowiadac komus bliskiemu.

2. BabyApp
    Member Awatar diabelecke
    Mieszka w
    Kalisz
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-15 zobacz kalendarz
    Data
    19.06.2009/ 15.02.2012
    A ja najzwyczajniej na świecie musiałam wyjść gdzieś bez dziecka. Choćby na 5 minut. Nigdy n ie miałam takiej ochoty chodzenia wszystkim po coś do sklepu jak miesiąc po porodzie.
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość

Junior Member Awatar basia88
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-25 zobacz kalendarz
    w moim przypadku ciężko było przez około dwa tygodnie po porodzie czułam się mamką do potęgi entej, która na dodatek nie rozumiała swojego dziecka... płakało i płakało a mąż również nie mógł pomóc bo też się na tym nie znał..., skończyło się kiedy musiałam jechać na jednodniowe praktyki związane z moimi studiami, a córcia musiała zostać w domu z babcią, nawet się nie spodziewałam takiego efektu... w momencie kiedy miałam wyjść z domu to wszystko mnie wzięło- było mi niedobrze co chwilę musiałam biec do toalety, ale jak tylko odjechałam samochodem od domu, wszystko mi przeszło, przed wyjazdem czułam się zmęczona ba zjechana jak koń po westernie... a po przyjeździe czułam się jak młody bóg, podsumowując czasem dobrze jest zostawić dziecko pod czyjąś opieką i wyskoczyć choćby na godzinkę lub dwie, to dodaje mnóstwo siły... a siły tutaj trzeba bo nikt kto ma maleństwo w domu mi nie powie, że czasem ma się wszystkiego dość, a po takiej przerwie można działać dalej a teraz jak już moja mała trzyma twardo główkę to mama pakuje ją do nosidełka i uczy małą co to znaczy shoping :P:P żeby nie zwariować))

Junior Member Awatar Lilitha
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-16 zobacz kalendarz
    Data
    16.07.2011
    Ja też miałam baby bluesa, tym bardziej, że po powrocie ze szpitala byłam tak słaba i obolała, że mogłam tylko leżeć. Z trudem szłam do łazienki. Przez to czułam się jak okropna matka, która nie umie zająć się swoim dzieckiem itp. Mąż nosił maluszka, uspokajał go, a mały lubił i lubi popłakać, ma w końcu dopiero trzy tygodnie. Potem trafiłam do szpitala z gorączką połogową, ale muszę powiedzieć, że odzyskałam tam siły i po powrocie do domu, z pomocą męża i rodzinki, wróciłam do siebie. :) Najważniejsze w tych "bluesowych dniach" to pomoc najbliższych. Mamy, nie zgrywajcie na siłę superbohaterek i przyjmujcie każdą pomoc. Nie ma co mieć wyrzutów sumienia, że macie ochotę oddać maluszka na jeden dzień do babci, żeby móc wyjść między ludzi i nie zwariować dzięki temu. Ja próbowałam ową zgrywać i musiano sprowadzić mnie do pionu :P Cały czas mam myśli, że jestem beznadziejna, ale wystarczy się wypłakać i mija. Nie duście w sobie nerwów, bo tłumione wpływają na was i maluszka. Mały, jak już pisałam, lubi sobie popłakać, ma kolki, ale na szczęście chwilowe, ale nie poddaję się. Musimy być silne dla naszych dzidziolków, one nas potrzebują i w naszych ramionach jest im najlepiej, nawet jeśli my myślimy, że jesteśmy beznadziejne ;)

Mnie zawsze pomagała ... wieczorna jazda samochodem. Koniecznie samotna! Puste ulice, mnóstwo świateł, ulubiona muzyka. Wystarczył kwadrans, by poczuć się lepiej.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    osłabienie i nadmiar wrażeń. taka poporodowa kumulacja. Może wystarczy się jakoś do niej przygotować?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    A ja robię relaksującą kąpiel wieczorem. Pełna wanna gorącej wody z pianą ,cisza ,spokój i książka w ręce (albo jakieś czasopismo dla rodziców).

9. BabyApp
    Senior Member
    aniulka88

O mnie
    mamusia :)
    Pandora- ja tez tak robiłam, do czasu kiedy kasiazka sie nie utopiła

A tak pozatym to ja jak mam chandre, zły dzien, smuty...ide na łowy do galerii albo na lumpki dla małego (oczywiscie jak mam cos zaskórniaków:P)
    l]

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez aniulka88 Zobacz posta
    Pandora- ja tez tak robiłam, do czasu kiedy kasiazka sie nie utopiła

Robię tak odkąd pamiętam - książki nigdy nie utopiłam. Jedyne co mnie zawsze odstrasza to rachunek za wodę.

Senior Member Awatar monika21lublin
    O mnie
    Malwinka - 11.02.2013r. i Oluś - 30.04.2014r. <3
    gdy mnie dopada smutek i mąż jest w domu to proszę go by mnie mocno przytulił i mi mówił jak bardzo mnie kocha pomaga też gdy nasz maluszek harcuje mi w brzuszku i wtedy wierci się, kopie i rozpucha nóżkami a ostatnim sposobem to tabliczka czekolady

Zapytaj naszych ekspertów