Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wokół ucha malucha - pielęgnacja, choroby, słuch

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    A moczycie uszka dziecka podczas kapieli? Mnie od lat powtarzano, ze nie wolno wlewac wody do uszu niemowlęcia, tymczasem 2-3 lata temu opiekowałam sie dzieckiem, jako niania i kiedyś byłam przy kąpieli małego. mama zanurzyła go prawie po nos Na mój okrzyk, żeby uważała, powiedziała, ze przesadzam....

2. BabyApp
    Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    Ja też usłyszałam, że przesadzam jak kiedyś zwróciłam koleżance uwagę ale wydaje mi się, że nikt nie lubi jak mu się woda do ucha wlewa. W każdym razie ja zawsze się staram nie zamoczyć uszu dziecka.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Ania Zawadzka Zobacz posta
    Z tymi uszami malucha naprawdę są same kłopoty! Gdzie nie czytam, gdzie nie pytam - praktycznie każde dziecko chorowało w niemowlęctwie na zapalenie ucha środkowego. Znam nawet przypadek, że maleństwo po pobycie w szpitalu nabawiło się jakiegoś fatalnego zapalenia ucha wywołanego jakąś bakterią i wszystkie dzieci w tym domu chorowały, nawet nastolatek.
    To niestety wynika ze specyfiki budowy ucha - jest za blisko noska

To prawda, jest za blisko noska. Czytałam ostatnio, że szczepiąc dzieci przeciwko pneumokokom, które nomen omen mają wejść do obowiązkowego kalendarza szczepień można zminimalizować występowanie zapalenia ucha, ale choć moje dzieci szczepione nie zauważyłam różnicy.

Senior Member
    Karomama

O mnie
    JA też słyszałam, że szczepiąc dziecko na pneumokoki da się zminimalizować ryzyko zapaleń uszu. Może coś w tym jest, bo odkąd Lila zaszczepiona ani razu nie miała zapalenia ucha, a wcześniej przechodziła to dwukrotnie.

Ostatnio czytałam o nowym sposobie lekarzy. Podobno wszystkie choroby takie jak przeziębienie, bakteryjne, grypa i wszystko inne zaczyna się w uszkach. Lekarze obecnie wprowadzają stosowanie wody utlenionej, ale jakoś niespecjalnie jeszcze jestem przy maluchach do tego przekonana. Zakrapla się dziecku 2-3 krople wody utlenionej do ucha i podczas jak dziecko leży widać jak woda utleniona bąbelkuje. Podobno świetny sposób, ale na razie zagranica tylko o tym "mówi".

Member
    Betka_bebe

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-25 zobacz kalendarz
    Uszko maluszka to temat rzeka, u nas cały czas są jakieś zapalenia i doleczyć się nie możemy. Nawet mimo tego, że zaszczepiliśmy się na pneumokoki, co miało pomóc dzieciakom.

9. BabyApp
    Senior Member
    Karomama

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Marllena Zobacz posta
    Ostatnio czytałam o nowym sposobie lekarzy. Podobno wszystkie choroby takie jak przeziębienie, bakteryjne, grypa i wszystko inne zaczyna się w uszkach. Lekarze obecnie wprowadzają stosowanie wody utlenionej, ale jakoś niespecjalnie jeszcze jestem przy maluchach do tego przekonana. Zakrapla się dziecku 2-3 krople wody utlenionej do ucha i podczas jak dziecko leży widać jak woda utleniona bąbelkuje. Podobno świetny sposób, ale na razie zagranica tylko o tym "mówi".
    W życiu nie słyszałam o takim sposobie! Ciekawe, czy to działa i w jaki sposób?

Junior Member
    Nielatający

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2019-07-02 zobacz kalendarz
    A jak myślicie. Wykorzystanie tego typu olejku do uszu: https://nutresinherbapure.com/pl/ może się sprawdzić u chłopczyka 3 lata, który strasznie boi się pałeczek higienicznych i wycierania uszu?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów