Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 84

Pierwsze dziecko po 40-tce

Tak to na pewno zależy od człowieka, ale też od genetyki. Przypuszczam, że koleżance chodzi tutaj również o kwestie dotyczące również zaburzeń, jakie dziecko może mieć, a ryzyko w takim wieku jest naprawdę spore. Myślę, że nie ma co przekreślać swoich szans na ciążę. Tylko próbować i wszystko konsultować z lekarzem. A po 9 tyg. najlepiej wykonać testy Panorama, następnie ich wynik skonsultować z odpowiednim specjalistom i będzie wszystko wiadomo czy dzidziusiowi coś dolega, czy też dobrze się rozwija.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 10-08-18 o 10:54

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    W październikowym magazynie M jak mama będzie tekst o ciąży po 35. roku życia. Koniecznie przeczytajcie - podobno ciąża odmładza i regeneruje organizm. Moze więc warto...?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez annakowalczyk89 Zobacz posta
    Znam też kobietkę w wieku 45 lat, też dużo pozdróżowała i nie chciała mieć dzieci, dziś jest dla niej za późno i żałuje...żałuje bo czuje sie samotna.
    A moim zdaniem nawet w wieku 45 lat można jeszcze mieć dziecko w dzisiejszych czasach, zwłaszcza gdy kobieta jest zdrowa i dobrze się czuje. Owszem, to jest późno, ale jednak nie 55 czy 60 lat - jak to się już słyszało...

Znam osoby, które urodziły w tym wieku i wszystko było ok.

Wg mnie górna granica to jest 35 lat. Nie zdecydowałabym się świadomie po 35 r.ż. na dziecko. Ale to jest moja subiektywna opinia

Senior Member Awatar Carmelove
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2019-10-06 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez migotkaaa Zobacz posta
    Wg mnie górna granica to jest 35 lat. Nie zdecydowałabym się świadomie po 35 r.ż. na dziecko. Ale to jest moja subiektywna opinia
    Mam podobne podejście do tematu 35 - 36 lat to max. W wieku 40+ nie zdecydowałabym się na ciążę. Bałabym się komplikacji, tego że jest większe ryzyko poronienia, urodzenia chorego dziecka, a druga sprawa to ogromna różnica wieku. Dziecko miałoby 10 lat, a ja 50+... Wyglądałabym jak babcia tego dziecka, a nie mama. Dziecko miałoby 20 lat, wkraczało w dorosłe życie, a ja bym była starszą panią 60+. Każdy ma prawo robić jak uważa, ale dla mnie to jest zbyt późny wiek na ciążę

Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Dziewczyny, byłam wczoraj na spotkaniu z koleżankami, jedna z nich - dobrze po 40-tce, bezdzietna, opowiadała o stresującym tygodniu, który niedawno przeżyła, kiedy to podejrzewała, że może być w ciąży. W końcu okazało się, ze to fałszywy alarm, ale rozpętała się dyskusja, czy pierwsze dziecko po 40-tce to dobry pomysł. Nie chodziło o względy medyczne, tylko, czy taka mama będzie mieć cierpliwość, czy będzie potrafiła zrezygnować z dotychczasowego życia, przyzwyczajeń, wygody itd. Co o tym myślicie?
    Skarbie , po 40 to juz jajeczka sie psuja w wagine i nie ma mozliwosci porodu, niestety dla ciebie przygoda z ciaza skonczona , nie to co ja, wlasnie urodzilam swoje pierwsze dziecko. co prawda z malymy powiklaniami, ale kocham je ponad zycie.
    Moze sprobobujesz adopcji.

9. BabyApp
    fatalny pomysł. Dziecko po 40 to jak strzał w kolano. Kobiety po 40 juz nie nadają sie do wychowywania dzieci, nie maja siły, energii, to katorga dla dziecka i matki. Mam 43 lata i bez zastanowienia, gdybym znowu zaszła w ciążę, dokonałabym aborcji. Ciężko podołać wychowaniu, gdy w plecach strzyka, zdrowie juz nie to. Nie oszukujmy sie, 43 lata to czas na powolne wyciszenie sie, przezywanie kryzysu wieku sredniego w spokoju, a nie nerwach spowodowanych ciążą i wychowaniem.

tak, jeżeli chcesz mieć niepełnosprawne dziecko to pewnie, to odpowiedni wiek

Wiele kobiet zachodzi w ciąże po 40 roku życia. Nie dajmy się zwariować. Mamy tyle lat na ile się czujemy, bardzo wiele z nas jest w tym wieku mega aktywnych oraz posiadanie dziecka nie jest problemem.

Wiadomo, ze zajście w ciążę bywa trudniejsze, ale jest wiele metod leczenia niepłodności.

Polecam równiez wykonać badania prenatalne tak aby mieć pewnosć, ze z maluszkiem wszystko będzie w porządku.
    http://badanieprenatalne.com/czym-sa...ia-prenatalne/
    Ostatnio edytowane przez nansy ; 21-12-18 o 07:30
    Im happy

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów