Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84

Pierwsze dziecko po 40-tce

Senior Member
    limba

I tak wszyscy rodzice będą kiedyś starzy, więc co tam.

2. BabyApp
    Dokladnie czlowiek z wiekiem ma mniej cierpliwosci i wieksze szanse na jakies choroby u dziecka, z wiekiem rosnie ryzyko...
    Ostatnio edytowane przez michaska30 ; 21-01-18 o 19:20
    http://poradynadzis.pl/ najlepsze rozwiązania codziennych problemów

Junior Member
    lucjana

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-05-25 zobacz kalendarz
    W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej późno decydują się na macierzyństwo. Myślę że to jest indywidualna sprawa każdej kobiety. Te które świadomie decydują się na tak późne macierzyństwo z pewnością są przygotowane na to co ich czaka.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 10-08-18 o 09:54

Moim zdaniem to trochę późno, ale każdy wiek jest dobry.
    aktywna staraczka

Dużo kobiet zastanawia się nad dzieckiem w tym wieku, nie ma żadnych przeciwwskazań aby zajść w ciąże w tym wieku czy nawet późniejszym, ale warto wykonać np badanie prenatalne, które wyjaśni wiele nurtujących nas czarnych myśli co do stanu zdrowia dziecka. Takie badanie słyszałam że można zrobić u dr Rozmus Warcholińskiej, o takie badanie również można starać się w nfz, ale każda z nas chyba wie jak to działa. Z drugiej strony na dziecku chyba nie ma co oszczędzać.

Junior Member Awatar annakowalczyk89
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-10 zobacz kalendarz
    Ja mam znajomą po 30stce, ona w ogóle sobie nie wyobraża mieć dzieci, zrezygnować z wyjazdów w najdalsze zakątki świata, kariery itd. I w sumie powtarza to juz od prawie 10 lat, w ogóle nie czuje tego. Znam też kobietkę w wieku 45 lat, też dużo pozdróżowała i nie chciała mieć dzieci, dziś jest dla niej za późno i żałuje...żałuje bo czuje sie samotna. Ma męża ale mówi, że ma taką pustkę.

Siema, jestem nowa. Miło tu dołączyć.

9. BabyApp
    Cytat Zamieszczone przez NajBranden97 Zobacz posta
    Teraz generalnie wiek kobiety się przesunął. Kiedyś normą było, że pierwsze dziecko miało się w okolicy 25+, teraz spokojnie kobiety rodzą po 30. Pierwsze dziecko po 40. nie jest więc niczym przerażającym, a jeśli kobieta fizycznie czuje się dobrze, czemu nie...
    Oczywiście ale lepiej tego nie można tak długo odkładać .Bo póżniej mogą wyniknąć inne problemy i może być lament.

Senior Member
    limba

Wbrew niektórym tutaj nie uważam, by każdy wiek był dobry na macierzyństwo. Ale akurat 40-stka to jeszcze nie starość.

Znam osoby, które urodziły w tym wieku i są super rodzicami. Wydaje mi się, że to zależy od człowieka.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów