Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Pierwsze dziecko po 40-tce

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Kluczowe jest chyba nastawienie kobiety: czy ona tego dziecka chce, czy nie. Jeśli ucieszyłaby ją myśl o ciąży, to oczywiście, że byłaby świetną mamą. Ale jeśli wcale nie chciała już być mamą w tym wieku i jest źle nastawiona do dziecka, bo pomieszało jej plany, to na początku może być jej trudno i nie będzie się starać. Jednak to jest nie tyle związane z wiekiem, co właśnie z postawą otwarcia lub niechęci wobec ciąży.

2. BabyApp
    Junior Member
    Basia Rybka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-01 zobacz kalendarz
    Moja mama tez zaszła w ciaze w wieku 39 lat, a ma nas co 10 lat :P bo mam jeszcze dwie siostry ogolnie tez nie za dobrze znosila ciaze, bo choruje na reumatyzm i przechodzila wciaz szerg badan lecz to na pewno inny przypadek niz inne mamy ogolnie siostra urodzila sie jak najbardziej zdrowa i wszystko jest ok. Mama rodzila ja naturalnie.

Smutnym faktem jest to, ze teraz sa takie realia ze kobiety maja smieciowe umowy i boj sie rodzic dzieci.
    Smutne to

Junior Member
    monika9

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-19 zobacz kalendarz
    40 lat wydaję się późno, ale lepiej poxno niż wcale, ostatnio jest głosno o kobiecie która urodziłą blizniaki w wieku 60 lat, to jest dopiero harcore

trochę za późno

Junior Member
    Rin

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-08-14 zobacz kalendarz
    To obecnie coraz modniejsze i częstsze, jednak sama wolałabym trochę wcześniej zdecydować się na ten krok

Junior Member
    Karoolinka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-02-09 zobacz kalendarz
    Też mam koleżankę, która urodziła i wszystko jest dobrze, dziecko urodziło się zdrowe.

Warto chyba zastanowić się nad tym, czy naprawdę się tego chce, czy robi się to na siłę, dlatego że już ostatnia chwila.

9. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Z drugiej strony - co, jeśli się tego nie zrobi (bo np. kobieta nie jest pewna), a za parę lat będzie się żałować? To jest jednak dylemat.

A czy można żałować tylko tego, że nie ma się dziecka czy również tego, że zbyt pochopnie podjęło się decyzję o jego posiadaniu? Jeżeli ktoś zastanawia się, czego będzie żałował za parę lat to nie podejmie żadnej decyzji.

Jak żyję, nigdy jeszcze nie słyszałam o sytuacji, by ktoś kto ma dziecko, rzeczywiście żałował, że ono się urodziło. I nieważne, czy był w wieku 20 czy 40 lat. Tak jesteśmy stworzeni, by te potomstwo posiadać, i skoro do zapłodnienia doszło, to tak widocznie jest najlepiej. Nie mam na myśli tu jakiś przeogromnych patologii, gdzie alkohol leje się strumieniami, tylko zupełnie normalne kobiety. Zatem nie oceniajcie, jeśli nie chcecie być oceniane. W wieku dwudziestu kilku lat łatwo mówić "po 40tce- nigdy", ale życie pisze rozmaite scenariusze.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów