Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Problem z zajściem w ciążę

Exclamation Problem z zajściem w ciążę

Witam serdecznie!
    Z mężem staramy się o dziecko od ok 8 miesięcy. Od tego czasu zażywam kwas foliowy na zmianę z witaminami dla kobiet starających się o dziecko. Pół roku temu odwiedziliśmy ginekologa- endokrynologa, ponieważ podejrzewałam, ze problemy mogą być związane z mją lekką niedoczynnością tarczycy. Okazało się, jednak, że nie kwalifikuję się do inwazyjnego leczenia. Otrzymałam tylko tabletki na uregulowanie okresu (wcześniej bywało różnie) które zażywałam przez miesiąc. Wszystko się w miarę *poukładało*, a mój cykl wynosi teraz 28-29 dni. (W ciągu tego pół roku raz zdarzył się cykl 32 i i zaraz potem 18 dniowy. Doktor mówił, ze mogło to być samoistne poronienie.)
    Ogólnie wszystkie wyniki są dobre, teoretycznie jestem zdrowa..
    Mąż również poddał się *kuracji* (Undestor), ponieważ ilość *dobrego nasienia* była niska, ok 40%. Obecnie jest już *przeleczony* i to 5 miesiąc jak go zażywa (5 dni i 5 dni przerwy). Też nie ma *przeciwskazań* od lekarza, żeby było coś nie tak...
    Wiem, że duży wpływ na to, że nie możemy zajść w ciążę mogło mieć nasze (a głównie moje) podejście. Bardzo chcemy mieć Maluszka i trochę *wariuję* na tym punkcie... Zrobiłam już chyba ze 100 testów ciążowych..
    Ostatnio postanowiłam, że trochę *odpuszczę*i chyba trochę się udało...
    W tym momencie mój cykl bardzo się przedłużył. @ powinnam dostać 1 kwietnia, czyli 8 dni temu. Dziś postanowiłam, że jednak zrobię test. (Serce waliło mi jak młot).. Niestety... kolejne wielkie rozczarowanie :-(
    Test wyszedł negatywny (nawet nie pozostawia wątpliwości)..
    Nie mam pojęcia o co chodzi. Okres spóźnia mi się już ponad tydzień (nigdy jeszcze tak nie było) a mimo to nie jestem w ciąży.
    (Dodam jeszcze, ze cały czas mierzę rano temperaturę. Od kilku dni utrzymuje się na poziomie ok 36,5 i nie spada, jak przed okresem. Zażywam również Luteinę50 w tabletkach, co 2 dzień).
    Bardzo proszę o odpowiedź co może być tego przyczyną i dlaczego nie mogę zajść w ciążę mimo dobrych wyników).
    Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.
    Norah

2. BabyApp
    Member Awatar kicia992
    O mnie
    jestem mamą Tomasza i Aleksandry
    Data
    17.01.2010/26.02.2015
    Norach miałam podobny problem przy drugim dziecku. staraliśmy się 13 miesięcy i nic. u gin okazało się że mam policystyczne jajniki, moje cykle trwały od 16 do 42 dni w sumie od zawsze. nie było mowy o owulacji. dostała duphaston, clostilbegyt i estrofem. monitorowaliśmy cykle ale przez 5 miesięcy nie wychodowałam ani jednego dojrzałego jajeczka. umówiliśmy się, że to ostatni cykl bo tabl nie dają efektów. tak wyszło, że nie miałam akurat usg by sprawdzić jajeczka bo mój gin musiał wziąć urlop, więc z mężem nie nastawiliśmy się na nic. wolałam pogodzić się z porażką zawczasu. miesiączki miałam dostać w piątek, a w niedzele na kawie u rodziców rozmawiałam z mamą, byłam rozdrażniona, bolały mnie piersi. ciągle twierdziłam że to przed okresem ale rodzicielka zmusiła mnie do zrobienia testu. siedziałam na podłodze w łazience i wpatrywałam się w test jak głupia. nie mogłam uwierzyć że po 17 miesiącach się udało. przyjęłam to do wiadomości 2 tyg później jak zobaczyłam fasolke na usg. głównym problemem jest chyba właśnie psychika. także uszy do góry, uda się napewno. tylko pamiętaj że w sypialni ma być przyjemnie a nie obowiązkowo

Exclamation :)

Ech.
    Dziękuje Ci bardzo za pocieszenie... Tego chyba było mi trzeba
    Najgorsze jest to, że zdaję sobie sprawę z faktu, że psychika robi tu "złą robotę", ale jak ją "wyłączyć" :P
    No nic.. będę się starać być dobrej myśli. Skoro innym się udaje, to dlaczego nie mnie

I fakt- czasem chyba bywało "obowiązkowo", trzeba to zmienić

Pozdrawiam!
    i ściskam oba Twoje Maluszki

Senior Member Awatar kasia.s
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2019-05-29 zobacz kalendarz
    Teraz wiele par ma z tym problem i warto podjąc się leczenia. Ja polecam Klinikę Galena - bardzo pomogli mnie i mojemu mężowi i dziś mamy już rocznego synka. Warto niepłodność leczyć, bo ta diagnoza wcale nie przekreśla szans na dziecko.

A ty, oprócz tych pigułek, które wypiłeś, nie zrobiłeś już żadnych procedur? Mam na myśli, że nie zdał testów, hormonów i tak dalej. Nie mogę zajść w ciążę przez 11 miesięcy. Wiem, że jest zbyt wcześnie, aby wpadać w panikę. Ale jednocześnie może już nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem.

Cytat Zamieszczone przez Bright Sun Zobacz posta
    A ty, oprócz tych pigułek, które wypiłeś, nie zrobiłeś już żadnych procedur? Mam na myśli, że nie zdał testów, hormonów i tak dalej. Nie mogę zajść w ciążę przez 11 miesięcy. Wiem, że jest zbyt wcześnie, aby wpadać w panikę. Ale jednocześnie może już nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem.

Przepraszamy, jest to odwołanie do kicia992

Wiele kobiet, które wcześniej stosowały antykoncepcję niestety później ma problemy z zajściem w ciążę. Niektórym udaje sie to szybciej, a niektórym niestety zajmuje nieco dłużej. Ale nie ma co sie załamywać. Oprócz zdrowego trybu życia i starań można wspomóc się też dobrymi suplementami jak Inofem - , które pobudzają owulację i regulują gospodarkę hormonalną organizmu. Dzięki temu starania mogą się znacząco skrócić.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 23-01-19 o 09:14

9. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bright Sun Zobacz posta
    mówi sie, ze po roku stara, to już trzeba sie przebadać

Słuchajcie mi z zajściem w ciążę pomogło to że poszłam do dietetyka który przepisał mi odpowiednią dietę bo miałam rozregulowaną gospodarkę hormonalną. Do tego dużo ćwiczyłam i brałam suplement https://ovarin.pl/ który przepisał mi lekarz.

Hej dobrze,że tak dbasz o siebie, ja przy drugim dziecku też miałam problem, by zajść w ciąże, może im się więcej chce, tym jest trudniej Pierwszego nie planowałam i bach raz dwa Wiesz co, jeśli jesteś zdrowa to może nie trafiacie w płodne ? Ja trochę poczytałam o tym i zdecydowałam się kupić tester owulacyjny ze śliny Afrodytę i jupi trafiliśmy mam dzidzie w brzuszku drugi miesiąc, może spróbujcie sprawdzać płodne hmm ?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów