Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Po porodzie jak po wojnie?

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Po porodzie jak po wojnie?

Jak czułyście się bezpośrednio po porodzie i kilka dni po nim? Czy te uczucia były zbliżone, czy wręcz przeciwnie, euforia zmieniła się w depresję?

A piszę o tym dlatego, że wpadły mi w ręce ciekawe badania dotyczące depresji poporodowej. Tytuł wątku jest nieco prowokacyjny, ale takie są wnioski z badań, jakie przeprowadzili uczeni - mianowicie, że co trzecia kobieta po porodzie ma wszystkie objawy stresu pourazowego, charakterystycznego dla ofiar wojen i konfliktów. To na szczęście badania naukowców z Izraela, dane z Polski są bardziej optymistyczne, bo tylko (albo "aż") 2,5 proc. mam w Polsce cierpi z powodu tak silnej depresji poporodowej, że można porównać ją do stresu pourazowego.

I tu ukłon w stronę tych wszystkich, którzy twierdzą, że depresja poporodowa i baby blues to tylko wymysł tych matek, którym się nie chce opiekować nad noworodkami

2. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    co trzecia kobieta po porodzie ma wszystkie objawy stresu pourazowego, charakterystycznego dla ofiar wojen i konfliktów
    Przyznam, że trudno mi w to uwierzyć. Ale gdyby tak było, to chyba przede wszystkim świadczy o fatalnym stanie izraelskiego położnictwa albo nieprzygotowaniu kobiet do porodu.

Coś w tym na pewno jest. Za pewne w krajach objętych wojną jest większe ryzyko wystąpienia stresu poporodowego. Ale bardzo ważna jest też dobra opieka medyczna i wsparcie rodziny.

Żeby aż tak to szok. Wiadomo jest się bardzo zmęczonym... odczuwa się radość z dziecka przeplataną smutkiem i żalem... pamiętam swoją myśl 4 dnia po porodzie "Boże chcę moje poprzednie życie", ale to wszystko mija... i do stresu pourazowego bym tego nie przyrównała.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Egenowefa2394 Zobacz posta
    pamiętam swoją myśl 4 dnia po porodzie: "Boże, chcę moje poprzednie życie"
    Pewnie, że takie myśli się pojawiają. I są normalne. Ale to rzeczywiście szybko mija, choć pewnie nie u wszystkich kobiet.

Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Pewnie, że takie myśli się pojawiają. I są normalne. Ale to rzeczywiście szybko mija, choć pewnie nie u wszystkich kobiet.
    Mialam chwile załamania..nie depresji ale załamke miałam. Czułam sie beznadziejna matką. Nawet siostra mnie wysłała do psychologa, ale okazało sie że to nie depresja tylko chwilowe podłamanie. Wielu mamom sie tak zdarza. Dziecko to sporo nowych obowiązków, często nieprzespane noce. Dlatego każda młoda mama powinna znależć czas dla siebie.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kasia9 Zobacz posta
    Dziecko to sporo nowych obowiązków, często nieprzespane noce. Dlatego każda młoda mama powinna znaleźć czas dla siebie.
    Święte słowa - taka chwila oddechu jest niezbędna, żeby nie zwariować.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Mówi się,ze poród to duzy stres, ale ze szybko zapomina się o bólu i o cierpieniu. Bo inaczej kobiety by nie rodziły kolejnych dzieci. Czy wy też nie pamiętacie bnólu? Ja miałam poród z komplikacjami zakończony kleszczami. Nie pamiętam połowy z tego, co sie wtedy wydarzyło, bo moja świadomość to wymazała

Junior Member
    Darienka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-03-26 zobacz kalendarz
    Ja po pierwszym byłam w euforii cały czas, po drugim lekko się podłamałam jak zobaczyłam się w lustrze, a jak teraz urodzę bliźniaki, to chyba każę mężowi powynosić lustra z domu...

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    W tam... Z dziećmi na ręku będziesz najpiękniejsza...!

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów