Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Pasożyty

Junior Member
    Pstryk

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-03-11 zobacz kalendarz

Pasożyty

Witam Was. Mam pytanie, troszkę będzie niesmacznie, także z góry przepraszam.
    Mam prawię półroczną córkę i dziś przy zmianie pieluszki zauważyłam coś dziwnego... mianowicie długie "coś" koloru białego z kale dziecka o dł. 10-20 cm. Nie dotykałam ani nie oglądałam dokładnie (poprzyglądałam się trochę, pokazałam partnerowi aby nikt nie kwestionował mojego znaleziska) ale pierwszą myślą były: pasożyty. Czy ktoś z Was miał taki problem? Oczywiście w poniedziałek idziemy do lekarza po skierowanie na badania bądź zwykłą konsultację w tej sprawie. Też wiem aby rzeczy czytane w internecie przyjmować z przymróżeniem oka, ale patrząc na objawy występujące u pospolitych pasożytów u mojej kluski nie występują ale każdy organizm jest jak wiadomo inny. Prócz leków jakie kroki poczyniliście? Ja na tą chwilę mam na myśli dezynfekcja wszystkiego co ma w zasięgu ręki ona i my ale nie wiem czy nie popadam w paranoję.
    Dodam jeszcze, że nie jest u nas brudno, a ja sama dbam (nawet chyba przesadnie) o higienę.
    Ostatnio edytowane przez Pstryk ; 27-08-16 o 11:52 Powód: dopisanie brakujących informacji

2. BabyApp
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    10-20 cm? to nie wiem. Najpier pomyslalam o owsikach, ale one sa wielkosci ziarenka ryzu. Trzeba pojsc do lekarza, dziecko dostanie lekarstwo na pasaozyty-kilka dawek w odpowiednich odstepach czasowych. Rowniez wszyscy domownicy, a takze osoby, ktore na codzien maja kontat z dzieckiem np. niania, powinny to wziac. Nalezy porzadnie wyszorowac dom, wygotowac posciel, wyparzyc zabawki itp. U nas tez bylo czysto, a moj syn zlapal-prawdopodobnie w zlobku. A kilka miesiecy temu Nadia przywlokla, chyba z placu zabaw, albo od kogos z dzieci, z ktorymi sie spotykami. Tej dugosci, to chyba glista jest-ale nie mam pewnosci, bo nie mialam do czynienia. Jak najpredzej z tym isc do lekarza, bo to jest niebezpieczne.

Senior Member
    gida

Masz w domu starsze dziecko, które chodzi do żłobka lub przedszkola? Tam jest skupisko wszelakich wirusów, zarazków i pasożytów. My w kwietniu przerabialiśmy lamblie Okazało się, że zaraziły się również obie babcie.
    Trzeba zrobić badanie kału na pasożyty + proponuję test elisa na lamblie. Pamiętaj, aby test powtórzyć 2-3krotnie w 10-dniowych odstępach czasu, bo jak okaże się wynik negatywny, to niekoniecznie jest on miarodajny.

Junior Member
    Hellena

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    To dziwne, bo jak ktoś już wspomniał, owsiki mają długość ok 1 cm. Jest portal, na którym wypowiada się ekspert w tym temacie, bardzo przystępna "dawka" wiedzy o tym paskudnym problemie .

Member
    margo903

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-03-06 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Hellena Zobacz posta
    To dziwne, bo jak ktoś już wspomniał, owsiki mają długość ok 1 cm. Jest portal, na którym wypowiada się ekspert w tym temacie, bardzo przystępna "dawka" wiedzy o tym paskudnym problemie .
    Jeśli chodzi o odrobaczanie ludzi, to faktycznie temat jest dość ciężki i niestety nadal jest nie wielu specjalistów. zobacz sobie na invent farm. Znajdziesz tam wskazówki i odpowiednie preparaty do odrobaczania. Pasożyty rozmnażają się bardzo szybko dlatego ważne jest natychmiastowe działanie, bo wyniszczają cały organizm.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów