Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

narkotyki i dopalacze w szkołąch

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Kazdy sposób jest dobry, jesli ma pomóc dzieciakom i ograniczyć proceder. Jestem za.

2. BabyApp
    Member Awatar Lokowana
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-21 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez MadziaaK Zobacz posta
    my mieszkamy w Poznaniu, duże miasto, idealny rynek zbytu można powiedzieć. dziecko można upilnować w domu, i to tez nie zawsze, a co dopiero jak wychodzi do szkoły czy ze znajomymi....
    niby ufam mojemu 14-letniemu synowi, ale boję się, jak się zachowa w sytuacji `podbramkowej`, kiedy równieśnicy będą wywierać presję....

oglądałam ostatnio w tvnie jakiś reportaż o akcji jednej z fundacji, chcą ograniczyć narkotyki i dopalacze w szkołach, mają właśnie wprowadzić taki jakby patrol-przewodnicy z psami mającymi wykrywać zapach substancji, bodajże Nasze zasady a twoje bezpieczeństwo, wydaje się to skutecznym rozwiązaniem
    Wiem, że w Poznaniu macie świetny ośrodek dla młodzieży, w którym prowadzone są terapie leczenia uzależnień od dopalaczy (i innych używek). Nazywa się Willa Arkadia. Uważam, że do takiego miejsca w celu leczenia warto przyjechać nawet z odległych części kraju. Dlatego gdyby ktoś borykał się z opisywanym problemem, na wszelki wypadek podaję bezpośredni namiar na ww. ośrodek: kom.: 601 576 591, 601 188 501 lub stacjonarny: 61 872 75 30.

Senior Member
    limba

U nas na osiedlu co jakiś czas pojawia się nawet policja ze specjalnym psem i sprawdzają, czy uczniowie nie mają narkotyków. Nie wiem, czy to świadczy o tym, że bardziej się dba o takie sprawy, czy po prostu szkoła ma opinię takiej patologicznej

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Mój 18-letni syn właśnie mi powiedziął, że jak sie chce, to wszedzie mozna znależć dealera, tzn w każdej szkole. Troche mnie to przeraziło....

W szkole mojego dziecka na szczęście jest osobny budynek dla gimnazjum, więc moja córka nie ma kontaktu ze starszymi dziećmi. Ale jakiś czas temu była afera o synu radnego, który w ferie miał detoks, najprawdopodobniej już od narkotyków. Pewna warszawska, prywatna klinika, którą znalazłam w internecie potrafi nawet leczyć bez konieczności zawożenia pacjenta gdziekolwiek, on po prostu jest w domu. Ten małolat chyba też leczył się u siebie z tego, co wiem.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 13-03-17 o 11:21

Senior Member
    limba

Ciekawe czy skutecznie.

Senior Member
    Marischka

Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-30 zobacz kalendarz
    krążą mam dosyć młodą bratową, która własnie tak zaczęła mniej więcej brać .W wieku 19 lat. Na szczescie dzięki wsparciu naszemu oraz specjalistów z Ośrodka Przebudzenie w Ligocie Pięknej , wyszła na prostą. oczywiscie i tak nadal sie musi pilnowac .

9. BabyApp
    Jak dziś skutecznie kontrolować dzieci? Skąd pewność, że nie miały już styczności z narkotykami lub w ich towarzystwie nie ma dilera? Komuś z was zdarzyło się wnikliwe inwigilowanie życia dziecka lub nawet ratowanie go z uzależnienia przy współpracy z np. biurem detektywistycznym? Pytam w kontekście podobnej historii, która opisana jest na stronie biura TRAP.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Nie - ja mam to szczęście, że mam bardzo dobry kontakt ze swoimi córkami i nie muszę ich sprawdzać. Same mówią, co się dzieje w ich życiu, na imprezach, starsza - że spróbowała piwa i jej nie smakuje, młodsza - że jej znajomi zaczęli palić papierosy i ma problem z tym, by korzystać ze szkolnej toalety, bo tam śmierdzi dymem, a ona go nie znosi. Znam swoje dzieci, znam ich stosunek do narkotyków, alkoholu i papierosów, wiem, że nie mają potrzeby, by eksperymentować. Moim zdaniem jeśli rodzic nie ma kontaktu z dziećmi i jeśli obie strony nie mają do siebie zaufania, to wynajęcie biura detektywistycznego może tylko pogorszyć sprawę.

Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Nie - ja mam to szczęście, że mam bardzo dobry kontakt ze swoimi córkami i nie muszę ich sprawdzać. Same mówią, co się dzieje w ich życiu, na imprezach, starsza - że spróbowała piwa i jej nie smakuje, młodsza - że jej znajomi zaczęli palić papierosy i ma problem z tym, by korzystać ze szkolnej toalety, bo tam śmierdzi dymem, a ona go nie znosi. Znam swoje dzieci, znam ich stosunek do narkotyków, alkoholu i papierosów, wiem, że nie mają potrzeby, by eksperymentować. Moim zdaniem jeśli rodzic nie ma kontaktu z dziećmi i jeśli obie strony nie mają do siebie zaufania, to wynajęcie biura detektywistycznego może tylko pogorszyć sprawę.
    Masz racje. Jest jednak wiele przypadków, gdzie relacje na linii rodzić-dziecko są po prostu złe. Jak tu szukać porozumienia? Gdzie udać się po pomoc?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów