Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Drugie dziecko

Junior Member
    martinqa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-01-20 zobacz kalendarz
    Data
    04-05-2012/ 20-01-2015
    To podobnie, jak ja A masz dzieci tej samej płci, czy parka?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez martinqa Zobacz posta
    To podobnie, jak ja A masz dzieci tej samej płci, czy parka?
    Parka
    Córa starsza.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Junior Member
    martinqa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-01-20 zobacz kalendarz
    Data
    04-05-2012/ 20-01-2015
    To super, bo ja mam już synka i chciałabym mieć teraz córę

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    jak sprzedasz wszystko po strasyzm dziecku, to oczywiscie musisz kupić, Ale ja tez miałam rzeczy stare. A radosc kupowania zawsze jest: przecież wiele ubranek trzeba dokupić, zwłaszcza, jeśli płec jest inna, kosmetyki, smoczki - takie rzeczy muszą być nowe!

Drugie dziecko?

Hej kochane mam dylemat. Mam 2 letniego synusia. Mój mąż pracuje ja natomiast siedzę z moim skarbeczkiem w domku. Mój mąż pracuje w budowlance zarobki nie są tragiczne ale super też nie. Chciałabym iść do pracy ale nie mam z kim małego zostawić. Mąż jest zdania, że skoro mogę zostać w domu to lepiej zeby mały był ze mną niż szedł do żłobka. Ostatnio zaczeliśmy się zastanawiać nad drugim dzieciaczkiem żeby nasz maluszek miał rodzeństwo a różnica wieku nie była zbyt duża, Wiadomo oznacza to, że dłużej będę musiała siedzieć w domku zanim drugi maluszek poszedłby do przedszkola ale odchowaliby się razem i mogłabym zacząć na spokojnie karierę. Tylko nie jestem tak do końca w stanie sobie wyobrazić jak duże koszty są przy drugim dzieciaczku. Nie chcemy aby naszym dzieciom czegokolwiek brakowało. Wiadomo, że duzo wydatków odejdzie typu wózek, większość ubranek, łóżeczko itp. Jeśli bym miała szansę to oczywiście bym karmiła ale trzeba liczyć ewentualne mleczko modyfikowane bo w życiu różnie bywa. Jak myślicie kochane czy to są duże koszty? Czy jesteśmy w stanie z jednej wypłaty dobrze żyć z dwójką dzieci? Może ktoś miał podobną sytuację?
    Zgłoś
    Odpowiedz

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Angel5102, to chyba już nie powinnaś mieć dylematu teraz? Szybko starajcie się o drugie dziecko, bo na jedno nie dostaniesz 500 zł (chyba że macie bardzo niskie dochody), a na drugie - tak. I jeszcze przez pierwszy rok 1000 zł miesięcznie "kosiniakowego", czyli przez pierwszy rok po urodzeniu drugiego dziecka będziesz dostawać na dzieci 1500 zł miesięcznie - żyć nie umierać
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 10-02-16 o 12:17

Mieszka w
    Warszawa
    urodziłam drugie dziecko, jak starsze miało 18 miesiecy. BYło trudno, ale rzeczywiscie odchowałam je, posiedziałam w domu łącznie troche ponad 3 lata i wróciłam do pracy - najpierw na pół etatu, potem na cały. Koleżanki, które miały dziecko w wieku mojego starszego potem żałowały, ze nie zrobiły tak jak ja, bo wpakowały sie w pieluchy z drugim dzieckiem, jak już miały dobrą pracę i podobno było im wtedy trudniej. Takze polecam - moze na poczatku bedzie cięzko, ale potem - z górki !

9. BabyApp
    Zdecydowanie wszelkie sprzęty, które sprawdziły się w opiece nad pierwszym dzieckiem zostaną wykorzystane ponownie. Przede wszystkim w pierwszej ciąży byłam sama i miałam dużo czasu, żeby szperać, czytać, wyszukiwać... obecnie mam Córkę, której będę chciała poświęcić maksimum uwagi... i nie widzę potrzeby, żeby kupować kolejny bujak np., skoro ten pierwszy okazał się rewelacyjny i ciągle go mamy Kupno wózka mocno będzie kusić... ale sprawdzona gondola stoi w piwnicy, wróciła z serwisu, wyczyszczona jak nowa... i radość radością, ale rozsądek bierze górę - finanse wolałabym przeznaczyć albo na coś innego, albo np. na wyjazd z rodziną ...Kwestia ubrań i zabawek to już inna bajka, bo sporo zależy od płci ...chociaż tutaj to ciężko będzie się powstrzymać tak czy siak...

U mnie podobnie - sprzęty zostawiamy. Co więcej - większość ubranek również. Tylko buciki młodszemu kupujemy nowe. Dobrze, że są sklepy takie jak ten, gdzie od razu się nie zbankrutuje.
    Ostatnio edytowane przez wanda21 ; 23-02-17 o 11:32

Mieszka w
    Warszawa
    Przeciez rzeczy po starszym rodzenstwie nie są "cudze'. Nie bałabym sie korzystac ze wszystkeigo, cop zostało po pierwszym dziecku - no chyba, ze jest zniszczone, zepsute itd, ale o tym nie mówimy.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów