Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

"Nie lubię mojego brata!"

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    moje dzieci sie kochaja, choc Wikor czasem mowi, ze wraz z pojawieniem sie Nadii, skonczyl sie jego spokoj, albo, że Nadia to nie nadzieja, a beznadzieja. Kiedys tez powiedzial, ze nastepnym razem zanim powie o czym marzy, ugryzie sie w jezyk, bo jeszcze sie spelni-tak jak z siostra. On nie chcial brata, bo by mu zabieral zabawki, nie przewidzial, ze siostra moze byc jeszcze gorsza. Ale on to bardziej w zartach mowi, albo, kiedy młoda rzeczywiscie mu za skore zajdzie, Ogolnie to jak na ktores z nich podniose glos, juz to drugie sie pojawia, Wiktor bardzo sie opiekuje siostra, jak jedno z nich jest poza domem, drugie czeka itp itd. Mam nadzieje,ze zawsze beda mieli taki super kontakt.
    Ja z siostra (4 lata roznicy) słabo sie dogadujemy. Niby fajnie,ze mam siostre, ze nie bylam sama, ze ona jest na miejscu, blisko rodzicow, ale jestesmy zupelnie inne, poza tym kiedys spora roznica wieku (ja szkola, ona szkrab, potem ja liceum, ona podstawowka, w koncu wyjechalam na studia i wlasciwie od prawie 20 lat bardzo rzadko sie widujemy). Ale u nas chyba tez wina mamy, ktora stosowala zawsze chora zasade-jestes starsza, musisz ustapic, ona jest mlodsza, na pewno tego nie zrobila itp itd, wszedzie musialam chodzic z siostra. Plus jest taki, ze wiem, jak to jest i nie funduje tego samego moim dzieciom.
    A jesli chodzi o zazdrosc, nigdy tak nie bylo, wrecz odwrotnie. Ale kiedys sasiad mi obiecal, ze dostane jego akwarium, gdy mu oddam siostre i mialam wieli zal do mamy, ze sie nie zgodzila. Nawet wzielam mloda ze rece i na sile ciagnelam do sasiada. To jednak nie chodzilo o pozbycie sie siostry, po prostu bardzo chcialam miec rybki.
    Moja kuzynka ma siostre- 4 lata mlodsza, kiedy ktos do nich przychodzil, od drzwi wolala, ze małej nie ma i od razu ciagnela wszystkich do swojego pokoju. I robila sceny, gdy np. jej siostra dostala gryzak, a ona lalke-nie, ona tez chciala gryzak.
    I mam jeszcze jedno kuzynostwo: dwie dziewczyny, miedzy ktorymi sa 4 lata roznicy i brat, ktory jest od tej mlodszej o 4 lata mlodszy. I ta starsza siostra zawsze z bratem sztame trzymala, a na mlodsza siostre oboje ciagle nadawali. nie, zeby ona nie byla winna, bo miala naprawde niezly charakterek. Tyle, ze te roznice do dzis sa widoczne, tamci razem, ona z boku.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Niezły ten twój Wiktor

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Niezły ten twój Wiktor
    no, niezly.Dzis Nadia obudzila sie w kiepskim humorze. Ona ma na drugie Zofia i w ogole miala byc Zosia i ja czesto do niej tak mowie. No i ryczy cos, wiec mowie-Zoska, daj juz spokoj. ta w jeszcze wiekszy ryk, ze jest Dusia, a nie Zosia. Na to Wiktor-mialas byc Zosia, ale jak sie urodzilas, to pomyslalam, ze Zosie nie sa takie brzydkie, dlatego jestes Nadia. I znow ryk, bo ona nie jest brzydka. Tak oto sie kochaja.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    ja mam w domu 18-latka i 16-latka i obswerwuję, zę jest coraz lepiej, choc dopiero teraz, po kilkunastu latach wspólnego życia.....

Po jakimś czasie przechodzi. Warto jednak pilnować się, żeby nie faworyzować żadnego dziecka. Trzeba dzieci uczyć bycia ze sobą i dzielenia się.

Spokojnie, przejdzie im

To prawda, dzieci z tego wyrastają

9. BabyApp
    Senior Member
    Milla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-27 zobacz kalendarz
    Zdecydowanie. Ile razy ja sama żarłam się z moim młodszym bratem? Wojny były nieziemskie, a swoją "nienawiść" pokazywałam otwarcie, ale w sumie teraz dogadujemy się nieźle. W końcu to przechodzi, więc nie ma się co przejmować.

być może że za chwilę minie jak starsze dziecko zobaczy że maleństwo nie zabierze mamy, spory między dziecmi trawją bardzo długo
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 22-11-16 o 13:01

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów