Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Stop dyskryminacji ojców w polskich sądach!

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Niestety to nie takie proste.
    Mój znajomy od kilku miesięcy walczy o prawa nad córką.
    Dziecko zamiast u niego, wylądowało w rodzinie zastępczej do czasu rozprawy - czyli do 20 grudnia.
    Matka jest psychicznie chora - znęcała się nad dzieckiem.

Wokół mnie pełno jest ojców, którzy zajmują się swoimi dziećmi na tym samym poziomie co matki.
    Ja też mam taki egzemplarz w domu.
    Szczęściara! I jeśli tacy są to pewnie nigdy nie będzie trzeba z nimi walczyć w sądzie, a jak już się tam znaleźć to dla formalności, ale nie walczyć.

Psychicznie chora matka to właśnie argument na korzyść taty i na pewno żaden sąd nie pozostanie wobec tego obojętny. I zgodzę się, że to nie takie proste, każdy przypadek jest indywidualny i nadal uważam,że "Stop dyskryminacji ojców w sądach" brzmi jak "Stop dyskryminacji kobiet w przydzielaniu męskich zadań".

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Annikki Zobacz posta
    Szczęściara! I jeśli tacy są to pewnie nigdy nie będzie trzeba z nimi walczyć w sądzie, a jak już się tam znaleźć to dla formalności, ale nie walczyć.

Psychicznie chora matka to właśnie argument na korzyść taty i na pewno żaden sąd nie pozostanie wobec tego obojętny. I zgodzę się, że to nie takie proste, każdy przypadek jest indywidualny i nadal uważam,że "Stop dyskryminacji ojców w sądach" brzmi jak "Stop dyskryminacji kobiet w przydzielaniu męskich zadań".
    No sorry, ale jeżeli Ty z góry zakładasz, że posiadanie faceta, który zajmuje się dzieckiem to jakaś anomalia, to nic dziwnego, że Twoje zdanie jest jakie jest.
    Nie jestem szczęściarą, po prostu ojciec mojego dziecka ma normalne relację między swoim dzieckiem.

Senior Member Awatar Manna
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Mama Dawidka
    Akcję blogerek ...
    Myślałam, że to logiczne.
    Przeczytaj mój temat.
    Potem możemy dyskutować.
    Miłej lektury.
    Dziękuje za zaproszenie!Zdania nie zmieniłam

Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Nie pisałam,że jesteś szczęściarą z ironią,a z sympatią,ale tego w czcionce nie widać,a chyba tak to odebrałaś. Nie wiem skąd wyciągnęłaś,że uważam cokolwiek za anomalię. Z resztą wcześniej pisałam,że jeśli ktoś się nadaje to trzeba mu pomóc,ale indywidualnie to przeanalizować.

Rozmawiamy o przydzielaniu przez sądy codziennej,samotnej opieki nad dzieckiem,(bo "byli" nie mieszkają razem),a ja w tej kwestii zauważam różnice między płciami. Wszystko o co mi się w tym rozchodzi to to,że akcja przypomina mi wołanie feministek o równouprawnienie,które cichnie kiedy trzeba wnieść lodówkę na 4 piętro. Ale to też nie znaczy,że nie mogą sobie kupić lodówki,albo nawet próbować targać ją samej. I odwrotnie to działa tak samo. Tyle,że dziecko to nie lodówka,ani szafa i nie można tak sobie próbować,a wybrać najlepiej i tu wchodzi i decyduje sąd i mnie wcale nie dziwi,że zazwyczaj opiekę dostaje matka. Ale zazwyczaj i nie dostrzegam dyskryminacji,bo da się nawet przed sądem udowodnić i są matki,które zupełnie bezpodstawnie mają zabierane dzieci.
    Proszę wybaczyć porównanie

Zajmowanie się dzieckiem przez tatę,nawet wzorowe,a wychowywanie go "samotnie" czyli bez matki na co dzień to zupełnie co innego,a zdajesz się tego nie zauważać.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.

Zajmowanie się dzieckiem przez tatę,nawet wzorowe,a wychowywanie go "samotnie" czyli bez matki na co dzień to zupełnie co innego,a zdajesz się tego nie zauważać.
    Gdyby po rozstaniu mój facet miał lepsze warunku do opieki nad naszym dzieckiem, dziecko zostałoby u niego.

Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Tylko,że sądy są od decyzji,które rozwiązują konflikt lub niejasną sytuację.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Tylko,że sądy są od decyzji,które rozwiązują konflikt lub niejasną sytuację.
    Owszem. I w ten sposób dyskryminują ojców, którzy ojcami chcą być nie tylko na papierku.
    I oto się rozchodzi ...

9. BabyApp
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    I tak w kółko można,bo ja uważam,że tak nie jest... Przez różnicę poglądów, dyskusja na tym etapie się tylko zapętla i dalej już to nie zajdzie. Zatem ja dziękuję za nią dziękuję i pozdrawiam

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    I tak w kółko można,bo ja uważam,że tak nie jest... Przez różnicę poglądów, dyskusja na tym etapie się tylko zapętla i dalej już to nie zajdzie. Zatem ja dziękuję za nią dziękuję i pozdrawiam
    Bo nigdy nie zagłębiłaś się w temat. Gdyby nie było żadnej dyskryminacji ojców w polskich sądach nie wyszłaby inicjatywna ruchu DzielnyTata.

Dziękuję i pozdrawiam.

Senior Member Awatar nortonbuzz
    O mnie
    :)
    Bo widzisz - ot tak matce dzieci nie zabierają.
    Ba! Ojciec musiał postawić niesamowite argumenty przed sądem by dzieci zamieszkały u niego (a te argumenty musiały być poparte przez Opiekę Społeczną, lub kuratora sądowego).
    .
    Czasami wystarczy, że psycholog zapyta się dziecka z kim chce być. A wystarczy, że ojciec zabierze dziecko na narty i gdzieś i gdzieś (szczególnie mniejsze dzieci, które są brzydko mówiąc bardziej przekupne). To wszystko zależy od sędziego itp. Nie jest tak zawsze, że specjalne argumenty ojciec musi mieć, a matka zawsze dostanie. Nawet ojciec, który zdradzał matkę i zostawił ją z dzieckiem - dziecko dostał już na samym początku.
    "Mój synku mały, dźwignio życia mego i celu duszy mej"

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów