Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Co jest przyczyną obniżenia nastroju po porodzie?

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Co jest przyczyną obniżenia nastroju po porodzie?

Baby blues jest wynikiem naturalnych wahnięć hormonalnych po porodzie, ale "wyzwalaczem" mogą być rożne rzeczy: brak snu, konflikt z teściową, problemy ze zdrowiem dziecka, problemy z karmieniem... U mnie najbardziej dolegliwy był brak snu. A u was co było przyczyną?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Poród przedwczesny. :3

I do dzisiaj mam wahania nastrój, ale to przed okresem.

Member Awatar Szamad
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-03 zobacz kalendarz
    U mnie również brak snu, notoryczne zmęczenie, powracające migreny (w ciąży już o nich zapomniałam) i zmęczenie upałem po 35 stopni

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    U mnie kryzys nastąpił po powrocie do domu. Dopóki byłam w szpitalu to jakoś się trzymałam i w sumie czułam się pewnie i dobrze. Niejako "pod ręką" miałam położne i doświadczone pielęgniarki które były w stanie odpowiedzieć na każde pytanie lub pomóc przy karmieniu, przewijaniu, wyjaśnieniu co się dzieje w moim organizmie, itp.
    Natomiast gdy z córką w ramionach przekroczyłam próg naszego domu dotarło do mnie, że teraz wszystko się zmienia. Oczywiście miałam tą świadomość wcześniej, w ciąży ale to było jakieś dalekie. I nagle przestało być i strasznie mnie ten fakt przeraził.
    Był płacz, były pytania "jak ja sobie poradzę" i stwierdzenia "że nie nadaję się na matkę". Na szczęście mąż był cały czas przy mnie i pocieszał jak umiał najlepiej. Szczyt i przełom jednocześnie nastąpił chyba jakieś dwa tygodnie po porodzie gdy Lidka obudziła się po nocy i miała zaropiałe oczko. Wtedy mąż już wrócił do pracy i przez większą część dnia byłam z Młoda sama. Oczywiście pierwsze co zrobiłam na widok tego jej oczka to był płacz :P A po chwili przyszło opamiętanie i refleksja: Co ty durna robisz? Po co? Rykiem dziecku nie pomożesz, ogarnij się a nie kwękasz jak postrzelona kaczka.
    I od tamtej pory było lepiej. Jasne, zdarzały się i gorsze chwile, w końcu nie tak łatwo jest oswoić się z nową sytuacją i ogarnąć dziecko bez instrukcji obsługi ale z dnia na dzień było lepiej.
    Jakby na to nie spojrzeć to te złe chwile odchodzą w niepamięć, nieprzespane noce, obolałe ciało, niepewność - wszystko mija. I zostaje fajny dzieciak

Member
    nunka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-05 zobacz kalendarz
    ja wczoraj miałam i nie wiem czy to folik czy po prostu mąz mi pomógł, a może wszystko

różne są czynniki, generalnie u wielu matek to się zdarza więc nie ma czym się przejmować

Myślę, że powodem jest zmęczenie po ciąży i stres. Ale z czasem dobry nastrój powinien wrócić.
    Zacząłem korzystać z GFPTrans dowiedziałem się ze strony: http://taniewysylanie.co.uk/

9. BabyApp
    U mnie chyba też najgorszy był brak snu i poczucie że się straciło swoje poprzednie "wspaniałe poukładane życie" w którym się o wszystkim decydowało a teraz nawet nie mogę pójść umyć głowy bez strachu że zaraz zacznie wyć i trzeba będzie przestać. Teraz z tego się śmieje ale początki macierzyństwa nie są lekkie.

Member
    truskawka991

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-12-31 zobacz kalendarz
    U mnie było podobnie. Wcześniej miałam wszystko poukładane jak w zegarku a po porodzie to się skończył - na początku bo z czasem znowu wszystko sobie uporządkowałam. Najgorsze chyba było ciągłe zmęczenie i senność. Spałam praktycznie w każdej możliwej chwili i nie miałam na nic sił. Przyczyną pewnie była anemia ale też nieprzespane noce. Na szczęście trwało to tylko miesiac.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 22-01-16 o 12:49

Senior Member
    TikiTaki

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-08 zobacz kalendarz
    ja nie wiem co bylo przyczyna, to, ze mialam wrazenie, ze z niczym sobie nie radze, ze nie umiem zajmowac sie dzieckiem, ze nie wiem co mu jest, chyba lęk przed nieznanym i zmiana zycia o 180stopni, dobrze, ze to juz za mna

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów