Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

ścisła dieta a karmienie piersią

Junior Member
    kaninka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-24 zobacz kalendarz

ścisła dieta a karmienie piersią

Witam, karmię mojego maluszka piersią i za nic nie chciałabym tego zakończyć (jak na razie), ale mam taki mały problem, otóż mam kamienie w woreczku żółciowym i z operacją muszę jeszcze trochę zaczekać, ale niestety nie wszystko mogę jeść, ponieważ od wielu rzeczy boli mnie żołądek. Lekarz kazał przestrzegać diety. Moje pytanie czy jak w związku z dietą nie bedę jadła zbyt dużo czy nadal będę miała pokarm? Moja dieta ogranicza sie naprawdę do niewielu produktów, a niestety nie da się z tego wybrać tak dużo, aby zachować odpowiednią kaloryczność. Boję się że stracę pokarm albo mała będzie miała go za mało, a naprawdę dość często je.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Osobiście mam koleżankę która była w identycznej sytuacji jak ty i urodziła podobnie jak ja , mimo diety karmi do dziś i z tego co wiem długo karmiła wyłącznie piersią a zabieg miała krótko po porodzie

dobrze by było poradzić się jakiegoś dietetyka

Junior Member
    kaninka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-24 zobacz kalendarz
    dietetycy twierdza ze aby karmic trzeba przyjmowac ok 2000 kcal,bo inaczej pokarmu nie bedzie, ale przecież są kobiety, które żyją na samym "ryżu i wodzie", bo dzidziuś ma kolki i jakoś karmią, już sama zdurniałam.

Senior Member Awatar monia1982
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Jestem mama Marysi[*], Angeliki 27.05.11 i Alexa 18.11.14
    Data
    27 maj 2011
    Moim zdaniem jedz wszystko co możesz jeść czyli wszytsko od czego nie masz bóli, do tego oczywiście obserwuj maluszka czy to co jesz mu nie szkodzi.Jak zauważysz że ma problem z brzuszkiem poprostu ten skłądnik wyeliminuj z diety.Pij sporo wody,bawarki ( herbata z mlekiem) bądż specjalnych herbatek na laktacje.Przedewszystkim odblokuj sie psychicznie i nie myśl od razu że masz za mało mleka.
    Ja nie miałam problemu z karmieniem i jem od zawsze wszystko.Nie mam problemu z żołądkiem i jest mi łatwiej ale myśle że nie powinnać sobie odmawiac tego na co masz ochote, i jeśli możesz to zjeść to jedz.Staraj sie również jeść 5 posiłków.
    Będzie dobrze karmi piersią dopóki bedziesz miała wystaczająco mleczka, za pare miesięcy będziesz wprowadzała kolejne posiłki,maluszkowi starczy, zobaczysz.
    Powodzenia

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez kaninka Zobacz posta
    dietetycy twierdza ze aby karmic trzeba przyjmowac ok 2000 kcal,bo inaczej pokarmu nie bedzie, ale przecież są kobiety, które żyją na samym "ryżu i wodzie", bo dzidziuś ma kolki i jakoś karmią, już sama zdurniałam.
    Ja też nigdy nie przestrzegałam diety , raz jadłam mniej raz więcej zawsze dużo piłam bo to jest ważne żeby miało z czego wytworzyć się mleko , nie wiem jak ona dokładnie się odżywiała ale jak patrze na datę twojego porodu to z tego co kojaże to jej maluszek też miał ok 2 m jak miała zabieg i mimo wszystko się nie poddała i karmiła chyba do 6 mies. wyłącznie piersią , napewno używała laktatora bo był taki krótki okres jak musiała dokarmiać a nie chciała stracić pokarmu jeśli chcesz karmić musisz być silna i próbować wszystkiego i obserwować dziecko

ja myślę, że karmienie piersią zależy w dużym stopniu od samego organizmu kobiety i zdoleności
    do wytwarzania pokarmu, bo czasem je się normalne, duże i zdrowe porcje, a mimo tego i tak są
    problemy z karmieniem. Np. ja tak miałam… jadłam nawet około 3000kcal, a z pokarmem naprawdę
    było krucho. wytrzymałam nie dłużej niż 3m-ce chyba ;//

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Ja trzymałam dietę przez co mój pokarm był jałowy i mały kompletnie się nie najadał.Dodatkowo dochodziło uczulenie.Z karmieniem wytrzymałam jakieś 1-1,5 mc

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą idwóch chłopców!!:-)
    kaninka- nie dieta ale strach przed tym, że stracisz pokarm może spowodować, że naprawdę go utracisz. Mój syn ma 10 miesięcy i jest dalej na cycku i szczerze mogę Ci powiedzieć, że jeżeli będziesz się mało stresować, dużo pić i jeść - po prostu to nie stracisz pokarmu

Pomimo stosowania rygorystycznych diet, nie udało mi się schudnąć, a jeśli już, to był efekt jojo i niestety kilogramy wracały. Zastanawiam się nad turnusem odchudzającym. Był ktoś na takim?

Junior Member
    Aldonka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-05-05 zobacz kalendarz
    Ja również nie miałam żadnych diet. Jadłam i jem do tej pory wszystko i nadal karmię piersią.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów