Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

alergia na białko u 8 mies dziecka

Member
    anka83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-23 zobacz kalendarz

alergia na białko u 8 mies dziecka

Witam,
    mój Franio miał stwierdzoną nietolerancję laktozy ok 4 t.ż. Próbowalismy różnego mleka, ale ostatecznie skończyło się na nutramigenie. Od 6mies lekarka kazała próbować stosować jedno z mlek HA. Franio zareagował na nie dobrze. Od ok 3 tygodni wprowadzac zaczęliśmy mleko normalne tzn. tego samego producenta (bez HA). Od tego czasu Franio całymi dniami trze oczka i nosek. Koleżanka zasugerowała alergię. Czy to możliwe, że alergia pokarmowa (np. na białko)objawiac się może czymś takim? Mnie kojarzy się to z alergią na kurz.
    Pozdrawiam,
    Ania

2. BabyApp
    Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    Aniu wiesz u jednego dziecka taka reakcja to alergia u innego nic to nie będzie oznaczało, może zanim się wycofasz z mleka mogłabyś wykluczyć jakieś kłopoty z oczkami jak zapalenie spojówek i pójść do lekarza? u nas przy alergii (skaza białkowa ale wtedy zdaje się, że uczuliły ją brzoskwinie) Mała miała wysypkę na powiekach i też tarła.

Member
    anka83

O mnie
    Mycha, dziękuję za odpowiedź. Co do spojówek - oczka nie sa czerwone, jesli już to po tarciu powieki. oczywiście pójde w ślad za Twoja radą i zapytam lekarz o to. W środę mam wizytę. W zasadzie to tarcie zbiega się jak tak się w to zagłębię, z momentem kiedy Franio zaczął intensywnie pełzać (troszkę później to się stało, bo jest wcześniaczkiem). Od tego momentu (ok. tydzień) zaczął trzeć okropnie nosek i oczka. Wczesniej robił to tylko gdy był zmęczony, teraz robi tak nawet po dżemce. Poza tym, nawet w nocy (przesypia mi od 4 m.ż. od 19 do 5:30) zaczęły się przebudzenia chwilowe kilka razy. kiedy dochodze do łóżeczka Franio trze buzię. Dlatego też z tym kurzem to teraz zaczynam tez żenić. Nawilżacz mamy w pokoju, co wieczór nosek oczyszczamy po uprzednim pryskaniu roztworu. Może jednak tak czy tak to kurz... Moja mama poleciła by wypróbować Sanosvit Calcium - jesli to alergiczne to powinno po tym przejść. Zobaczymy co będzie. W każdym razie do środy trzeba poczekać i na szczęście tak strasznie Franio nie cierpi.

Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    Ania u nas Mała też często trze oczka i ja to też tłumaczę tym, że odkąd pełza/raczkuje to na rączkach więcej tych zanieczyszczeń i jak potrze to może podrażnia i trze później już cały czas no i Oliwka ma też długie włosy i grzywka wchodzi jej w oczka więc też pewnie ją to drażni. Trzymam kciuki aby to nie była żadna alergia

Droga Mamo, obserwuj swojego malucha i w przypadku wątpliwości lub nasilenia objawów skonsultuj się z lekarzem.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Member
    anka83

O mnie
    serdecznie dziękuję za odpowiedzi :-) obserwuję cały czas i wydaje mi się, że Franio przyzwyczaja się do tego kurzu :-) coraz rzadziej trze buzię :-)
    pozdrawiam,
    Ania

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów