Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Zdrowe odżywianie na co mogę sobie pozwolić ?

Zdrowe odżywianie na co mogę sobie pozwolić ?

Witam kochane mamy zastanawiam sie jaką dietę powinnam stosować podczas karmienia piersią. Z czego musze zrezygnować ? Na co mogę sobie pozwolić ? A co koniecznie powinnam wprowadzić do swojej diety. Szczerze przyznam się że teraz będąc w ciąży jem tak naprawdę wszystko ale nie mogę powiedzieć ze nie odżywiam sie zdrowo chociaż zdarzy mi sie czasem zjeść pizzę czy coś na szybko będąc w mieście. A jak to jest podczas karmienia ? Jaką wy dietę stosujecie drogie mamy.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Dieta matki karmiącej jest zbliżona do ciążowej, ponieważ podobnie "bezpieczna". Nie powinno się jeść nadal tych rzeczy które były zakazane w ciąży typu tatar itp., dodatkowo unika się tego po czym maluszek mógł by mieć problemy brzuszkowe lub uczulenie np. groch, fasolę, kapustę itd. O tym czy możemy mieć dietę całkiem bogatą decyduję tak naprawdę malutki człowieczek. Są mamy które mogą jeść bardzo wiele a są i takie które muszą unikać bardzo wiele.
    Po ostatnim porodzie zadecydowałam, że moja dieta nie będzie jałowa jak to miało miejsce po wcześniejszych porodach. Dlatego też zamiast jeść gotowane mięso, zapiekałam je. Powoli dietę rozszerzałam o coraz to nowsze składniki obserwując przy tym malucha czy nie reaguje niepokojąco. Doszliśmy do momentu, że w kuchni pojawiły się też dania smażone, owoce sezonowe typu truskawki jedzone w bezpiecznych ilościach, nabiał w takich ilościach na jakie miałam ochotę i na szczęście obyło się bez problemów. Do składników wzdymających jednak nadal mi nie spieszno.
    Wiele dań na smaczną, zdrową i bezpieczną kuchnię znalazłam w internecie

Member
    mika-m

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-17 zobacz kalendarz
    Ja mogłam pozwolić sobie na bardzo dużo. Jadłam wszystko to co jadałam zawsze. Oczywiście w miarę zdrowo, bo pozwalałam sobie na smażone. Pozwalałam sobie na wszystkie owoce. Nie mogłam jeść tylko ogórków kiszonych, po których mały miał problemy. No i ograniczałam potrawy "śmierdzące" np. na bazie kapusty

Junior Member Awatar HoldYourColour
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-08-21 zobacz kalendarz
    Przed porodem zalecano mi, wręcz nakazywano lekkostrawną dietę i mówiono że mam jeść ciągle to samo,tylko gotowane, a potem wprowadzać nowości. Po niedługim czasie zauważyłam niedobór witamin w swym organizmie. Chwilami zdarzało mi się zasłabnąć. Przerwałam dietę. Karmię piersią, jem niemal wszystko (oczywiście nie pizze, chipsy itp). Normalne obiady. Zauważyłam że Synowi ciężko zrobić kupkę jak zjem za dużo cukru (zawartego w czekoladzie czy sokach itd) no i oczywiście po fasolce czy cebuli pojawiają sie trwające niemal dobę gazy.
    Od kiedy jem co chcę, Synek przestał mieć kolki

Senior Member
    guaro

Hej, ja stosuję suplementy diety z herbalife. Mogę powiedzieć że przybyło mi energii Jestem bardziej energiczna i zadowolona Teraz chcę wypróbować kremu pod oczy,

Junior Member
    pyza

A ja z nieco innej beczki. Wiecie, jak bardzo niedocenianym składnikiem jest olej rzepakowy? Mało osób wie, że zawiera dużo kwasów omega-3, witaminy E czy steroli, które wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
    Warto mieć go w swojej kuchni!

Member Awatar alamamama
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-14 zobacz kalendarz
    Kobieta w ciąży nie musi w zasadzie sobie odmawiać niczego. No, oprócz alkoholu i papierosów, ale to wiadomo. Raczej trzeba zwrócić uwagę na to, żeby oprócz zdrowej diety suplementować odpowiednią ilość kwasu foliowego, dha, jodu i magnezu. U mnie sprawdził się suplement mama dha premium i w czasie ciąży i karmienia.

9. BabyApp
    Senior Member
    Hailey

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-03-14 zobacz kalendarz
    Przeczytałam właśnie na tej stronie https://producent-oleju.pl/oleje-roslinne-producent/ że na przykład olej konopny ma świetne zdrowotne właściwości i że warto go wprowadzić do diety. Oczywiście jest on legalny i nie działa tak jak typowe liście konopii.

jak to jest z tą dietą matki karmiącej? ostatnio słyszałam, że to mit i praktycznie wszystko można jeść karmiąc piersią i to jakoś negatywnie nie wpływa na laktację...

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów